Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.04.2023 18:59

Kokapstrādes uzņēmums Jēkabpilī iegādājas videi draudzīgas iekārtas 34

Kokapstrādes uzņēmums Jēkabpilī iegādājas videi draudzīgas iekārtas
Skatīt video

Horizontālais lentzāģis ir tikai viena no iekārtām, kas iegādāta Jēkabpils kokapstrādes uzņēmumā SIA “NDB Timber”, īstenojot Norvēģijas grantu līdzfinansētu projektu “Inovatīvā un videi draudzīgā produkta ieviešana ražošanā”. Kopumā projekta laikā uzņēmums ir iegādājies un uzstādījis septiņas jaunas iekārtas, kas padara ražošanas procesu energoefektīvāku un videi draudzīgāku.

“Mēs ar šīm iekārtām esam samazinājuši CO2 izmešus, jo tās ir ekonomiskākas un ražīgākas, līdz ar to īsākā laika periodā var saražot vairāk,” skaidro SIA “NDB Timber” valdes loceklis Kārlis Pusbarnieks.

Visvērtīgākā iekārta ir augstas frekvences līmēšanas prese. Tās izmaksas ir vairāk nekā 600 tūkstoši eiro, un ar tās palīdzību dēļus var saspiest un ar karstuma palīdzību salīmēt dažu minūšu laikā. Šī un citas projekta laikā iegādātās iekārtas palīdzēs drīzumā uzņēmumam sākt ražot jaunus produktus.

Stāsta Kārlis Pusbarnieks: “Tie būs kompozīta dēļi – no atgriezumiem ražoti apdares dēļi. Mēs no atgriezumiem izveidosim pamatkarkasu, tad to pārklāsim ar A klases mazu kārtiņu, rezultātā būs apdares dēlis no atgriezumiem. Otrs produktu klāsts būs foto rāmji. Šobrīd mēs esam pusceļā, gandrīz esam pabeiguši iekārtu ieviešanu, bet šobrīd mēs tās apgūstam un mācāmies. Turpmāk esam paredzējuši, ka mēs laidīsim masveidā šos produktus.”

Negatīvā ietekme uz vidi būs samazināta, pateicoties ne tikai “zaļākām” iekārtām, bet arī izejmateriālu izvēlei. No mazvērtīgās koksnes, kas parasti tiek izmantota kurināšanai, tiks radīti augstvērtīgi produkti. Norvēģijas atbalstītais projekts paredz arī jaunu darbavietu izveidi. Kopumā SIA “NDB Timber” plāno izveidot četras jaunas darbavietas. Šobrīd ir viens jauns darbinieks, bet drīzumā tiks pieņemti darbā vēl trīs strādnieki. Projekta īstenošana plānota līdz šā gada 11.novembrim, un kopējās attiecināmās izmaksas ir vairāk nekā 1 miljons 111 tūkstoši eiro, no kuriem grantu finansējums ir nepilni 600 tūkstoši eiro.

Sandra Paegļkalne

m
murgs 16.05.2023 09:26
VIDEI DRAUDZĪGAS??? JĀBŪT CILVĒKIEM DRAUDZĪGAS!
k
kNN 24.04.2023 12:38
Nu ko, kungi pārējie, vai arī Jūsu aparāti ir videi draudzīgi, vai arī pienācis laiks mainīt?
D
Dzuris 21.04.2023 20:44
NDB timber - Nitišs Dābolins Buks ...
N
Niks _Dzuris 21.04.2023 21:16
Tas taču visiem ir zināms, kas ir tie lielie drosminieki kas uztaisīja uzņēmumu un vēl citiem dod darbu. Nu un ar ko tu varētu palepoties? Vai tikai ļurināmais kruti šancē?
E
Eksperta Domas 23.04.2023 22:16
dzuris pareizi saka- nitiš , dabolings, buhs ! tie ir sīpirži ne drosminieki, sīki vistupuikas...
m
murgs 20.04.2023 08:36
lai sievietēm vieglāk būtu strādāt! veči tikmēr sēž bezdarbniekos :)
M
Mda -murgs 21.04.2023 21:30
Tava ir ironija par večveidīgo radījumu bezdarbnieku armiju, diemžēl, izgaismo reālo situāciju...
E
Eksperta Domas 23.04.2023 22:50
Mda -murgs rakstija: Tava ir ironija par večveidīgo radījumu bezdarbnieku armiju, diemžēl, izgaismo reālo situāciju...
un tu ko tur veterē, bērns ? Kas radīs skaistus skaņdarbus, ja mēs, veči, metīsim pie malas komponēšanu un bojāsim ausis dažādu zaģu un ēveļu kaukšanas apstākļos? Tur kakofonijas vien iznāks, nevis piano trio, ...tu, neprāti, jebio...Tev, resnīt varu ieteikt sekojošu - SALOKIES, BUĶA MAMM..
S
Skolnieciņš 25.04.2023 19:17
ta sieviete pie ēveles vismaz strādā ..zinu lērumu sievišķu kas tikai kafijo, tenko, kladzina un masturbē sēžot pie datōra un skaitās ka šī esot darbā..Labi b utu katrai sievietei ņemt piemēru . Lūk , kāpēc deēģnerējas anglija un angļi- jo sievietes nestrādā kārtīgu darbu !
N
Neķītrais masāžists 19.04.2023 20:34
Lai tik rukā! Kaut kam jau ir arī jāstrādā. :D
P
Piekrītu 21.04.2023 21:24
Kamēr impotenti veči kasa pautus, tikmēr citi strādā.
S
Skats no malas 19.04.2023 18:33
Visu CIEŅU... Jēkabpils uzņēmuma SIA “NDB Timber” vadībai, ka šajos ekonomiskajos apstākļos spējat noturēties virs ūdens, iesaistoties dažādos projektos, un jēkabpiliešiem ir darba vietas. Jēkabpilī vairāk ir ...TUKŠ-muldētāji (lasi komentus), nekā darītāji!
A
Aga 19.04.2023 18:40
Jā jā, praviļno, praviļno. Tie tukšmuldētāji ir tie resnvēderi un tas kārnais ar līko degunu.
O
Observer 19.04.2023 20:09
Cieņu, protams, visu. Jebkuram, kas ir spējis izsisties caur birokrātijas džungļiem, spējis atrast adekvātus darbiniekus, kurš biznesu spējis pielāgot politikāņu noteiktajām sankcijām un kuram ir izdevies atrast savam ražojumam noietu. Cieņa tiem visiem, jo uz viņiem balstās visa valsts.
Bet to, ka propagandisti visu laiku man skalo smadzenes ar to ,, videi draudzīgumu,, to es nevaru pieņemt.
Mani interesē, vai lietas, kas notiek valstī ir ,,cilvēkam draudzīgas,, , tas gan.
s
sūds ir tie politkāņi ! 25.04.2023 18:33
Observer rakstija: Cieņu, protams, visu. Jebkuram, kas ir spējis izsisties caur birokrātijas džungļiem, spējis atrast adekvātus darbiniekus, kurš biznesu spējis pielāgot politikāņu noteiktajām sankcijām un kuram ir izdevies atrast savam ražojumam noietu. Cieņa tiem visiem, jo uz viņiem balstās visa valsts. Bet to, ka ..
tie nav īsti biro-džungļi..tur ir saucamais Pirmējā No-ēdāja faktors, respektīvi kopējo valsts, sociālistisko īpašumu ātri sadalīja ļoti šaurs loks, un tagad kapitāla pieaugums pārējiem tikpat kā nav iespējams, jo 1) jebkuru uzsācēja, paplašinātāja iespējamo peļņu sāk noēst procenti, 2) nozagto latvenergo(piemēram šito nozaga par 29 miljoniem latu, kurus ieskaitīja no pirmā ceturkšņa peļņas) ,tad latgāzes , tad ūdens-kanaliz. un siltumenerģijas uzņēmumi, šo LR teritorijas vai lokālā mēroga monopolu - piegādatāju TARIFIjeb CENAS , 3) citu cenu (arī monopolistu) straujais pieaugums pēc vajadzības...
Šādos apstākļos tas vai kāda krēslāpirdoša būtne kādu papīreli izsniedz ātrāk , lēnak, kašķējās vai pieprasa aploksnīti, - tas ir sekundāri...
J
Jefiņš 19.04.2023 18:28
Pie kokapstrādes noteikti jālieto trokšņu slāpētāji, jo koka skaņa bojā dzirdi. Redzu, ka bildē sieviete ir bez aizsargaustiņām, nestrādā jau Maximā.
h
hmm 19.04.2023 18:57
Dzeltenās vestes arī nav.
O
Observer 20.04.2023 13:02
Daudziem šo ne par ko nevar iestāstīt. Patiesībā tās austiņas nav vajadzīgas, jo ir ļoti labi ausu aizbāžņi, kas ir 20X lētāki un tik pat daudz reižu ērtāki.
J
Jefiņš 20.04.2023 19:03
Observer rakstija: Daudziem šo ne par ko nevar iestāstīt. Patiesībā tās austiņas nav vajadzīgas, jo ir ļoti labi ausu aizbāžņi, kas ir 20X lētāki un tik pat daudz reižu ērtāki.
To es zinu, man tēvs bija galdnieks un par to laiku pa laikam man atgādināja, tiesa, jau pēc tam kad pats dzirdi bija sabeidzis. Aizbāžņi ir , jā, esmu tos lietojis laukos pie radiem malku zāģējot, bet ausu dakteri tos neatzīst un uzstāj uz austiņām. Izskaidrot nepratīšu.
V
Vīrietis- Sabiedrības kodols 21.04.2023 15:02
Jefiņš rakstija: To es zinu, man tēvs bija galdnieks un par to laiku pa laikam man atgādināja, tiesa, jau pēc tam kad pats dzirdi bija sabeidzis. Aizbāžņi ir , jā, esmu tos lietojis laukos pie radiem malku zāģējot, bet ausu dakteri tos neatzīst un uzstāj uz austiņām. Izskaidrot nepratīšu.
Bet, Jūs pamēģiniet, ..mēs mēģināsim saprast, iedziļināties Jūsu pozīcijā...austiņas it kā esot korelācijā ar Sēra Korķi, bet aizbāžņi-ar nelabvēļa uzliktu porču..Man tēvs bija galdnieks, es galdnieka dels, mand tēvs noņem skaidu, bet bābas baidu es...ej mella pantēēēra ...
D
Distihs 19.04.2023 15:18
Ja strādā tu ar jauno presi,
Tad videi ļoti draudzīgs esi.
Levita kungu atkārtoti par prezidentu 19.04.2023 14:15
Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu, ar šo “izcilo prezidentu” saprotot Levitu. Aicinājumu bija parakstījuši Normunds Bergs, Juris Cālītis, Lidija Doroņina-Lasmane, Zaiga Gaile, Uģis Gruntmanis, Alvis Hermanis, Nora Ikstena, Dainis Īvāns, Viesturs Kairišs, Andris Kronbergs, Veronika Krūmiņa, Lauris Liepa, Dāvis Sīmanis, Inna Šteinbuka, Edgars Vērpe, Anna Viduleja, Andris Vilks, Māra Zālīte, Vilis Vītols, Anna Žīgure un citi vairāk nekā 100 dažādu jomu pārstāvju.

Šie ļaudis arī visādi slavēja Levitu plašsaziņas līdzekļos. Bet visspilgtāk izteicās dzejniece Māra Zālīte. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. No spējas, un tas ir tik svarīgi, brīvi komunicēt četrās svešvalodās - angļu, vācu, franču un krievu. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus, un to Levits spēs, būdams augsti kvalificēts jurists. Tieši Levits lika j...
J
Jocīgie 19.04.2023 15:27
Kad dzer, uzkod arī, lai šņabis tik traki nesit pa pieri!
J
Jefiņš 19.04.2023 18:42
Pēc būtības man nav nekas pret Levitu, noķengāt iespējams jebkuru. Pilnīgi neko negaidu arī no Pīlēna, jo kā prezidents, viņš tāpat kā iepriekšējie, neko nespēs mainīt pēc būtības. Prezidentam ir it kā divi mandāti, kas nostiprināti Satversmē t.i. Valsts prezentācija un Valsts bruņoto spēku virspavēlnieks, bet pie aizsardzības budžeta veidošanas viņam nav nekāda teikšana. Tas ko Pīlēns plaši stāsta savās publiskajās uzstāšanās reizēs ir tikai zīmēšanās, jā, neko aplamu viņš nesaka, taču ieviest neko nespēs. Eh. ko tur gari runāt, tas tāpat visiem zināms. Noslēgums 50+1.:)DDD
V
Vietējais 19.04.2023 20:12
Vis objektīvākais vērtējums būtu,ja prezidentu vēlētu tauta.Visticamāk ,labākajā gadījumā Levits iegūtu dažus procentus vēlētāju balsu.Šie atbalstītāji un deputāti,kuri balsos par Levitu,atklāti,godīgi parāda,ka viņi ir pret valsts ekonomisko attīstību,ka viņi ir par tālāku,smagāku atpalicību,par lielāku nabadzību,par valsts naudas izšķērdēšanu.Visticamāk,ka viņi,vismaz lielākā daļa visu saprot.Tajā pašā laikā daudzi no viņiem var zaudēt siltās,ērtās pozīcijas,daudziem var nākties atbildēt likuma priekšā par sastrādāto.Kā teica Kreituse,neviens prezidents uzreiz nespēs atrisināt visas problēmas valstī.Tajā pašā laikā,daudzas lietas prezidents tomēr var iespaidot.Pēc manām domām,ja par prezidentu kļūtu darītājs nevis paliktu tukšrunātājs,viņš darītu visu,lai valsts sāktu attīstīties.Ja vecā politiskā mafija traucētu,prezidents varētu atkārtot Zatlera gājienu.Vis ticamāk ,tieši tāpēc vecie vēži ir tā satraukušies.
J
Jefiņš 19.04.2023 20:49
Tieši tā ir. Bet tauta nebalsos, tad būtu kaut kāda jēga diskutēt. Vienalga kas tur sēdēs Jānis, Pēteris vai Miķelis, neviens neko nespēs mainīt, nevajag sevi barot ar ilūzijām , kas būtu, ja būtu.
A
Astro 19.04.2023 12:58
,,Timbers,, kļuvis ražīgāks,
Videi krietni draudzīgāks!,,

A
Astro 19.04.2023 10:19
Vislabākā,kā raksta prese,
Iekārta,kas saucās prese.
J
Jocīgie 19.04.2023 09:13
Darba galdi vēl nav apgūti, jau plātās! Nu kas tas ir vells arārā! Vai tiešām nav vairs par ko rakstīt?
A
Aigars 19.04.2023 10:56
Vajag tač naudas devēju portālam palielīt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->