Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.03.2024 09:01

Izsludināta Sēlijas kultūras programma 2024 0

Izsludināta Sēlijas kultūras programma 2024
Foto: Sēlijas salas

Partnerība “Kaimiņi” izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursu “Sēlijas kultūras programma 2024”. Projektu pieteikumi tiek gaidīti līdz 4. aprīlim, bet to īstenošana varēs sākties no 1. maija.

Sēlijas kultūras programmas mērķis ir veicināt kvalitatīva un daudzveidīga kultūras piedāvājuma pieejamību sabiedrībai un attīstīt jaunradi Sēlijā, kā arī veicināt Sēlijas kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību. Kopējais pieejamais projektu konkursa finansējums šajā gadā ir 84 tūkstoši eiro.

Tiek finansēti projekti, kas paredz:

 • kvalitatīvas un profesionālas mākslas un kultūras pieejamības nodrošināšanu Sēlijā;
 • Sēlijas kultūras daudzveidības izzināšanu, saglabāšanu un attīstību;
 • ar Sēliju saistītu jaunradi;
 • tradicionālo zināšanu un amatu prasmju saglabāšanu, praktizēšanu, dokumentēšanu, izpēti, popularizēšanu, un pārnesi, kā arī to integrāciju tūrisma aktivitātēs;
 • bērnu un jauniešu iesaisti kultūras projektu aktivitātēs un radošajos procesos;
 • kultūras darbinieku, amatnieku kapacitātes celšanu (semināri, pieredzes apmaiņa, apmācības, u.c.);
 • Sēlijas, tās kultūrtelpu un novadu savdabību atainojošu un popularizējošu pasākumu nodrošināšanu;
 • visu Sēlijas vēsturisko zemi aptverošas kultūras akcijas;
 • pētniecību un Sēlijas kultūras mantojuma dokumentēšanu;
 • kopienu līmeņa iniciatīvas, kas atklāj mazo apdzīvoto vietu identitāti un tradīcijas, sekmējot kultūrkopienu veidošanos un vietējā kultūras mantojuma tai skaitā dzīvā mantojuma apzināšanu un saglabāšanu; apzināšanu; kā arī rada jaunas, mūsdienīgas kultūras realitātes, veicinot tūrismu;
 • plašu informācijas pieejamību un publicitāti par Sēlijas vēsturisko zemi, veidojot Sēlijas pozitīvo tēlu.

Kultūras programmas projektu konkursā var piedalīties juridiskas personas vai juridisko personu patstāvīgas struktūrvienības ar tiesībām noslēgt līgumus. Kultūras projektu īstenošana paredzēta Sēlijas vēsturiskās zemes robežās, kādas tās noteiktas “Latviešu vēsturisko zemju likuma” 1. pielikuma 5. punktā. Projektu ieviešanas laiks ir no 2024. gada 1. maija līdz 2024. gada 15. decembrim.

Projektu pieteikumus var iesniegt elektroniska dokumenta formā vai papīra formā. Projektu pieteikumi elektroniska dokumenta formā (parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un apliecināts ar laika zīmogu) jānosūta uz e-pasta adresi kultura@selija.com līdz 2024. gada 4. aprīļa pulksten 23:59. Projektu pieteikumi papīra formā pa pastu jānosūta ar pasta zīmogu ne vēlāk kā 1. aprīlī uz adresi Tirgus laukumā 20, Subatē, Augšdaugavas novadā, LV- 5471.

Projektu iesniedzējiem norisināsies informatīvi semināri, kuru laikā varēs noskaidrot atbildes uz vaicājumiem, ja tādi projekta izstrādes laikā būs radušies:

 • 12. martā pulksten 14:00 Šēderes kultūras namā, Augšdaugavas novada Šēderes pagastā;
 • 15. aprīlī pulksten 10:00 Staburaga saieta namā, Aizkraukles novada Staburaga pagastā;
 • 15. aprīlī pulksten 14:00 Aknīstes pilsētas pārvaldē, Jēkabpils novada Aknīstē.
 • 25. martā pulksten 18:00 tiešsaistes platformā ZOOM.

Individuālas konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu e-pastā: kultura@selija.com vai zvanot: 29 184 640 (Inga Krekele); 22 335 439 (Daina Alužāne); 29 548 967 (Ieva Jātniece).

Kultūras programmas projektu konkursa pieteikuma veidlapa un nolikums pieejams Sēlijas tūrisma un kopienu portālā selija.com. Programmu administrē biedrība “Partnerība “Kaimiņi”” ar kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” informatīvo atbalstu.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->