Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.03.2024 17:41

Jēkabpils novadā tiek apzinātas plūdu sekas, iedzīvotājiem pieejami pabalsti 0

Jēkabpils novadā tiek apzinātas plūdu sekas, iedzīvotājiem pieejami pabalsti
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldība turpina apzināt plūdu sekas. Aizvadītajā nedēļā pieredzētie plūdi radījuši bojājumus uz vairāk nekā 10 pašvaldības autoceļiem. Lai gan šobrīd teju visos posmos satiksme ir atjaunota, vēl ir divi ceļu posmi, pa kuriem joprojām nav iespējams pārvietoties. Viens no tiem ir autoceļš “Prižu avēnija – Šaurītes”, otrs – netālu esošā Braslavas iela, kas šobrīd ir ceļu būvnieka pārziņā, jo autoceļam pērn tika sākti remontdarbi. Abu brauktuvju segums ir pamatīgi izskalots. Braslavas ielas posmu sakārtos būvnieks, savukārt pārējo ceļu atjaunošanai nepieciešams iepirkums.

“Ir jāgaida, kad šis ceļš apžūs, bet, protams, mēs to kārtosim,” par autoceļu “Prižu avēnija – Šaurītes” saka Jēkabpils novada pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns. “Tuvākajās dienās aizbērsim bedres, lai ceļš ir izbraucams, bet tad, kad būs sagatavoti darba apjomi, tiks izsludināts arī iepirkums. Tad mēs uzzināsim, kurš būvnieks veiks atjaunošanas darbus. Tad arī ceļš tiks atjaunots kārtīgi – kā pienākas.”

Iepirkums tiks izsludināts par visu plūdos bojāto autoceļu atjaunošanas darbiem, bet pagaidām, kamēr tas nav izdarīts, vietvara remontēs bojātos posmus pagaidu variantā. Zaudējumi naudas izteiksmē vēl nav aprēķināti, bet paredzams, ka vislielākās izmaksas būs tilta pār Rudzaites upi atjaunošanai Salas pagastā. Tiltam plūdu laikā radušies pamatīgi bojājumi, tādēļ šobrīd drošības apsvērumu dēļ pa to drīkst pārvietoties tikai vietējie iedzīvotāji ar vieglo autotransportu.

“Mēs ar tiltu speciālistiem pārrunājām, ko varam un ko nevaram uz tilta darīt,” skaidro Ainārs Skromāns. “Visi priekšdarbi ir izpildīti, tagad jāgatavo dokumentācija, jo tilts ir jāatjauno. Jebkuri tilta darbi – tās ir lielas izmaksas. Pašvaldībai jāmeklē līdzekļi, kā šo infrastruktūru atjaunot.”

No pašvaldībai piederošajām ēkām šajos plūdos cietušas tikai Krustpils saliņā esošās ēkas, kuras arī plānots remontēt.

Savukārt iedzīvotājiem, kuru īpašumiem plūdi nodarījuši bojājumus, ir iespēja pieteikties pašvaldības pabalstiem.

Pabalsts dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas remontam, ja māja vai telpa cietusi plūdos

Saistošie noteikumi par vienreizēja pabalsta piešķiršanas kārtību dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas remontam, ja mājoklis ir cietis terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā nosaka kārtību, kādā Jēkabpils novada pašvaldība piešķir vienreizēju pabalstu, kā arī nosaka šī pabalsta apmēru. Pabalsts pieprasāms viena mēneša laikā pēc katastrofas.

Plūdos cietušo mājsaimniecību īpašniekiem tiks piešķirts pabalsts, kura apmērs tiks diferencēts, t.i. finansiālais pabalsts būs atkarīgs no plūdos cietušā mājas bojājumu apmēra.

Saskaņā ar saistošo noteikumu 6.2. apakšpunktu, pabalsta apmēru plūdu gadījumā nosaka šādā apmērā:

  • 3500 eiro, ja mājokļa atrašanās vietā konstatēta ūdens līmeņa celšanās plūdu ietekmē virs 1 m no mājas 1. stāva grīdas līmeņa;
  • 2500 eiro, ja mājokļa atrašanās vietā konstatēta ūdens līmeņa celšanās plūdu ietekmē līdz 1 m, mērot no mājas 1. stāva grīdas līmeņa;
  • 1500 eiro, ja mājokļa atrašanās vietā konstatēta ūdens līmeņa celšanās plūdu ietekmē dzīvojamās mājas 1. stāva grīdas līmenī. Šajā punktā noteikto pabalsta apmēru var piemērot, ja komisija konstatē, ka mājai ir bijis applūdis apdzīvojams vai ar inženierkomunikācijām aprīkots pagrabs.

Lēmums par pabalsta piešķiršanu tiks pieņemts pēc dzīvesvietas apsekošanas.

Iesnieguma veidlapa pieejama Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā, sadaļā PAKALPOJUMI. Iesniedzējs (viena no mājsaimniecības personām) iesniegumu mājokļa remontam var iesniegt klātienē – Jēkabpils novada pašvaldības Klientu apkalpošanas nodaļā (Brīvības ielā 120, Jēkabpils, Jēkabpils novads) vai kādā no novada bibliotēkām, vai elektroniski nosūtīt ar drošu elektronisko parakstu parakstītu uz pasts@jekabpils.lv.

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaide

Tāpat var pieteikties nekustamā īpašuma nodokļa atlaidei. Saskaņā ar Saistošajiem noteikumiem par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Jēkabpils novada pašvaldībā iedzīvotājiem, kuru īpašumi cieta plūdos, pašvaldība var piešķirt šim taksācijas gadam nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 90 procentu apmērā. Iedzīvotāji var vērsties pašvaldībā ar iesniegumu un lūgt veikt pārrēķinu.

Iesnieguma veidlapa pieejama Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā, sadaļā PAKALPOJUMI. Iesniedzējs (viena no mājsaimniecības personām) iesniegumu nekustamā īpašuma nodokļa atlaides piemērošanai var iesniegt klātienē – Jēkabpils novada pašvaldības Klientu apkalpošanas nodaļā (Brīvības ielā 120, Jēkabpils, Jēkabpils novads) vai kādā no novada bibliotēkām, vai elektroniski nosūtīt ar drošu elektronisko parakstu parakstītu uz pasts@jekabpils.lv.

Pabalsts pamatvajadzību nodrošināšanai krīzes situācijā

Saskaņā ar Saistošajiem noteikumiem par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu Jēkabpils novadā plūdos cietušie Jēkabpils novada iedzīvotāji, kuru pamata dzīvesvieta deklarēta Jēkabpils novada pašvaldībā, var vērsties Sociālajā dienestā ar iesniegumu pabalsta krīzes situācijā saņemšanai, kas jāiesniedz triju mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas. Pabalstu katastrofu gadījumos piešķir līdz divu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmēram, ņemot vērā radīto zaudējumu sekas. Veicot izvērtējumu dzīvesvietā, tiks ņemti vērā zaudējumi, kas nav saistīti ar mājokļa remontu.

Iesnieguma veidlapa pieejama Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā, sadaļā PAKALPOJUMI. Iesniegumu pamatvajadzību nodrošināšanai krīzes situācijā var iesniegt Jēkabpils novada Sociālajā dienestā (Jaunā iela 39i, Jēkabpils, LV-5201, 103.kab.) darba laikā no plkst. 8.30 līdz plkst. 17.00, nosūtīt pa pastu vai elektroniski parakstītu nosūtot uz e-pastu: sd@jekabpils.lv.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->