Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.09.2023 16:23

Jēkabpilī noķer vīrieti, kurš nodevis nepilngadīgajiem smēķēšanas ierīces un alkoholu 0

Jēkabpilī noķer vīrieti, kurš nodevis nepilngadīgajiem smēķēšanas ierīces un alkoholu

27.septembrī plkst. 16:15 Jēkabpils novada pašvaldības policijas darbinieki konstatēja, ka pie veikala “Maxima” Brīvības ielā 108, Jēkabpilī, pilngadīga persona nodod lietošanā nepilngadīgai personai elektronisko smēķēšanas ierīci un uzpildes šķidrumu iepakojumus.

2001.gadā dzimušais vīrietis atzina, ka esot nopircis nepazīstamam jaunietim, kurš ar viņu sazinājies telefoniski un vienojies par tikšanās vietu pie veikala “Maxima”, elektronisko smēķēšanas ierīci un šķidrumu. No jaunieša saņemti 50 eiro. Iegādātās preces vīrietis nodeva nepilngadīgajam, par “padarīto darbu” no jaunieša saņemot vienu eiro.

Jāpiebilst, ka Jēkabpils novada pašvaldības policija veica mērķtiecīgas darbības šīs personas noskaidrošanā, pārbaudot informāciju, kas saņemta no jauniešiem, kuru paziņas bija iegādājušies no šīs pilngadīgās personas ne tikai smēķēšanas ierīces, bet arī alkoholiskos dzērienus. Jau kopš šā gada vasaras sākuma policijas darbinieki pastiprināti kontrolēja veikala “Maxima” un Kena parka apkārtni, rezultātā mērķis tika sasniegts un vainīgā persona noskaidrota.

Jēkabpils novada pašvaldības policijā uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Par pārkāpumu paredzēta administratīva atbildība pēc “Bērnu tiesību aizsardzības likums” 48.panta ceturtās daļas, kur noteikts, ka (..) par bērna iesaistīšanu alkoholisko un enerģijas dzērienu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanā, kā arī smēķēšanā uzskatāma arī alkoholisko un enerģijas dzērienu vai tabakas izstrādājumu vai citu smēķēšanai paredzētu izstrādājumu vai ierīču, vai to uzpildes tvertņu nodošana bērna rīcībā.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 79.panta otrā daļa nosaka, ka par bērna iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanā piemēro naudas sodu no septiņām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.

Lieta izskatīšanai tiks nodota Jēkabpils novada pašvaldības Administratīvajai komisijai soda piemērošanai. Jāpiebilst, ka vīrietim jau agrāk ir piemērots naudas sods par analoģiska rakstura pārkāpumu.

Arī nepilngadīgajam draud sods – par smēķēšanas ierīču glabāšanu.

Informāciju sagatavoja Jēkabpils novada pašvaldības policija

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->