Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.05.2024 16:30

Jēkabpils novadā nenostrādā viena trauksmes sirēna 1

Jēkabpils novadā nenostrādā viena trauksmes sirēna

20. maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veica tradicionālo trauksmes sirēnu pārbaudi, laikā no pulksten 10:00 līdz 10:08 uz trim minūtēm iedarbinot trauksmes sirēnas. Jēkabpils novadā bez traucējumiem nostrādāja četras sirēnas – visas trīs Jēkabpils pilsētā esošās, kā arī sirēna Aknīstē. Savukārt traucējumi konstatēti sirēnai Viesītē – pārbaudes laikā tā nenostrādāja. Latvijā kopumā no pārbaudītajām trauksmes sirēnām traucējumi vai bojājumi tika konstatēti 36 ierīcēm, vēl deviņām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās tiek atjaunotas, pārvietotas vai remontētas.

Šī bija ierastā trauksmes sirēnu pārbaude, tādēļ iedzīvotājiem nebija jāveic nekāda tālāka darbība. Par pārbaudi tika izplatīta informācija masu medijos. Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā, mobilo sakaru operatori šodien bija nosūtījuši īsziņu ar informāciju, ka notiek plānota sirēnu pārbaude.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu apkopi un uzturēšanu.

Pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanas brīdī lietotnes “112 Latvija” lietotājiem tika nosūtīts paziņojums, lai reālos apstākļos testētu lietotnes darbību, tomēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nav apmierināts ar lietotnes uzrādītajiem darbības rezultātiem. Šodienas pārbaudē identificētās lietotnes darbības problēmas ir nodotas izstrādātājam, un tās ir nepieciešams novērst pēc iespējas īsākā laikā.

Vienlaikus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnu signālu, jāieslēdz kāds no Latvijas sabiedriskajiem medijiem – LTV1, LTV7 vai Latvijas radio, lai saņemtu informāciju par sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

j
jānis 21.05.2024 17:47
Nav nopietnas pieejas no pašvaldības policijas, nav preventīvu pasākumu . Darbība ir pasīva.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->