Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.03.2023 15:06

Kāda ir dzīve pansionātā? Tiesībsargs gaida iedzīvotāju zvanus! 38

Kāda ir dzīve pansionātā? Tiesībsargs gaida iedzīvotāju zvanus!

Tiesībsarga birojs pagarinājis kampaņu “Dzīve pansionātā – kāda tā ir?”. Gan pansionāta iemītnieki, gan viņu tuvinieki, tāpat arī pansionāta esošie un bijušie darbinieki aicināti piedalīties kampaņā, sniedzot tiesībsargam informāciju par savu pieredzi pansionātā. Tiek gaidīti gan labie, gan sliktie pieredzes stāsti. Tie palīdzēs plānot tiesībsarga turpmāko rīcību, lai uzlabotu senioru dzīvi pansionātos. Tiesībsargs gaidīs e-pasta vēstules, īsziņas un telefona zvanus līdz 26.martam. Zvanīt vai rakstīt īsziņas var darba dienās no pulksten 10:00 līdz 16:00 uz tālruņa numuru: 29 596 075. Var arī rakstīt uz e-pasta adresi: pansionati@tiesibsargs.lv.

P
Pareizaissecinājums 20.03.2023 09:02
Pansionāti ir ideāla vieta, kur var labi izpētīt tās ,,patiesās vērtības,, kuras latvju sabiedrībai tik cītīgi cenšas piedēvēt dažādi dzejdari. Vēl pansionātus varētu nosaukt par ,,gala staciju, kurā krīt maskas,, . Un, esiet droši, maskas krīt visiem, lai kā arī tie censtos tās noturēt.
Un tas ir labi. Patiesība - tas ir labi.
L
Labs 19.03.2023 06:33
Neko labu nedzirdēju.Bijuša darbiniece teica.LABAK jums visu nezināt.
M
Mansvērojums 21.03.2023 09:15
Cien. Labais, ir diezgan grūti sastapt latvieti, no kura varētu dzirdēt ko labu.

PS. Vienu dienu satiku čomu... prasu, kā iet... Čoms eksplodēja - ŠAJĀ VALSTĪ dzīvot nav iespējams!!! ... Un aizcirtis 80 000 eiro vērtā mersedesa durvis , aizbrauca , nikni gāzēdams.
V
Vietējais 17.03.2023 21:07
Mēs visi kādreiz kļūsim veci,iespējams,bezspēcīgi. Padoms,ne no savas pieredzes,nepārrakstiet,nedāviniet savus nekustamos īpašumus,uzkrājumus,ja tādi protams Jums ir,kamēr esiet uz šīs zemes.Pat tuviem cilvēkiem.Daudzi,gribēdami tikai labu,to izdarot,vienā brīdī saprot,ka nevienam vairs nav vajadzīgi un PRET PAŠU GRIBU labākajā gadījumā, nonāk šādās iestādēs.Varbūt kāds teiks,tā nevar būt.Atcerieties,kas notika pirms 30 gadiem,kad bija iespēja atgūt senčiem kādreiz piederošos īpašumus.Cik ģimenēs brāļi un māsas,vai citi tuvi cilvēki vēl šodien ir kara stāvoklī,pateicoties savai alkatībai,tā kā...
O
Observer 17.03.2023 21:53
Ja ir pareizi sastādīts līgums , kas ietver pienākumu apgādāt, nekas briesmīgs nevar notikt.
Kāda ir alternatīva? Novēlēt mantu cilvēkiem, kuri tavas nāves brīdī jau paši būs sirmgalvji?
m
moderna meitene 17.03.2023 19:20
Cik izmaksā pansionātā 2-v, 3-v, vai ir arī pa 4-i ist.? Cik ilgi , vidēji vecīši pansionātā nodzīvo ?
z
zinātājs 17.03.2023 09:40
Nezinu, kur padomju laikā partijas sekretāriem bija prāts, ja necēla pansionātu kaut kur kāda ezera, Daugavas tuvumā, lai pansijas iemītnieki varētu svaigā gaisā makšķerēt, spiningot un papildināt kopgalda ēdienkarti ar holesterīnu nesaturošiem produktiem.
P
Pietiek 20.03.2023 08:54
jau ar to, ka viņi salasa sēnes gar šoseju, pārdod un par to naudiņu nopērk pašbrūvēto, kas mistiskā veidā ir pieejams visos laikos.
V
Vietējais 16.03.2023 20:59
Cilvēkiem likteņi, dzīves uztvere, iespējas ir dažādas. Es vispār par dzīvi pansionātā. Viena lieta jaunībā nodzīvot kādu laiku kojās. Ja cilvēks ir pilnīgi vientuļš, ja nav kas palīdzs, tad laikam jau nav variantu. Ja cilvēkam ir bērni, mazbērni, man šķiet viņš laimīgāks būtu tuvāk savējiem.
N
Neķītrais masāžists 16.03.2023 20:21
Dzīvo cepuri kuldami. :D Ja Covids un pret to vakcīnas neparetinātu rindas, kāda vaina?
O
Observer 17.03.2023 08:49
Viņi tur patiešām dzīvo daudzreiz labāk, nekā jebkad ir dzīvojuši . Viņi sen nezina, cik maksā maize , zeķes un apkure. Bet, četras reizes dienā pabaroti, ir pilni enerģijas kašķēties un pat rakstīt sūdzības par administrāciju. Viena no viņu galvenajām problēmām - kur dabūt alkoholu.
J
Jefiņš 17.03.2023 16:18
Observer rakstija: Viņi tur patiešām dzīvo daudzreiz labāk, nekā jebkad ir dzīvojuši . Viņi sen nezina, cik maksā maize , zeķes un apkure. Bet, četras reizes dienā pabaroti, ir pilni enerģijas kašķēties un pat rakstīt sūdzības par administrāciju. Viena no viņu galvenajām problēmām - kur dabūt alkoholu.
Nu, ja, bet alkohols ir ļoti nopietna problēma. Tu jau to arī zini, ka jebkuru =izsitot= no ierastā dzīves veida to piemeklē neglābjamais un daudz ātrāk. Darbiniekiem par to noteikti stāsta iekšējos semināros.
O
Observer 17.03.2023 17:50
Jefiņš rakstija: Nu, ja, bet alkohols ir ļoti nopietna problēma. Tu jau to arī zini, ka jebkuru =izsitot= no ierastā dzīves veida to piemeklē neglābjamais un daudz ātrāk. Darbiniekiem par to noteikti stāsta iekšējos semināros.
Jā , Jefiņ, pansionātā patiešām dažu labu pamatīgi ,, izsit no dzīves ritma,, ... bezsamaņā , ar apsaldētām kājām, rokām un nierēm ievietojot siltumā ar četrreizēju barošanu un medicīnisko aprūpi. Un kur tad vēl kliedzošais cilvēktiesību pārkāpums - tā neciešamā prasība reizi nedēļā mazgāties! Patiešām, tas var padarīt galīgi traku!
A
Astro 16.03.2023 17:46
Pansionātā jūtas brīvi,
Liekas,nesūdzas par dzīvi.
D
Distihs 16.03.2023 17:25
Tā jau šie tūlīt gan stāstīs,
Savus kreņķus svešiem klāstīs!
J
Jefiņš 16.03.2023 17:03
Par Jēkabpils pansionātu nekas slikts nav dzirdēts, tad jau Tiesībsargs būs apmierināts.
l
lauciniece 17.03.2023 18:39
Pasakiet, kas ir labs pansionātā? Augstā uzturēšanās maksa tikai. Nebeidzamās putras, pilnīgs medicīnas darbinieku trūkums jeb bezdarbība.Kāpēc Martuzānei jāmaksā kaut centu, ja viņa vispār nekad nav piejama pansionātā? Uzskatu, ka Jēkabpils pansionātā var doties nomirt bez jebkādas personāla iejaukšanās. Viņiem algu tāpat maksā!!!
P
Pareizā atbilde 18.03.2023 16:11
lauciniece rakstija: Pasakiet, kas ir labs pansionātā? Augstā uzturēšanās maksa tikai. Nebeidzamās putras, pilnīgs medicīnas darbinieku trūkums jeb bezdarbība.Kāpēc Martuzānei jāmaksā kaut centu, ja viņa vispār nekad nav piejama pansionātā? Uzskatu, ka Jēkabpils pansionātā var doties nomirt bez jebkādas personāla iejauk..
Lauciniece, paguli savos sūdos trīs dienas neēdusi , neapkurinātā istabā... un Tev taps pilnīgi skaidrs, ,,kas ir labs pansionātā,, ...
Protams, pēc nedēļas Tu jau būsi pieradusi un, makaronam karājoties no lūpu kaktiņa, varēsi aizgūtnēm stāstīt ieklīdušajai žurnālistei , ka ,,te tok nadūd ēest jau divi nedeļas!,,
O
Observer 19.03.2023 10:22
Jefiņ, šis ir tas gadījums, kad nevar paļauties uz ,, nekas slikts nav dzirdēts,, . Ja grib gūt pareizo izpratni , tad ir JĀREDZ.
Liela daļa pansionāta iemītnieku atrodas visai nestabilā garīgā stāvoklī un drīzāk būtu piemēroti Gārsenes visiem zināmajai iestādei. No tādiem Tu vispār objektīvi neko ,, nedzirdēsi,, .
Viņu radinieki bieži nav labāki, reiz jau nometa atbildību par vecīšiem valstij. No tiem arī neko patiesu ,, nedzirdēsi,, .

Secinājums - minētā Tiesībsarga ziņu vākšanas akcija ir ļoti nepilnīga un liecina par šīs iestādes profesionalitātes līmeni.
a
arī no laukiem 19.03.2023 12:33
lauciniece rakstija: Pasakiet, kas ir labs pansionātā? Augstā uzturēšanās maksa tikai. Nebeidzamās putras, pilnīgs medicīnas darbinieku trūkums jeb bezdarbība.Kāpēc Martuzānei jāmaksā kaut centu, ja viņa vispār nekad nav piejama pansionātā? Uzskatu, ka Jēkabpils pansionātā var doties nomirt bez jebkādas personāla iejauk..
vo, vo un visu šito zvani un stāsti tiesībsargam, cik dienas pirms pārcelšanās uz pansionātu tu gulēji savos sūdos līdz ausīm. Viņš tevi sapratīs.
P
Pareizā atbilde 19.03.2023 14:59
arī no laukiem rakstija: vo, vo un visu šito zvani un stāsti tiesībsargam, cik dienas pirms pārcelšanās uz pansionātu tu gulēji savos sūdos līdz ausīm. Viņš tevi sapratīs.
Lauciniece, ir zināmi pāris gadījumi, kad cilvēks guļ savos sūdos nedēļu, līdz kāds viņu nejauši atrod. Viņš dzīvo kā dzīvnieks, guļ kopā ar aitām, lai nenosaltu.
l
lauciniece 19.03.2023 19:02
Pareizā atbilde rakstija: Lauciniece, ir zināmi pāris gadījumi, kad cilvēks guļ savos sūdos nedēļu, līdz kāds viņu nejauši atrod. Viņš dzīvo kā dzīvnieks, guļ kopā ar aitām, lai nenosaltu.
Vai tas dod tiesības pansionāta darbiniekiem, īpaši mediķiem, neveikt savus darba pienākumus? Tā kā radinieku iekļūšana pašlaik gandrīz nav iespējama, kā zināt , vai mans tuvinieks, īpaši gulošais, neguļ vienos izgulējumos.Tikšanās reizēs, tikai darbdienās,gaitenī vai vasarā nojumē- nav iespējams atģērbt un pārbaudīt.Kāpēc es nevaru savu tuvinieku apmeklēt viņa istabā? Gribu pārliecināties - par ko jāmaksā tas tūkstotis.
p
prusaks 19.03.2023 20:29
Pareizā atbilde rakstija: Lauciniece, ir zināmi pāris gadījumi, kad cilvēks guļ savos sūdos nedēļu, līdz kāds viņu nejauši atrod. Viņš dzīvo kā dzīvnieks, guļ kopā ar aitām, lai nenosaltu.
Jā, pie aitām jābūt kolosālai gulēšanai pat ja ārā ir -30. Aitu smārds nekož degunā atšķirībā no cūku smakas. Cūku mēsli satur hloru un tāpēc tie ir asi un smirdīgi. Kas tad aitiņa, izbirdina sauju spiras, noskurina asti un liekas gulēt. Aizgaldā vienmēr uz pavasara pusi ir biezs un silts aizsargslānis. Bet ja vēl līkumā ieguļas kāds jēriņš, tad vispār var gulēt kā Dieva ausī, pat no rīta negribēsies celties.
P
Pareizaisjautājums 19.03.2023 23:16
lauciniece rakstija: Vai tas dod tiesības pansionāta darbiniekiem, īpaši mediķiem, neveikt savus darba pienākumus? Tā kā radinieku iekļūšana pašlaik gandrīz nav iespējama, kā zināt , vai mans tuvinieks, īpaši gulošais, neguļ vienos izgulējumos.Tikšanās reizēs, tikai darbdienās,gaitenī vai vasarā nojumē- nav iespējams at..
Lauciniece, kā Tu vari zināt, ka pansionāta iemītniekiem ir izgulējumi? Ko Tu vispār zini par izgulējumiem? Man šķiet, ka Tu vienkārši nespēj pārdzīvot klimaksa sekas un vēlies izgāzt savu negatīvo enerģiju.
Atceries uz visiem laikiem, ja Tavs tuvinieks spēj piecelties un aiziet līdz vasaras dārzam, pat , ja viņš vispār spēj paiet kaut desmit metrus, viņam nevar būt nekādi ,,izgulējumi,, !
Izgulējumi rodas tad, ja cilvēks vairs nespēj piecelties no gultas un guļ kā klucis un taisa pamperos. Tad, jā.
l
lauciniece 20.03.2023 12:39
Pareizaisjautājums rakstija: Lauciniece, kā Tu vari zināt, ka pansionāta iemītniekiem ir izgulējumi? Ko Tu vispār zini par izgulējumiem? Man šķiet, ka Tu vienkārši nespēj pārdzīvot klimaksa sekas un vēlies izgāzt savu negatīvo enerģiju. Atceries uz visiem laikiem, ja Tavs tuvinieks spēj piecelties un aiziet līdz vasaras dārzam,..
Kas ir izgulējumi zinu ļoti labi, jo kopu savu tuvinieci.Pirms gadiem šis pats pansionāts bija ticis pat Lauku Avīzē par kādu iemītnieci ar galīgi ielaistiem izgulējumiem no Ošāniem , šķiet, bet man šī sieviete bija skolas biedrene, tāpēc atceros. Jā, mana radiniece pārvietojas ratiņkrēslā un pamperos.Pagājušā vasarā, kad viņas māsai bija izdevusies šī tikšanās nojumē, abas ar meitu atklājušas negrieztus nagus.Tāpēc man nav pārliecības par aprūpi, īpaši medicīnas. Jūs taču neapgalvosiet, ka dr.Martuzāne katru nedēļu ierodas pansionātā, lai pārbaudītu iemītnieku veselību?
P
Pareizaisjautājums 20.03.2023 14:19
lauciniece rakstija: Kas ir izgulējumi zinu ļoti labi, jo kopu savu tuvinieci.Pirms gadiem šis pats pansionāts bija ticis pat Lauku Avīzē par kādu iemītnieci ar galīgi ielaistiem izgulējumiem no Ošāniem , šķiet, bet man šī sieviete bija skolas biedrene, tāpēc atceros. Jā, mana radiniece pārvietojas ratiņkrēslā un pamper..
Varbūt Martuzānei ir pienākums katru nedēļu apmeklēt VISUS savus pacientus, kuru ģimenes ārstiem normāli ir pa divarpus tūkstoši?

Es esmu novērojis dučiem ,,gādīgo radinieku,, , kuri nepārtraukti taranē pansionāta darbiniekus ar savām daudzajām prasībām un vienmēr neatbildēts paliek jautājums - kāpēc jūs paši šo savu radinieku neņemat pie sevis un stundīgi neaprūpējat?
Jā, kaut kur pasaulē ir pansionāti, kur uz diviem iemītniekiem ir viens aprūpētājs... bet kādi ir šo iestāžu tarifi? Tie ir tūkstoši mēnesī!
Gadījums ar ,,ielaistajiem izgulējumiem,, bija noticis tāpēc, ka slimnīca šo personu iešmugulēja pansionātam, bet pansionāts , savukārt, nepārbaudīja, ko īsti saņem. Tagad viņi ļoti uzmanoties un ikreiz visu pārbaudot.

Žurnālisti vispār nav nopietni ņemami. Esi droša, ja viņi atbrauktu pie Tevis un uzrakstītu reportāžu, Tu sevi tajā ar grūtībām pazītu.
l
lauciniece 20.03.2023 21:08
Pareizaisjautājums rakstija: Varbūt Martuzānei ir pienākums katru nedēļu apmeklēt VISUS savus pacientus, kuru ģimenes ārstiem normāli ir pa divarpus tūkstoši? Es esmu novērojis dučiem ,,gādīgo radinieku,, , kuri nepārtraukti taranē pansionāta darbiniekus ar savām daudzajām prasībām un vienmēr neatbildēts paliek jautājums - kāpē..
Kāpēc dakterei nebija laika vai viņai nenodeva info par 95. istabiņā slimo Veltu? Visu februāri slimoja, bet pansionāta mājaslapā Ziemassvētku pasākuma bildēs-starojoša sieviete,pēdējā brīdī aizgrūdāt uz Līvāniem nomirt.
O
Observer 16.03.2023 16:57
Divi un vairāk veci nelieši vienā istabiņā - tā ir problēma!
k
kāda cena ? 16.03.2023 18:00
Tu jau tur strādā un zini. Cik tad maksā Jēkabpilī mēnesis pansionātā ? Vai spējama īslaicīga uzturēšanās ziemas mēnešos , bet pārējos savā vaļā.
O
Observer 16.03.2023 19:04
kāda cena ? rakstija: Tu jau tur strādā un zini. Cik tad maksā Jēkabpilī mēnesis pansionātā ? Vai spējama īslaicīga uzturēšanās ziemas mēnešos , bet pārējos savā vaļā.
Es tur nestrādāju un neko nezinu par cenām. Bet es zinu, kāda situācija izveidojas , ja vienā istabiņā iebāz divus, kuri ienīst paši sevi un viens otru.
Cenas noteikti ir augstas, jo pansionātam ir uzspiesti visādi ,,Eiropas standarti,, , kuru īstenošana daudz maksā. Pasaulē šī pakalpojuma cenas ir visur augstas, jo civilizētās valstīs par rakāšanos svešos sūdos ir spiesti arī labi samaksāt... . Ir zināmi gadījumi, kad trimdas latvieši nespēj apmaksāt pansionātu savās mītnes zemēs un dodas uz Latviju, lai dzīvotu pansionātā.

Un vēl es gribu izteikt atzinību (un līdzjūtību) ikvienam indivīdam, kurš iesaistījies darbā pansionātā, jo tas ir ļoti grūts un ļoti nepateicīgs darbs. Līdz šim bija dzirdēts par visu iespējamo iestāžu , ieskaitot KNAB ,,uzbraucieniem,, , bet Tiesībsargs vēl nebija manīts.
K
Kriksis 17.03.2023 22:30
kāda cena ? rakstija: Tu jau tur strādā un zini. Cik tad maksā Jēkabpilī mēnesis pansionātā ? Vai spējama īslaicīga uzturēšanās ziemas mēnešos , bet pārējos savā vaļā.
Pansionāta izmaksas diena ir 25.36 eiro
Nez kur mums tik bagāti pensionāri.
Viss tik skaisti, komentāros rakstīts. Bet ta summa pāri 800 eiro mēnesī, nez cik daudzi parasti pensionāri to maz var atļauties?!!
P
Pareizaisjautājums 20.03.2023 14:22
Kriksis rakstija: Pansionāta izmaksas diena ir 25.36 eiro Nez kur mums tik bagāti pensionāri. Viss tik skaisti, komentāros rakstīts. Bet ta summa pāri 800 eiro mēnesī, nez cik daudzi parasti pensionāri to maz var atļauties?!!
Kriksi, es saprotu Tavu ironiju jautājumā par pensionāru bagātību.
Bet, no otras puses - kāpēc šai komunisma cēlāju paaudzei, kuras darba augļi tika izdalīti pa visu pasauli komunisma ekspansijai, kāpēc lai šai paaudzei lai būtu ,,kapitālistiskas,, pensijas?
A
Astro 16.03.2023 16:42
Tas,kas sliktu rakstīšot,
Jau no rīta padzīšot,
Birojā ir kadru daudz,
Pārbaudiet,lai durvis klaudz!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->