Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.03.2024 16:16

Jēkabpils biedrības apvieno rokdarbus izstādē “No mūsu pūra lādes – gobelēni, sveces” 0

Jēkabpils biedrības apvieno rokdarbus izstādē “No mūsu pūra lādes – gobelēni, sveces”
Skatīt video

Jēkabpilī atklāta rokdarbu izstāde “No mūsu pūra lādes – gobelēni, sveces”. Tajā apkopoti divu vietējo biedrību pārstāvju darinātie darbi dažādās tehnikās. Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jēkabpils nodaļas biedri ikdienā ada, tamborē, auž un pārzina vēl dažādus citus rokdarbu veidus. Nevalstiskajā organizācijā darbojas pārsvarā seniori.

“Mums ir ļoti īpaši cilvēciņi,” stāsta nodaļas vadītāja Valija Cīrule. “Tie ir seniori 60 plus. Vecākajam biedram ir 89 gadi, pārējiem ir pāri 70. Biedrība ir domāta cilvēkiem, kuri zaudējuši kustības pēc infarkta vai insulta. Mēs taisām darbus, īstenojot domes atbalstītus projektus. Tie ir tapuši pēdējo astoņu gadu laikā.”

Darbu darināšanā tiek izmantoti lietoti džinsi un citi tekstilizstrādājumi, tāpat arī avīzes un citi veci materiāli, tādējādi dodot tiem otro dzīvi.

“Piemēram, ir puzurs, kas veidots no vecajām pavadzīmēm,” stāsta Valija Cīrule. “Izskatās kā klūgas, un pirmais, ko cilvēki saka, ir, ka tās ir klūgas. Nē, tās nav klūgas, tas ir papīrs. Reklāmas nevajag sviest ārā.”

Ieguldot laiku, enerģiju un labās domas, top zeķes, cimdi, šalles, cepures un daudz kas cits.

Biedrības pārstāve Austra stāsta: “Es veikalā nopirku cilpu dziju, mani arī meita uz to vedināja, ka vajag pamēģināt, kas tur sanāks. Tad youtube sākām skatīties, ko no tās dzijas var izveidot. Pirmais, ko mēs ar meitu kopā uztaisījām, bija sega. Sanāca ļoti mīksta, iepatikās gan meitenei, gan man. Tad mazdēliņam nāca ideja pledu uztaisīt. Skatījāmies, ko vēl var uztaisīt. Tad jau radās cepures, šalles, apaļšalles, ausu sildītāji.”

Savukārt Ņina darina zaķīšus, cālīšus un citus dekorus: “Mn ļoti patīk tamborēt, es ņemu idejas no interneta, arī Valija iemāca. Kad kaut ko daru, es atpūšos.”

Izstādē var aplūkot arī biedrības “Cerību sala” darbus. Pašvaldības atbalstītā projekta laikā tapušas sveces, bet “Cerību salas” biedri darina arī citus rokdarbus. Īpašu pievienoto vērtību šiem darbiem dod tas, ka tos veidojuši bērni un jaunieši ar smagām slimībām.

“Viņi ir ļoti īpaši bērniņi, jo viņi ir ar smagiem funkcionāliem traucējumiem – gan garīgās attīstības, gan kustību traucējumiem. Dažiem pat rociņas lāga nestrādā, bet darbiņus viņi ar savu asistentu palīdzību var veidot ļoti skaistus,” stāsta biedrības “Cerību sala” valdes priekšsēdētāja Aija Kvēpiņa.

Šiem bērniem un jauniešiem rokdarbi ir kā terapija – tie palīdz viņiem trenēt sīko motoriku, attīsta domāšanu un koncentrēšanās spējas un palīdz labāk uztvert krāsas. Darba rezultāts pašiem darinātājiem ir liels pārsteigums.

“Viņi uzliek to sveci un nevar sagaidīt, kad būs jāņem ārā, jo to izņemt var tikai nākošajā dienā. Svecei ir jāsastingst. Un tad viņi priecājas, ka tās sveces ir iznākušas tik dažādas. Tur veidojas dažādas krāsu gammas. Mēs esam iemācījušies no divām, trim krāsām salikt pavisam neiedomājamas krāsas,” skaidro Aija Kvēpiņa.

Rokdarbu izstāde “No mūsu pūra lādes – gobelēni, sveces” būs skatāma līdz 30. aprīlim, un tā būs pieejama Brīvības ielā 126 no pirmdienas līdz ceturtdienai no pulksten 10:00 līdz 13:00.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->