Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 12.05 Nakts
9°C...11°C
DA 2-4 m/s

ßńķī 12.05 Rits
14°C...16°C
A 3-5 m/s

Šodien 12.maijā
vārda dienas svin:

Valija, Ināra, Ina, Inārs

Rītdien:
Irēna, Irīna, Ira, Iraīda

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
54.9%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
29.2%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
15.9%

Nobalsojuši: 113
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 41 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Vasaras saulgriežu noskaņās nosvinēti Krustpils novada svētki
Pievienots: 25.06.2019 14:58

» Versija izdrukai

rsz_krustpilssvetkifoto.jpg
Krustpils novada svētki sākās ar auto-foto orientēšanās ralliju, kas novadā jau kļuvis par ikgadēju tradīciju. Dalībai pieteicās 17 komandas, kas kopumā apvienoja 77 dalībniekus. Daļa komandu bija parūpējusies gan par vienota stila apģērbu, gan interesantu noformējumu saviem spēkratiem. Galvenais uzdevums – jāatrod kartē norādītie kontrolpunkti un jānofotografējas pie tiem, kā arī jāveic uzdevumi, kas norādīti uzdevumu lapās.
    
    Kamēr azartiskās komandas devās ieraudzīt savu novadu jaunā gaismā, tikmēr tie, kuri vēlējās izjust vasaras saulgriežu maģiju, satikās Asotes pilskalnā, kur norisinājās tradīciju pasākums kopā ar kapellu “Dziga” un Ilmāru Dreļu. Tā kā šogad Krustpils novada svētki norisinājās vasaras saulgriežu laikā, arī dziesmas, kas izskanēja Asotes pilskalnā, pārsvarā bija līgodziesmas. Kad visi bija iejutušies, sākās rotaļu laiks. Tajās iesaistījās gan lieli, gan mazi. Vakara turpinājumā, līgodziesmai skanot, tika iedegts vasaras saulgriežu ugunskurs. Ielīgošanas pasākums norisinājās tieši gada garākajā dienā, kad Saules diennakts ceļš gāja visaugstāk un bija visgarākais. Līdz ar vasaras sākumu dienas pamazām kļūs arvien īsākas, bet naktis – garākas.
    
    Krustpils novada svētku galvenā diena noritēja Kūku pagastā un sākās ar izrotātu automobiļu parādi. “Mēs esam lielākais pagasts novadā, un šogad novadam ir 10 gadu jubileja,” saka Kūku pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kalniņš. “Tas ir īpašs notikums, jo izskatās, ka šie ir vieni no pēdējiem Krustpils novada svētkiem, jo mēs briestam teritoriālajai reformai, kas 2021.gadā noteikti būs. Uzskatu, ka šie 10 gadi bija tādi iepazīšanās gadi, jo mēs tikai šobrīd sākam apjaust novadu kā vienotu veselumu.”
    
    Izgreznoto automašīnu parāde devās modināt Zīlānu ciema iedzīvotājus, lai pēc tam atgrieztos Kūku pagasta brīvdabas estrādē “Mārdadzis”, kur svētkus ieskandināja vietējie kolektīvi. Uzrunājot klātesošos, Krustpils novada domes priekšsēdētāja vietniece Kornēlija Brūniņa uzsvēra: “Mēs varam lepoties, jo mūsu novadam ir sava simbolika, savs karogs. Mums jābūt lepniem par savu novadu, novēlu arī turpmāk būt lepniem par savu novadu. Darīsim, kopīgi strādāsim, lai nepazūd iegūtais! Radīsim arī kaut ko jaunu un paliekošu!”
    
    Pēc pašvaldības pārstāvju svinīgajām uzrunām tika apbalvoti auto-foto orientēšanās rallija dalībnieki. 3.vietu ar vienādu punktu skaitu – 123 punktiem – ieguva divas komandas – “Stirnas” un “Dižie orientieri”. 2.vietu izcīnīja “LC Būve” komanda, savukārt 1.vietu – komanda “4 Z team”. 1. un 2. vietas laureāti balvā ieguva septiņas ieejas biļetes uz izklaides parku “Avārijas brigāde”.
    
    Turpinājumā Mārdadža estrādi pieskandināja bērnu balsis, savukārt pēc tam mazos svētku apmeklētājus priecēja radošā aģentūra “Pasaku nams”. Tikmēr pie Kūku pagasta pārvaldes ēkas darbojās “Sprīdīša skola” – tajā varēja likt lietā radošo domāšanu un piedalīties dažādās praktiskās aktivitātēs. Zīlānu bibliotēkas vadītāja Anna Lazdāne stāsta par vienu no aktivitātēm: “Šeit ir jāgatavo grāmatzīmes. Tā kā mēs esam Krustpils novada bibliotekāri, tad mēs izdomājām, ka viena no aktivitātēm varētu būt grāmatzīmju gatavošana.”
    
    Dienas gaitā gan bērniem, gan pieaugušajiem bija iespēja piedalīties vēl dažādās citās aktivitātēs, savukārt pēcpusdienā Mārdadža estrādē norisinājās īpašs pasākums – Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” iestudējums, kas tapis, sadarbojoties Krustpils novada amatierteātriem un citiem amatiermākslas kolektīviem no visiem novada pagastiem. Iestudējuma režisore ir Kūku pagasta teātra draugu kopas “Patapa” vadītāja Aija Rancova. “Tas nebija grūti, jo atsaucās vislabākie aktieri, kuriem ir dabas dotumi un ar kuriem ir strādājuši viņu vietējie režisori,” stāsta Rancova. “Esmu ļoti pateicīga aktieriem, ka viņi piekrita tādai avantūrai. Dejotājiem liels paldies, jo bez viņiem izrāde nebūtu tika krāšņa, tāpat arī dziedātājiem liels paldies. Tas ir kopdarbs. Tātad Krustpils novads to var!”
    
    Iestudējumā piedalījās 14 aktieri, bet kopā ar dejotājiem un dziedātājiem izrādes veidošanā bija iesaistīti apmēram 80 cilvēki. Vietējo pagastu amatierteātru aktieriem tā bija vēl nebijusi pieredze. “Mēs ļoti draudzīgi sadarbojāmies, visus iepazinām. Sajūtas par paveikto ir neaprakstāmas un plaukstošas,” saka Variešu kultūras nama dramatiskā kolektīva “Murka” aktieris Mārtiņš Zeps.
    
    Savukārt vakarā aizkulisēs bija jūtams satraukums – novada dziedošās personības gatavojās “Dziesmu duelim” kopā ar Uldi Marhileviču, Normundu Jakušonoku un Baibu Sipenieci-Gavari. “Televizoru skatīties ir viena lieta, bet otra lieta – piedalīties pašiem,” saka dziedātāja no Variešu pagasta Ligita Krūmiņa. “Gribam attaisnot uz mums liktās cerības, jo pagasts mūs izvēlējās par saviem pārstāvjiem, tādēļ jūtamies pagodināti.”
    
    Konkursa noteikumi bija līdzīgi kā televīzijas raidījumā – komandām jāmin dziesmas, kas paslēptas spēles lauciņos, jāatrod piemērota dziesma, skatoties uz attēliem, kas tiek demonstrēti uz ekrāna, kā arī jāmin dziesmas pārbaudījumā “Tauta dungo”. Konkursa dalībnieki – Krustpils novada pagastu izvēlētie iedzīvotāji – sevi pierādīja kā atraktīvus, skanīgus un zinošus dziedātājus. Pasākuma vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare uzsver, ka viņai ir liels lepnums par novadu ļaudīm – cilvēkiem, kuri palikuši strādāt savā dzimtenē: “Tieši šajā sezonā, braucot apkārt pa Latviju un filmējot saimniekus (šovam “Saimnieks meklē sievu”), izjūtu, ka puiši atgriežas, ģimenes atgriežas Latvijā. Galvenā lieta, ko viņi saka, – jā, varbūt tur (ārzemēs) ir vieglāk un ātrāk nopelnīt naudu, bet izrādās, ka tas dzīvē nav pats galvenais. Galvenais ir saknes un piederības sajūta. Svešumā cilvēki bieži vien jūtas kā darba gaļa – neiederīgi tajā sabiedrībā. Ļoti daudzi šī iemesla dēļ atgriežas un ir gatavi uzrotīt piedurknes un strādāt. Man ir liela, liela cieņa pret tiem cilvēkiem, kas palikuši šeit, sapratuši, ka labāk nav nekur, tikai mājās. Man ir cieņa pret tiem, kuri ar ārkārtīgi lielu mīlestību un pietāti pret tradīcijām, savu dzimtu un zemi, kopj un veido Latviju.”
    
    Vakars noslēdzās ar sirsnīgu dziedāšanu, pēc kuras sekoja svētku zaļumballe.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 17
Apspriežam tēmu:
*Viesis
 Jāgaida video. skaisti parunāt visi prot.
25.06.2019 15:30
*Jefiņš
 Tā tikai trūka, ka svētki būtu notikuši Ziemas saulgriežu noskaņās
25.06.2019 16:38
*Klipu klapu
 Dzintar Kalniņ. Nav kauns par trepainajiem ceļiem, blet? Nu tipisks trallinataju novads. :DDDDD
25.06.2019 20:21
*Neķītrais masāžists
 Sipeniece gan nemaz prātā vecāka nepaliek. :D Svētki kopumā bija uz urrā.
25.06.2019 20:26
īpaši stulbs
 Viss bija lieliski noorganizēts un sagatavots. Žēl tikai, ka pašu Pabērzu nesatiku, lai patiesā pateicībā taisnīgi paspiestu viņa sastrādāto roku.
25.06.2019 21:22
*bezkaunīgais sivēns -> īpaši stulbs
 Tēlaināk izklausītos , ja teiktu, ka Tu ar savu sastrādāto roku, paspiestu viņa sastrādāto roku. DDDD
25.06.2019 21:54
*mopšels
 Pēdējās dzīres, Baiba ir slavena izvadītāja, ne velti atsaukta no pašas Rīgas.... :)
25.06.2019 22:24
*ĶĒMS
 Domāju, ka visur līgots tika priecīgās noskaņās.
26.06.2019 07:56
*zinātājs
 Sieviešu ansambļa izpildījums mani tik dziļi emocionāli aizskāra, ka pat asaras tecēja. Zinu, ka tā bija vēl daudziem. Runāja, ka Asotes pilskalna pasākums beidzies ar ko intīmu, bet aizgāju ātrāk un nezinu. Kopumā svētki brīnišķīgi un nesaprotu Kalniņa pesimismu, ka pēc novadu apvienošanas viss skaistais zudīs. Zinu, ka nezudīs, ja cilvēki būs vienoti un, spītējot Pūcei, turpinās attīstīt pašdarbību un pulcēties interešu grupās.
26.06.2019 08:00
*Viesis
 Ķēms, ka skotnika alus? Nenogāza no kātiem?
26.06.2019 11:24
*ss
 Cik bija novada ļaudis? Pilsētnieki priecājās par laucinieku sūri grūti nopelnīto naudu.Izpilddirektors nu nekāds.
26.06.2019 14:14
*Fui -> *ss
 Pati tu nekāda. Ļur ļur pļur pļur,ka tikai iepļūtīt komentāros.
26.06.2019 16:17
*Viesis -> *ss
 tomēr iepirdi
26.06.2019 17:15
*Viesis -> Fui
  aizver muti, kamēr neesi dabūjis. Neesmu nekāda, bet kāds. kur tad krutā kultūras organizatore, krūmos sēdēja, ka neredz?
26.06.2019 17:17
*:DDDDD
 Kozls ātri iepirz
26.06.2019 17:18
*ĶĒMS -> viesis 26.06.2019 11:24
 Viss kārtībā, alus draugam bija garšīgs, bet nav jau jēga ciemos braukt, ja pēc tam neko neatceras, visu ar mēru.:)) Alus brūvēšanu viņš iemācījās no sava tēva, tagad reti kurš to prot, bez tam tas ir laika ietilpīgs darbs.
26.06.2019 17:39
*Viesis -> Ķēms
 Sen nav provēts māju alus. Mans vectēvs Latgalē arī brūvēja alu . Vecmammas darbs bija sadiedzēt miežus. Vot bija laiki, kad cilvēki prata visu un nevajadzēja skraidīt pa bodēm. Daudz esam pazaudējuši.
26.06.2019 18:23
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.0119 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu