Otrdien, 20. janvārī, Latvijā uzausa līdz šim saltākais rīts kopš 2024. gada 8. janvāra, liecina meteoroloģisko novērojumu staciju dati. Par gaidāmo stipro salu iedzīvotāji bija brīdināti jau iepriekš, un daļā valsts tika izsludināts dzeltenais brīdinājums.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju pulksten 9.00 gaisa temperatūra valstī svārstījās no -9,2 grādiem Kolkā līdz -21..-23 grādiem Mērsragā, Skrīveros, Jēkabpilī, Madonā, Gulbenē un Dagdā. Daugavpils novērojumu stacijā sals sasniedza -24 grādus. Zīlānu stacijā rīta stundās tika reģistrēti -21 grāds.
Atbilstoši VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informācijai rīta stundās daudzviet Latgalē un Vidzemē gaisa temperatūra pazeminājās līdz -23..-24 grādiem. Nepilnu -23 grādu sals reģistrēts arī vietām uz Liepājas un Ventspils šosejas.
Tas bija bargākais sals Latvijā kopš 2024. gada 8. janvāra, kad vietām Latgalē gaisa temperatūra noslīdēja līdz -30 grādiem.
Pirmdien maksimālā gaisa temperatūra valstī bija no -4,7 grādiem Liepājas ostā līdz -13,1 grādam Dobelē.
Savukārt Eiropā 19. janvārī augstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta Spānijā un Itālijā, kur tā sasniedza +18..+19 grādus, bet zemākā – naktī uz otrdienu Baltkrievijā (-25 grādi) un Krievijas Eiropas daļas ziemeļaustrumos (-28 grādi).
Komentāri 6
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (6)Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Pilsoņi grēko, par tiem nerūpējas un galvenokārt tāpēc arī sanāk ziepes!
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->