Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.10.2023 16:54

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā norit Karjeras diena 0

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā norit Karjeras diena
Skatīt video

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā valdīja liela rosība – izglītības iestādē noritēja Karjeras diena, kurā pulcējās vispārizglītojošo skolu audzēkņi, lai iepazītu koledžas piedāvātās mācību programmas.

“Šādā formātā Karjeras diena tieši Jēkabpilī tiek organizēta pirmo reizi, savukārt Barkavā tā jau ir ierasta prakse, kas notiek jau vairākus gadus,” stāsta Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktore Rita Pole. “Mērķis ir iepazīstināt ar profesijām, jo aizvien ir tendence jauniešiem atnākt mācīties un jau pirmajā vai otrajā mēnesī saprast, ka izvēlētā profesija nav tas, ko viņi vispār bija iedomājušies. Diemžēl vēl aizvien jauniešiem nav izpratnes par profesijām un to specifiku.”

Karjeras dienā tika prezentētas gan Jēkabpilī apgūstamās programmas, gan tās, kuras tiek mācītas koledžas struktūrvienībā Barkavā. Skolēniem tika piedāvātas praktiskas aktivitātes, lai iepazītu tuvāk konkrēto profesiju. Piemēram, komerczinību programmas stacijā bija iespēja izmēģināt darbu ar kases aparātu, bet viesnīcu pakalpojumu programmas stacijā – salocīt dvieļus. Tāpat tika prezentētas dažādas citas mācību programmas.

“Mēs pārstāvam augkopības tehniķa profesiju, ko apgūst mūsu skolā,” stāsta Jēkabpils Agrobiznesa koledžas skolotāja Līga Zaļmeža. “Skolēniem mēs piedāvājam atpazīt dažādus graudaugus. Ir jāizvēlas lapiņas, uz kurām rakstīti graudzāļu un labības nosaukumi, un ir jānosaka, kas katrā paciņā ir iebērts.”

Tāpat skolēni varēja izmēģināt, kā tiek mērīts graudaugu mitrums.

Pedagogi uzsver, ka šādi pasākumi būtu jārīko biežāk, lai skolēni vēl pirms iestāšanās koledžā zinātu, kas viņiem būs jāapgūst un kādas ir prasības.

“Mēs pārstāvam ainavu būvtehniķa profesiju,” saka skolotāja Lilita Zukule. “Ainavu būvtehniķis ir speciālists, kas rūpējas par skaistu vidi. Ļoti daudzi vēl nav izpratuši, kāda ir šīs profesijas būtība. Daudziem tas asociējas ar puķu dobju ravēšanu, bet to, ka tur ietilpst ļoti daudzas, interesantas funkcijas, vēl mēs centīsimies šodien izstāstīt, lai visi saprot.”

Karjeras dienu apmeklēja vispārizglītojošo skolu audzēkņi no Jēkabpils un Madonas novada.

“Pasākums ļoti foršs, ļoti patīkami,” saka Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas 8.klases skolnieks Mārtiņš. “Vēl īsti neesmu izdomājis, ko mācīties tālāk, bet šis pasākums varētu palīdzēt izlemt, vismaz es ļoti ceru.”

“Mani visvairāk ieinteresēja skaistumkopšanas programma, jo tā ir vairāk meiteņu profesija,” saka Jēkabpils 2.vidusskolas 9.klases audzēkne Rūta. “Iespējams, ka pēc skolas es nākšu mācīties uz šo koledžu, bet vēl vajag izlemt, ko tieši mācīties.”

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vadība plāno līdzīgus pasākumus organizēt arī nākamajos gados.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->