Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.04.2023 17:48

Aizvadītas Jēkabpils novada koru un pūtēju orķestru skates 7

Aizvadītas Jēkabpils novada koru un pūtēju orķestru skates

Viesītes kultūras centrā “Sēlija” norisinājās Jēkabpils novada koru koprepertuāra skate, kurā piedalījās astoņi Jēkabpils novada kori: Krustpils Kultūras centra senioru jauktais koris “Atvasara”, Jēkabpils Tautas nama sieviešu koris “Unda”, Sēlpils Tautas nama jauktais koris “Sēlpils”, Jēkabpils novada jauktais koris “Putni”, Jēkabpils 3. vidusskolas jauktais koris “Triole”, Jauktais koris “Viesīte”, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešu koris “Ritums” un Krustpils kultūras centra jauktais koris “Noskaņa”. Visi kori izcīnīja iespēju piedalīties Dziesmu un Deju svētkos.

Pēc skates īpašas ovācijas izpelnījās senioru koris un jauniešu kori. JVĢ jauniešu koris “Ritums” priekšnesums aizkustināja apmeklētājus un žūriju. Kā atzina žūrijas pārstāvji, šī priekšnesuma laikā viņi nepievērsās vērtēšanas kritērijiem, bet izbaudīja sniegumu un juta gandarījumu, ka aug spēcīga jaunā paaudze, kas pievienosies dziesmu svētku kustībai, jau šajā gadā izbaudot iespēju dziedāt kopā lielajā kopkorī Mežaparka estrādē.

Savukārt Ludzas kultūras namā sestdien norisinājās pūtēju orķestru skate, uz kuru no Jēkabpils devās Krustpils kultūras centra pūtēju orķestris “Krustpils” un nesen dibinātais Jēkabpils Tautas nama pūtēju orķestris. Abi orķestri sekmīgi startēja, iegūstot iespēju piedalīties Dziesmu svētkos.

Tie, kuri vēlas sajust dziesmas un dejas burvību, aicināti ieplānot 4. maiju pavadīt Jēkabpilī. 4.maijā plkst. 17:00 Jēkabpils sporta hallē, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, notiks Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts “Es Latviju darināju”. Šis koncertuzvedums ļaus jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem sajust enerģiju, ko rada kopkora dziedājums un piedzīvot dejotāju precizitāti katrā dejas solī.

Koncerta režisors Kārlis Anitens radījis īpašu stāstu. Kopkori diriģēs Jēkabpils novada koru virsvadītāja Agita Ikauniece-Rimšēviča, dejotājus pulcēs Jēkabpils novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja Elita Treilone. Muzikālo pavadījumu nodrošinās instrumentālā grupa Romāna Vendiņa vadībā. Koncertu papildinās viesi - Rīgas Stradiņa universitātes tautas deju ansamblis “Ačkups”, VEF Kultūras pils jauktais koris “Jasmīnas” koris" un soliste Elīna Šimkus.

J
Jefiņš 17.04.2023 18:07
Pūtējus labprāt paklausītos, bet brauc nu uz Ludzu. Vecpilsētas laukumā arī varēja nopūst kādu maršu.
P
Profesors Zvaigznums 18.04.2023 17:48
izpūt no mušas ziloni, tad izskatīšu nepieciešamību..citādi pūš un pūš...slapjajā fleitā, tā jau ****tāju malu malās pilns..
D
Distihs 17.04.2023 18:35
Aizgājis uz vienu skati,
Satiku tur Doku Ati.
N
Neķītrais masāžists 17.04.2023 19:38
Tās meitas tautu tērpos bija orķestru fanes? :D
T
Teologs Teodors 18.04.2023 08:58
11 Jo ir atspīdējusi žēlastība, kas nes pestīšanu visiem cilvēkiem,
12 audzinādama mūs, lai, atsacīdamies no bezdievības un pasaulīgām iekārēm, prātīgi, taisni un dievbijīgi dzīvojam šinī laikā,
13 gaidīdami svētlaimību, uz kuru ceram, un lielā Dieva un mūsu Pestītāja Kristus Jēzus godības atspīdēšanu;
14 Viņš Sevi par mums nodevis, lai atpestītu mūs no visas netaisnības un šķīstītu Sev par Savas saimes ļaudīm, dedzīgiem labos darbos.
15 To māci, paskubini un norāj ar visu stingrību; neviens lai tevi nenicina.
(Tit.2.)
z
zinātājs 18.04.2023 09:15
Es arī nezinu, kāpēc pūtēju orķestra repertuārā nav ekumēniski reliģiska satur skaņdarbi.
P
Pareizaisjautājums 18.04.2023 15:40
zinātājs rakstija: Es arī nezinu, kāpēc pūtēju orķestra repertuārā nav ekumēniski reliģiska satur skaņdarbi.
Kā ekumēnisms var būt reliģisks?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->