Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.04.2024 10:30

Jēkabpils novada bērnu deju kolektīvi sadancojas Biržos 0

Jēkabpils novada bērnu deju kolektīvi sadancojas Biržos
Skatīt video

Biržu Tautas namā pulcējās Jēkabpils novada bērnu deju kolektīvi, lai kopīgā sadancī parādītu apgūtās tautas dejas. Šāds pasākums tiek organizēts regulāri, lai dotu iespēju uzstāties ne tikai tiem, kuri gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, bet arī citiem bērnu deju kolektīviem.

“Piedalās pavisam pieci tautas deju kolektīvi, trīs no tiem jau iet uz dziesmu svētku pusi un dejo arī dziesmu svētku repertuāru. Divi kolektīvi negatavojas dziesmu svētkiem, bet nevar teikt, ka tas nav saistīts ar dziesmu svētku tradīciju, jo tā aug dejotāji un tā aug arī paši svētki,” stāsta Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra kultūrizglītības darba metodiķe Vita Talla.

Viens no kolektīviem, kas svētkiem negatavojas, ir Rubeņu pamatskolas 1. - 4. klašu tautas deju kolektīvs “Rubenītis”.

“Mūsu kolektīvs negatavojas tāpēc, ka mums nav izlases, mums dejo visi. Mums nav tik daudz bērnu, lai mēs varētu noorganizēt pamatīgus deju kolektīvus, bet visi dejo savam priekam, māmiņu priekam un citu priekam,” skaidro kolektīva “Rubenītis” vadītāja Sanda Kukle.

Dalība sadančos ļauj papildināt uzstāšanās pieredzi, kā arī satikt dejotājus no citiem kolektīviem un apmainīties domām un idejām. Šādu iespēju izmantoja arī tie, kuri gatavojas dziesmu un deju svētkiem.

“Bērniem ir ļoti vajadzīga skatuves pieredze, un šāds sadancis, kas nav tik nopietns kā skate un kur ir mazāks satraukums, ir ļoti vērtīgs,” stāsta Aknīstes vidusskolas 1. - 2. klašu un 3. - 6. klašu deju kolektīvu vadītāja Solvita Strika. “Pirms divām nedēļām mēs piedalījāmies skatē, kur dancojām obligāto svētku repertuāru, un arī šodien dancojam svētku repertuāru. Gatavošanās ir ļoti spraiga, mums ir daudz mēģinājumu. Repertuārs, es uzskatu, ir pietiekami sarežģīts, bet mums ir laiks vēl apgūt.”

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies nākamā gada jūlijā Rīgā. Katrs vietējā un reģionālā mēroga pasākums ir kā pietura ceļā uz lielajiem svētkiem. Sadanci Biržos organizēja Jēkabpils novada Izglītības pārvalde kopā ar sadarbības partneriem.

Sadancī Biržos piedalījās:

  • Rubeņu pamatskolas 1.-4. klašu tautas deju kolektīvs “Rubenītis”;
  • Aknīstes vidusskolas 1.-2. klašu tautas deju kolektīvs;
  • Aknīstes vidusskolas 3.-6.klašu tautas deju kolektīvs;
  • Biržu pamatskolas 1.- 4. klašu tautas deju kolektīvs "Kastanītis";
  • Biržu pamatskolas pirmsskolas deju kolektīvs "Putnēni".

Sandra Paegļkalne

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->