Latgalē aizturēti divi krāpniecības shēmās iesaistīti jaunieši 7

Šomēnes Latgalē aizturēti divi krāpniecības shēmās iesaistīti jaunieši, kas darbojušies kā naudas kurjeri jeb "naudas mūļi".
18.martā policijas Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas saņēma informāciju, ka Augšdaugavas novadā un Daugavpilī no trīs personām ir izkrāpti 10 400 eiro. Skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi identificēja personu, kura iesaistīta noziegumā un tajā pašā dienās aizturēja 2006. gadā dzimušu jaunieti, kurš šajā shēmā darbojās kā "naudas mūlis".
Ļaunprātīgi izmantojot cietušo uzticēšanos, viltvārži uzdevās par advokātiem un apgalvoja, ka viņu radinieki ir cietuši ceļu satiksmes negadījumā. Vēlāk pie viņiem ieradās jaunietis, kurš paņēma naudu.
Saistībā ar šiem gadījumiem ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Savukārt 20. martā jau iepriekš sāktajā kriminālprocesā likumsargi aizturēja 2007. gadā dzimušu jaunieti, kurš arī nozieguma pastrādāšanā darbojās kā "naudas mūlis". Viltvārži uzdevās par medicīnas iestādes darbiniekiem un cietušajiem apgalvoja, ka viņu radinieks ir cietis ceļu satiksmes negadījumā. Persona naudas mūlim atdeva 3000 eiro.
Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 2007. gadā dzimušais jaunietis ir saistīts arī ar citu krāpšanas gadījumu Daugavpilī, kad no cietušā izkrāpa 5000 eiro. Pret jaunieti ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta pirmās daļas, proti, par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu. Par šādu noziegumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.
Policija brīdina iedzīvotājus, ka pēc nepazīstamu zvanītāju pieprasījuma nedrīkst nodot svešiniekiem skaidru naudu vai bankas kartes, kā arī atklāt piekļuves datus banku kontiem. Likumsargi norāda, ka šādas telefonsarunas uzreiz jāpārtrauc.
Tāpat policija aicina jauniešus neiesaistīties krāpniecības shēmās, pat, ja šķiet ka tā ir iespēja viegli nopelnīt naudu. Likumsargi atgādina, ka, neskatoties uz apstākļiem un iemesliem, kāpēc personas ir iesaistījušās noziedzīgajās shēmās, būtiski apzināties, ka tas ir nelikumīgi un par to paredzēta kriminālatbildība.
Komentāri 7
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (7)Praktiski visi šie naudas izmānīšanas gadījumi gadījumi ir saistīti ar ,,nabaga apmānīto,, cilvēku GATAVĪBU VEIKT KUKUĻDOŠANU. Iespējams, šo sapratuši, daudzi neziņo par to, ka viņiem piezvanīja un mazmeitas balsī lūdza naudu, lai - ,,samaksātu policistam,, - respektīvi - iedotu kukuli varas pārstāvim!
Nu, kā , vai uzminēju?
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ja mājās ir divi telefoni un pa vienu zvana krāpnieki, tad pa otru varētu ziņot.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->