Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.11.2023 14:50

Jaunieši izzina Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesu 0

Jaunieši izzina Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesu
Skatīt video

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā pulcējās jaunieši no Jēkabpils, Līvānu, Aizkraukles un citu novadu skolām, lai piedalītos interaktīvā darbnīcā “Uzlādē līderību – iejūties Eiropas politiķa ādā!”. Pasākumu organizēja “Europe Direct” centrs Jēkabpilī sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, kā arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžu.

“Galvenais mērķis ir likt jauniešiem saprast, ka ceļš no iniciatīvas līdz lēmumam ir garš un sarežģīts, bet savu iniciatīvu drīkst un vajag virzīt tālāk Eiropā, jo pēc tam visai Eiropai ir vieglāk, ne tikai vieglāk, bet arī veselīgāk dzīvot,” skaidro Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktores vietniece Ināra Upeniece.

80 procenti Latvijas likumu ir balstīti Eiropas Savienības lēmumos, tādēļ jauniešiem ir svarīgi izprast, kāds ir ceļš no iniciatīvas līdz lēmumu pieņemšanai un kādas institūcijas par to atbild. Jauniešiem to izzināt palīdzēja spēle, kuru radījusi Eiropas Komisijas Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane. Jauniešu uzdevums četrās komandās bija saistīts ar Eiropas Parlamenta iniciatīvu – vienotu uzlādes risinājumu visām mazajām elektroniskajām ierīcēm. No nākamā gada beigām visās jaunizgatavotajās mazajās ierīcēs būs jābūt USB-C tipa savienojumam, tādējādi visas mazās ierīces varēs uzlādēt ar viena tipa lādētāju.

Aknīstes vidusskolas skolnieks Gints izsaka savu viedokli par to: “Visvairāk tas ietaupīs mūsu resursus, jo daudziem mums mājās ir kaut kādi maisiņi ar veciem lādētājiem. Kad ir viens lādētājs, tā ir ļoti laba lieta, piemēram, draugiem tu vari aizdot. Tas ietaupīs daudz naudas.”

Jaunieši radīja idejas šīs iniciatīvas priekšrocībām un trūkumiem, kā arī domāja un praktiski mēģināja rast pielietojumu veciem lādētājiem un to vadiem. Ideju netrūka, viena grupa izdomāja veidot vainagu.

Stāsta Aknīstes vidusskolas skolniece Kristāla: “Pēc būtības tas ir kā ātrais Adventes vainags. Protams, to varētu uztaisīt skaistāku, bet, tā kā mums ir laika limits, mēs mēģinām ātrāk, bet tā, lai būtu saprotams, kas tas ir.”

“Šī spēle ir radīta nesen, mēs šo spēli aprobējam, mēs ar to arī lepojamies,” saka Ināra Upeniece. “Spēle ir ļoti interesanta, un mērķis ir šo spēli nest tālāk Latvijā – daudzās skolās, kuras ir ieinteresētas saviem jauniešiem iemācīt, kā darbojas Eiropas procesi.”

Pasākuma laikā par dažādām Eiropas iniciatīvām un lēmumiem skolēniem stāstīja Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs.

“Jaunieši ir tie, kuriem nāksies ieviest dzīvē visas tās lietas, par kurām Eiropā tiek runāts, tai skaitā arī par mūsu aizsardzības spējām,” saka Ivars Ijabs. “Tas viss nebūtu iespējams, ja Latvijas reģionos, šajā gadījumā – Jēkabpilī, nebūtu tik daudz motivētu un ieinteresētu skolotāju, kuri patiešām grib dot saviem audzēkņiem to labāko, to modernāko attiecībā uz to, kas šobrīd notiek pasaulē.”

Jaunieši pozitīvi vērtē pasākumu, jo tā laikā varēja uzzināt daudz jauna par Eiropas vadošajām institūcijām, kā arī rast iedvesmu jaunām idejām, kā uzlabot dzīvi Eiropā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->