Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.12.2022 16:45

Kristīne Verečinska no Rites pagasta – “Gada brīvprātīgais 2022" 5

Kristīne Verečinska no Rites pagasta – “Gada brīvprātīgais 2022
Foto: aģentūra “F/64”

3.decembrī Rīgā tika pasniegtas “Gada brīvprātīgais 2022” goda zīmes, kuras saņēma piecas personas un četras nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas. Par ilgstošu, nesavtīgu brīvprātīgo darbu līdzcilvēku labā goda zīmi saņēma arī Kristīne Verečinska no Rites pagasta. Viņa brīvprātīgajā darbā iesaistījusi arī savus tuviniekus. Ģimene nodrošina Rites pagasta iedzīvotājiem nepieciešamās sadzīves lietas, par saviem līdzekļiem īrē telpas, kur izveidots ziedojumu punkts.

Kristīne ir Rites bibliotēkas vadītāja un bibliotēkā radījusi vietējo bērnu brīvā laika centru, kur lietderīgi pavadīt laiku pēc skolas. Kopā ar bērniem un jauniešiem viņa dodas ekspedīcijās, iepazīstot pagasta kultūrvēstures vērtības. Viņa iesaistās arī biedrības “Ritten” darbībā un ir ievēlēta Rites tautskolas padomē, kas organizē dažādas apmācības pieaugušajiem un bērnu nometnes.

Par saņemto novērtējumu Kristīne Verečinska ir patīkami pārsteigta, bet vienlaikus atzīst, ka šī goda zīme nepienākas viņai vienai: “Tas viss tiešām ir pateicoties tam, ka dzīvesbiedrs Jānis un visi pieci bērni ir lielākie atbalstītāji un palīgi. Citreiz Jānis pat ātrāk piekrīt visam nekā es, bet to visu varam tikai kopā izdarīt.”

2022. gadā, kad pasauli pāršalca ziņas par karadarbību Ukrainā, Verečinsku ģimene nekavējoties iesaistījās palīdzības organizēšanā. Drīz vien viņu ziedojumu organizēšanas vieta kļuva par visas Sēlijas atbalsta punktu ziedojumu vākšanā Ukrainai.

Goda zīmes piešķiršanai Kristīni Verečinsku ieteica kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”. Pieteikumus vērtēja Nodarbinātības valsts aģentūras izveidota žūrija piecu cilvēku sastāvā.

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikt paldies tiem Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātīgajā darbā.

A
Astro 06.12.2022 17:09
Sakarā ar Goda zīmi,
Uzcepu es šādu rīmi:
Brīvprātīgi darbus veica,
Verečinsku Ritē sveica.
D
Distihs 06.12.2022 17:36
Tu, Kristīne, par dzimto Riti,
Stāvēji un zemē kriti!
J
Jefiņš 06.12.2022 17:47
Skaidrs, apsveicu un tagad zināšu.
N
Neķītrais masāžists 06.12.2022 19:24
Nu, neticu, ka Kristīnei jau pieci bērni! Drukas kļūda, bļē!
z
zinātājs 07.12.2022 09:42
Šī ziņa pāršalc visu novadu un tagad daudzi zina, ka arī pēdējās vistālākajās novada nomalēs norit aktīva kultūras dzīve un tiek vākta palīdzība Ukrainas karā cietušajiem, un goda zīme ir godam nopelnīta.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->