Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.08.2023 16:38

Izsludināts konkurss “Sēlijas sudrabs 2023” 0

Izsludināts konkurss “Sēlijas sudrabs 2023”
Foto: Imants Kaziļuns/laikraksts “Staburags”

Izsludināta pretendentu pieteikšanās konkursam “Sēlijas sudrabs”, kur tiek godināti cilvēki, kas ar savu darbu, vārdu vai dzīvesveidu spodrina Sēlijas vēsturisko zemi. Pieteikumu var iesniegt ikviens Sēlijas iedzīvotājs vai organizācija. Par izvēlēto labo darbu veicēju ir jāuzraksta literārs jaunrades darbs brīvā formā (eseja, stāsts, dzejolis, luga vai jebkurš cits žanrs) vienas līdz trīs lappušu apmērā. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 30.septembrim, bet apbalvošanas ceremonija notiks 21.oktobrī Medumos.

Konkursa mērķis ir iepazīstināt plašāku sabiedrību ar ļaudīm, kas veicina gan visas Sēlijas izaugsmi, gan attīsta kādu no mazajām vietām. Konkursā tiks godināti gan laureāti, kas vispārliecinošāk atbilst konkursa nolikumā minētajām vērtībām, gan pieteikuma autori. Līdzvērtīgu galveno balvu saņems trīs laureāti – sudraba rotadatu ar vilka siluetu, ko speciāli konkursam gatavo juveliere Ranta Roga.

2022. gadā, kad konkurss norisinājās pirmo reizi, “Sēlijas sudrabu” saņēma Inga Krekele no Subates, Malaševsku ģimene no Bebrenes un Andris Šinke no Sunākstes. Taču ne mazāk spoži mirdzēja visi tie divdesmit cilvēki, par kuriem pērnajā gadā tika saņemti pieteikumi. Šogad apbalvošanas ceremonija notiks III Sēlijas Nevalstisko organizāciju forumā Medumu tautas namā 21. oktobrī.

Konkursa pieteikums – literārais darbs – jāiesūta līdz 30.septembra pulksten 23:59 uz elektroniskā pasta adresi info@selija.com. Ar roku rakstīti darbi jānosūta uz adresi Augšzemes iela 8-3, Aknīste, Jēkabpils novads, LV -5208. Pilns konkursa nolikums atrodams šeit.

Konkursa patroni, Sēlijas Sudraba etaloni darbos, vārdos un pieredzē – Skaidrīte Medvecka un Jānis Subatiņš. Konkursu rīko biedrība „Ūdenszīmes” un kopienu sadarbības tīkls „Sēlijas salas” projekta „Savienojums. Viedā reģiona stratēģija Sēlijas vēsturiskajai zemei.” ietvaros. Tā norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->