Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.11.2023 17:58

Darbību sākusi Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļa 0

Darbību sākusi Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļa
Skatīt video

Jēkabpils, Aizkraukles un Augšdaugavas novada bibliotekāri tagad ir apvienojušies Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļā. Pirmo reizi nodaļa tika dibināta 1999.gadā, bet pēc astoņiem gadiem tā pārtrauca savu darbību. Tagad nodaļa ir oficiāli atjaunota, un par tās valdes priekšsēdētāju apstiprināta Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas direktores vietniece, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša. Vēl valdē darbosies Rudīte Kļaviņa (Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka), Airita Volante (Sēlpils 1. bibliotēka), Regīna Kviese (Aizkraukles bibliotēka), Diāna Zana (Neretas bibliotēka), Ināra Valpētere (Ilūkstes bibliotēka) un Anžela Spiridonova (Tabores bibliotēka).

Renāte Lenša skaidro nodaļas atjaunošanas nepieciešamību: “Bibliotēku joma ļoti ātri mainās. Mums – bibliotekāriem, ir nepārtraukti jāgūst jaunas zināšanas. Ļoti svarīga ir pieredzes apmaiņa. Turklāt šobrīd ir stājies spēkā Latviešu vēsturisko zemju likums, kas ir ļoti cieši saistīts ar bibliotēkas darbu, ar novadpētniecību, ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un arī ar sabiedrības iesaisti šajos procesos, ko dara bibliotēkas.”

Tāpat kā citu Latvijas Bibliotekāru biedrības nodaļu, arī Sēlijas nodaļas uzdevums ir saliedēt savas teritorijas bibliotēku darbiniekus un nodrošināt viņiem profesionālo pilnveidi un pieredzes apmaiņu, bet vienlaikus Sēlijas nodaļa plāno pastiprinātu uzmanību pievērst kultūrvēsturei un novadpētniecībai, jo daudzviet, arī Jēkabpils novadā, šī nozare ir palikusi novārtā.

“Mums ir problēmas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, īpaši tas attiecas uz šo periodu, kopš tika nodibināts lielais novads,” stāsta Renāte Lenša. “Pašvaldībai ir zudusi saikne ar šiem cilvēkiem, tāpat Jēkabpils novadā nav novadpētniecības muzeja. Mazie novadi šo jautājumu bija risinājuši ar atbalstu novadpētniekiem, tika izveidotas novadpētniecības istabas. Šobrīd mēs redzam, ka viena pēc otras šīs istabas tiek likvidētas, jo pašvaldība tās vairs neatbalsta. Šī ir tā situācija, kad ir jāceļ trauksme par to, kas īsti nodarbojas ar visa novada kultūrvēstures un vēstures pētniecību.”

Novadpētnieku, bibliotekāru un pašvaldības sadarbības trūkuma rezultātā Jēkabpils novadā zaudēti daudzi objekti ar kultūrvēsturisko vērtību, piemēram, Zīlānu ielas vēsturiskā caurteka, kas bija būvēta baronu Korfu laikā, bet ielas pārbūves laikā tika demontēta.

Lai risinātu problēmas, nesen Jēkabpilī notika novadpētniecības konference, un Renāte Lenša uzsver, ka tas nav pēdējais novadpētniecībai veltītais pasākums: “Ir vajadzība tikties un runāt par šiem jautājumiem – par sadarbību, par mērķiem. Pats galvenais konferences “produkts”, ko mēs radīsim, būs iesniegums pašvaldībai. Plānojam iesniegt problēmjautājumus novadpētniecībā un piedāvāt arī risinājumus.”

Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļas pārstāvji pauž cerību, ka ar savu darbību varēs stiprināt Sēlijas kultūrvēstures pārzināšanu un saglabāšanu.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->