Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.11.2023 15:58

Jēkabpilī turpinās Daugavas aizsargdambja būvdarbi 0

Jēkabpilī turpinās Daugavas aizsargdambja būvdarbi
Skatīt video

SIA “Jēkabpils PMK” turpina veikt Daugavas aizsargdambja būvdarbus, un šobrīd aktīvākā darbība notiek pie Sakas tilta. Ir uzsākta drenāžas izbūve, kā arī tiek ņemta nost zemes virskārta, lai teritoriju sagatavotu fitoremediācijas lauka izveidei.

“Fitoremediācijas laukā paredzēti dažādi kokaugu sortimenta stādījumi, dažādi krūmu stādījumi,” skaidro SIA “Jēkabpils PMK” būvdarbu vadītājs Jānis Dimants. “To saknes kalpos kā palīgs upes krasta nostiprināšanā, pasargājot krastu no izskalošanas. Šajos laukos paredzētas arī dažnedažādas kājnieku laipas, pastaigu takas un visādi skaistumi.”

Projektā paredzēti divi šādi parki – viens pie Sakas tilta, otrs – pie tilta pār Daugavu Jēkabpilī. Dambja būvdarbi tika sākti pirms nepilna mēneša, un to laikā vairākos posmos ir veikta koku un krūmu zāģēšana, celmu raušana, apauguma palieku novākšana un zemes virskārtas noņemšana dambja slapjajā nogāzē.

“Vēl veikti slapjās nogāzes planēšanas darbi un sagatavošana bentonītmāla paklāja uzstādīšanai 200 metru garumā – tas ir pie Jēkabpils tilta pāri Daugavai – , un zemes virskārtas nostrāde sausajā nogāzē – 993 tekošie metri, kā arī izbūvētas divas pagaidu nobrauktuves – viena Strūves parka teritorijā, otra pie amfiteātra,” stāsta Jānis Dimants.

Kad būvdarbi tikko sākās, SIA “Jēkabpils PMK” skaidroja, ka dambja konstrukcijas remonts jāsāk ar dambja pamatnes jeb “betona zoba” izbūvi. Šobrīd šī pamatne ir izbūvēta 80 metru garumā, savukārt tuvāko nedēļu laikā tiek plānota dambja slapjās nogāzes visu kārtu izbūve 200 metru garā posmā. Tas, vai izdosies iesākt kārtu izbūvi vēl kādā posmā, atkarīgs no laika apstākļiem. Jau šobrīd būvniekam problēmas sagādā Daugavas ūdenslīmenis.

“Ūdenslīmenis Daugavā šobrīd ir krietni augstāks nekā citus gadus ap šo laiku,” saka Jānis Dimants. “Piemēram, šodien, novembra vidū, tas ir 85 centimetrus augstāks nekā pagājušogad šajā pašā laikā, tā ka mums ir jāplāno vietas šajā projektā, kur mēs pašlaik varam atļauties strādāt.”

Ja Daugavas ūdenslīmenis kļūs neatbilstošs darbu veikšanai vai arī gaisa temperatūra noslīdēs pārāk zemu, tad būvdarbi tiks apturēti. SIA “Jēkabpils PMK” ņems tehnoloģisko pārtraukumu un objektā atgriezīsies tad, kad apstākļi atkal būs atbilstoši darbu veikšanai.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->