Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.01.2023 18:57

Jēkabpilī liela asins donoru aktivitāte 8

Jēkabpilī liela asins donoru aktivitāte
Skatīt video

Jēkabpils reģionālā slimnīca sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāli regulāri organizē Donoru dienas, kas norisinās Jēkabpils poliklīnikas telpās. Iespēju ziedot asinis tuvāk dzīvesvietai izmanto daudzi Jēkabpils novada iedzīvotāji. Liela atsaucība bija arī nupat aizvadītajā Donoru dienā, kurā piedalījās 78 donori. Liela daļa asinsdonoru kustībā iesaistījusies jau sen.

Arī Guntis asinis ziedo regulāri: “Donoru kustībā esmu jau no 1991.vai 1989.gada. Ir bijuši pārtraukumi, bet pēdējos 10 gadus es nododu asinis trīs, četras reizes gadā ar tādu domu, ka es kādam palīdzu. Pašsajūta pēc tam ir ļoti laba. Nekas nemainās, tieši otrādi – pēc diviem mēnešiem parasti prasās.”

“Man nav pirmā reize,” saka Guntars. “Ir jau vairākas reizes nodots. Mani mudina vēlme palīdzēt. Pēc tam ir labi padarīta darba sajūta. Pašsajūta arī ir ļoti laba, pozitīva, līdzīgi kā pēc sporta nodarbībām. Cenšos donoru kustībā iesaistīt arī kaimiņu. Tāpat kā mani kādreiz draudzene iesaistīja, tāpat tagad es to daru.”

Latvijā pagājušogad bijusi lielākā asinsdonoru atsaucība pēdējo 11 gadu laikā. Visā Latvijā asinis nodotas 57,6 tūkstošus reižu. Tomēr Valsts asinsdonoru centrā uzsver, ka asins krājums ir regulāri jāpapildina, tādēļ donori būs gaidīti vienmēr. Šobrīd Latvijā visvairāk trūkst A pozitīvās un A negatīvās asinsgrupas asiņu, bet ziedot aicināti arī citu asinsgrupu donori.

Lai ziedotu asinis, ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem, jābūt veselam un labi jājūtas, pirms ziedošanas nedrīkst lietot alkoholu, smēķēt un ēst treknus un asus ēdienus. Dodoties uz ziedošanas vietu, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, kas satur informāciju par personas vārdu, uzvārdu, personas kodu un foto.

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles darbinieki izbraukumā uz Jēkabpils poliklīniku dodas dažas reizes mēnesī. Nākamā Donoru diena paredzēta 13.februārī, kad donori tiks gaidīti poliklīnikā no pulksten 9:00 līdz 13:00. Ieeja no tirdzniecības centra “Sedumi” puses.

Sandra Paegļkalne

K
Kapitans Zāgners 31.01.2023 20:50
asinis bauram nolaist un organus izgriezt, - to volstrītas cūkas pēcpuses izdalījumi gan gribētu...asins plazma maksā Klaipēdas ista FOB 755 eiro par 300 ml, hau, esmu runājis, rotšildmēsliem gan cilpa, nekas vairāk, utis netīras...
z
zinātājs 01.02.2023 12:12
Rodas iespaids, ka ne tikai donoru kustībā, bet arī ārpolitikā esi zinošs un arī citādi ļoti erudīts cilvēks.
A
Astro 31.01.2023 13:47
Guntis ziedo regulāri,
Atdod to,kas paliek pāri.
A
Astro 31.01.2023 13:51
Guntars aizved kaimiņu ,
Kuram vairāk asiņu.
D
Distihs 31.01.2023 16:03
Aši tur pa galvu, kaklu,
Pieņem kurlu, uzņem aklu.
A
Astro 31.01.2023 16:57
Ja par donoru kļūt izvēlies mērķi,
Neēd ēdienus treknus,aizmirst par smēķi!
J
Jefiņš 31.01.2023 18:18
Labi, tas aktivitāšu līmenis ir arī jānotur.
N
Neķītrais masāžists 31.01.2023 19:20
A, kāpēc..? Kāpēc tā lielā aktivitāte? Kas ir pēkšņi mainījies?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->