Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.12.2022 17:29

Applūdušas Jēkabpils slimnīcas pacientu palātas un citas telpas 7

Applūdušas Jēkabpils slimnīcas pacientu palātas un citas telpas
Skatīt video Foto: Jēkabpils reģionālā slimnīca

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā otrdienas, 20.decembra, vakarā notika negadījums – stacionāra ēkas bēniņos plīsa ūdensvada savienojums. Rezultātā applūda telpas visos ēkas stāvos. Saistībā ar notikušo kopš otrdienas vakara ir apturēta jaunu akūto pacientu stacionēšana.

Epidemioloģiskās drošības apsvērumu dēļ filmēt telpās mums neļāva, bet applūšana skāra telpas, kas atrodas stacionāra ēkas iekšpagalma pusē, kreisajā spārnā.

Ārstniecības iestādes vadība skaidro, ka negadījumā nav cietuši ne pacienti, ne slimnīcas darbinieki, tāpat nav bojātas medicīnas iekārtas, bet iestādes uzņemtajos video materiālos ir redzams, ka ūdens ir radījis bojājumus telpu infrastruktūrā, tādēļ daļa esošo pacientu pārvietota uz citām telpām.

“Šī problēma diemžēl mūs skāra diezgan lielā apmērā,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs. “Esam konstatējuši, ka tās ir vairāk nekā 20 gultasvietas. Vairākās palātās bija izvietoti vairāki pacienti, savukārt vairākās – pa vienam pacientam. Izdevās atrast brīvās vietas citās palātās, tāpat pielāgojām atsevišķas citas telpas, kas atbilst normatīvajiem aktiem, lai tur varētu izvietot pacientus.”

Ervīns Keišs skaidro, ka slimnīca šobrīd var turpināt darbu, jo avārija nav saistīta ar ūdensapgādes sistēmu, kas nodrošina ūdeni ikdienas patēriņam.

“Šis ūdensvads nebija paredzēts dzeramajam ūdenim un tehniskajam ūdenim, tas bija paredzēts ugunsdzēšanas sistēmas darbināšanai. Šobrīd šī sistēma nefunkcionē, bet dzeramais ūdens un ūdens saimnieciskajām vajadzībām ir pieejams. Pretējā gadījumā mēs nevarētu nodrošināt pakalpojumu sniegšanu nekādā apjomā,” skaidro Keišs.

Slimnīcas tehniskie darbinieki turpina seku novēršanu plūdu skartajās telpās, lai pēc iespējas ātrāk pacienti varētu tajās atgriezties. Tas gan būs iespējams tikai pēc atbildīgo dienestu atzinuma, ka telpas drīkst ekspluatēt.

“Šobrīd griestu plāksnēs ūdens joprojām atrodas,” skaidro Ervīns Keišs. “Mēs to mērķtiecīgi mēģinām žāvēt. Koncentrējamies uz seku likvidēšanu un darām visu, lai varētu atsākt pacientu uzņemšanu. Saimnieciska rakstura jautājumi, piemēram, kāds ir cēlonis, kāds ir zaudējumu finansiālais apmērs, – tos mēs atstājam uz vēlāku laiku, jo šobrīd ir citas prioritātes.”

Jēkabpils reģionālā slimnīca ir apdrošināta pret šādiem nelaimes gadījumiem, tādēļ brīdī, kad būs aprēķinātas zaudējumu izmaksas, iestāde plāno vērsties pie apdrošinātāja ar lūgumu segt radušos zaudējumus.

Sandra Paegļkalne

 

m
manuptāt 21.12.2022 17:49
Tak nesenīt bija remonts! Vai nē?
J
Jefiņš 21.12.2022 18:01
Tās plastmasas rores nav nemaz tik labas, tiesa lētāk sanāk un vieglāk ievilkt.
B
BuvBuv 21.12.2022 18:02
Kādai celtniecības firmai jēkabpilī ziemā trūkst darba? Bail iedomāties, cik uz negadījuma seku likvidācijas pamata tagad kāda celtniecības firma un Ko piebāzīs kabatas.
A
Astro 21.12.2022 18:27
Nesanāca lieli sūdi,
Likvidēti telpās plūdi.
O
Observer 22.12.2022 11:06
Pamatjautājums, kā parasti, paliek nepamanīts... - vai slimnīcas, pansionāti un skolas būtu jāizvieto daudzstāvu ēkās?
Vienīgais reālais ietaupījums - jumta klājums, bet problēmu - jūra!
z
zinātājs 22.12.2022 10:19
Labums no tiem plūdiem tikai tāds, ka applūdušajās telpās nekas neaizdegsies. Zināma drošība ir.
m
murgs 23.12.2022 14:12
remontiņi uz remontiņiem... :) :) naudiņa tik ripo kādiem

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->