Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.02.2024 13:11

Jēkabpilī nedēļas laikā dubultojusies saslimstība ar gripu 0

Jēkabpilī nedēļas laikā dubultojusies saslimstība ar gripu
Skatīt video

Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja pieaugt saslimstība ar gripu un šajā sezonā tā prasījusi jau 13 cilvēku dzīvības. Nedēļas laikā ir dubultojies laboratoriski apstiprināto gripas gadījumu skaits, sasniedzot 79 gadījumus, kur 77 paraugos noteikta A tipa gripa, bet 2 – B tipa gripa. Jau ziņots, ka Latvijā no 12.janvāra ir izsludināta gripas epidēmija un kopš tās sākuma slimnieku skaits turpina pieaugt. Ārī Jēkabpils slimnīcā ārstējas gripas pacienti.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Līkne pašlaik tikai uz augšu iet. Cik bija precīzi dati – mums ir arī SPKC organizēts gripas monitorings, kur principā aptverta visa Latvijas teritorija, kur piedalās ģimenes ārstu prakses. Tajā skaitā arī no Jēkabpils un jāsaka tā, ka pašlaik jau sasniedz – 442 gadījumi uz 100 tūkstoši iedzīvotāju. Iepriekšējā nedēļā bija 256 uz 100 tūkstoši iedzīvotāju. Saslimstības līkne strauji iet uz augšu. Savukārt Jēkabpils novadā, ja mēs iepriekš bijām septītā vietā Latvijā, tad pagājušajā nedēļā jau piektajā vietā. Tā kā arī mūsu reģionā. Un augstākā saslimstība reģistrēta tieši maziem bērniem, vecuma grupā līdz četriem gadiem.”

Pagājušajā nedēļā Latvijā vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 84,3 procenti reģistrēto bērnu, kas ir par 1,5 procentiem mazāk kā iepriekšējā nedēļā. Jēkabpils novadā skolu apmeklējums saslimstības dēļ bija nedaudz augstāks kā vidēji valstī - 87,9 procenti, kas ir par 1,9 procentiem mazāk kā nedēļu iepriekš. Tikmēr bērnudārzu apmeklējums vidēji valstī bija zemāks nekā skolu, jo kā jau minēts, visvairāk slimo mazie bērni - 62,2 procenti, kas ir par 1,3% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Jēkabpils novadā pagājušajā nedēļā reģistrēts valstī zemākais pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums - 55,9 procenti reģistrēto bērnu, kas ir par 5,8 procentiem mazāk, kā iepriekšējā nedēļā. Grūtāk ārstējami ir gadījumi, kad gripas slimniekiem veidojas komplikācijas.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Gripas komplikācijas, tās bīstamākās varētu būt tautā saukts, plaušu karsonis. Pneimonijas, mēdz būt ari citas bakteriālas infekcijas, kas uzslāņojas jau šim novājinātajam organismam, gripas vīrusam. Gripai jāpieiet pietiekami nopietni.”

Nereti ir situācijas, kad cilvēki sajūtot pirmos simptomus turpina veikt darba pienākumus un nedodas pie ģimenes ārsta, tā pakļaujot riskam sevi un apkārtējos, inficējot tos ar vīrusu.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Ja sajūtas slims es ieteiktu noteikti sazināties ar savu ģimenes ārstu, pirmām kārtām, nedoties uz darbu vai mācību iestādi, vai kādu citu sabiedrisku vietu, jo visas šīs gaisa pilienu infekcijas notiek pārnese no slima cilvēka uz veselu cilvēku. Noteikti jāsazinās ar ģimenes ārstu, ko darīt tālāk, kā ārstēties. Un tad, protams, ja ir nepieciešamība griezties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības vai tuvākajā medicīnas iestādē vai zvanot 113.”

Saistībā ar gripas epidēmiju Jēkabpils slimnīcā un poliklīnikā noteikta karantīna, līdz ar to arī ir ierobežots pacientu apmeklējums. Galvenā ārste norāda, ka karantīna izsludināta, lai pasargātu slimnīcas pacientus, kuri jau ar kādu no saslimšanām ir novājināti un, ja saslimst ar gripu, viņiem slimība būtu daudz grūtāk panesama. Tāpēc ikvienam epidēmijas laikā ir svarīgi ievērot karantīnu, izsargāties no vietām, kur vairumā pulcējas cilvēki, cenšoties nesaslimt.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Esiet veseli, neslimojiet, ēdiet vitamīnus, dabīgos vitamīnus, C vitamīnu, D vitamīnu.”

Pieaugot gripas izplatībai, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina vakcinēties plānveida operāciju pacientiem un atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu ir vakcinācija.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->