Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.02.2023 19:29

Jēkabpilī norisinās 50.jubilejas čempionāts galda tenisā 9

Jēkabpilī norisinās 50.jubilejas čempionāts galda tenisā
Skatīt video

Jēkabpils Sporta namā norisinājies Jēkabpils novada atklātais individuālais čempionāts galda tenisā. Tās bija jubilejas sacensības, jo čempionātam aprit 50 gadi. Sākotnēji tas norisinājās Biržos, vēlāk – Salā, bet, dalībnieku skaitam palielinoties, čempionāts 2003.gadā ieguva pastāvīgu mājvietu – Jēkabpils Sporta namu.

“Šogad dalību sacensībās pieteikuši un ieradušies 60 dalībnieki, par ko mums ir liels prieks,” stāsta Jēkabpils Sporta centra direktora vietniece Aiva Jakubovska. “Pirms pandēmijas laikā rekords bijis 80 – 85 dalībnieki, bet mēs uzskatām, ka šodien pie mums ieradušies 60 paši labākie. Pārstāvji ir gan no Lietuvas, gan Rēzeknes, Rīgas un daudzām citām pilsētām.”

Galda tenisa čempionāta organizēšanā un attīstībā liels nopelns ir Mārim Jaudzemam, tāpat arī Jēkabpils Sporta centram un Sporta nama saimniekam Mārim Trušelim, Latvijas Galda tenisa federācijai un tās prezidentei Inai Jozepsonei un daudziem citiem, kas palīdzējuši uzturēt galda tenisa čempionātu Jēkabpilī. Raitu spēļu norisi ilgus gadus nodrošināja tiesnesis Voldemārs Limans, kurš jubilejas čempionātā piedalījās kā dalībnieks.

“Es ar galda tenisu nodarbojos 60 gadus,” stāsta Voldemārs Limans. “Nodarbojos ar daudziem citiem arī, bet šajā ir vislabākie panākumi. Tā spēlēju visu mūžu. Futbolu tik ilgi nevar spēlēt, galda tenisu – var. Savā laikā bija panākumi, tagad arī vēl ir. Jēkabpils čempionātam ir labs līmenis, tradīcija jau 50 gadus. Es pats esmu tiesājis šajās sacensībās apmēram 10 gadus. Šeit sabrauc labākie spēlētāji. Ļoti labs līmenis.”

Viens no Jēkabpils sportistiem, kas piedalījās sacensībās, ir Andris Krūmiņš: “Jēkabpilī galda tenisa kustība ir slikta, jo treneris ir nomiris. Lai vieglas smiltis! Nav trenera, jauniešiem nav, kur trenēties. Vecie atnāk un uzspēlē savā starpā. Ja Jēkabpilī nebūs laba trenera, nebūs arī tenisa. Bet tie, kuri spēlē, tiek patīk, visi nāk uz sacensībām.”

Čempionātā tika pārstāvētas arī citas Latvijas pilsētas. Daudzi spēlētāji ar šo sporta veidu aizraujas jau vairākus gadu desmitus.

“Jābūt ļoti ātrai reakcijai, ātrai domāšanai, galda teniss attīsta, tāpēc man tas patīk,” stāsta galda tenisists no Salaspils Vadims Berežkovs. “Tas ir ļoti sarežģīts sporta veids, tehniski viens no sarežģītākajiem. Tur var attīstīties visu mūžu.”

Ar Jēkabpils novada atklātā čempionāta galda tenisā rezultātiem var iepazīties šeit.

Sandra Paegļkalne

N
Niks 08.02.2023 10:52
Viens no Jēkabpils sportistiem, kas piedalījās sacensībās, ir Andris Krūmiņš: “Jēkabpilī galda tenisa kustība ir slikta, jo treneris ir nomiris. Lai vieglas smiltis! Nav trenera, jauniešiem nav, kur trenēties. Vecie atnāk un uzspēlē savā starpā. Ja Jēkabpilī nebūs laba trenera, nebūs arī tenisa. ===========================Andri, varēji tik ļoti nekautrēties un pieminēt patiešām IZCILĀ trenera Jurija Glotova vārdu. Pie tam viņš varētu teikt pat IZCILI pats spēlēja tenisu. Tas, ka JAUNIEŠU trenera galda tenisā vairs nav, vajadzēja pajautāt Bērnu un jauniešu sporta skolas direktoram Edgaram Lamba.
z
zinātājs 08.02.2023 09:39
Skatoties vien jau galva sagriežas un nezinu, kā var ne tikai pa bumbiņu ar lāpstiņu trāpīt un pat atsist pāri tīklam pretinieka pusē.
N
Neķītrais masāžists 07.02.2023 17:58
Kādreiz mēģināju spēlēt, bet zakaļebalsja un apnika man pēc bumbiņas skraidīt. :D
A
Astro 07.02.2023 14:50
Glāzē šampanieti leju,
Māris Aivu lūdz uz deju,
Ping pong svētkus atzīmēju,
Gadu simtus novēlēju.
D
Distihs 07.02.2023 14:39
Kur spēlē tenisu uz galda,
Miers un saticība valda.
m
moderna meitene 07.02.2023 12:55
Andris Krūmiņš izsaka arī manas domas. JURIJS GLOTOVS, spēlējošs treneris, kurš sagatavoja augstas raudzes tenisistus no Jēkabpils! Jēkabpilī , kur uzspēlēt galda tenisu pat nezinu.
J
Jefiņš 07.02.2023 18:04
Re, spēlē taču uz vella paraušanu.
A
Astro 07.02.2023 11:32
Piemēru no viņa ņemam,
Paldies Mārim Jaudzemam!
A
Astro 07.02.2023 10:50
Sarūpēta sportā bauda,
Spēlēt tenisu uz galda,
Jauni talanti nāk klāt,
Ping pong spēli turpināt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->