Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.09.2022 15:51

Viens no siltuma zuduma cēloņiem – neaizvērti logi un durvis 0

Viens no siltuma zuduma cēloņiem – neaizvērti logi un durvis
Skatīt video

Lai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās būtu pietiekami silti un piegādātā siltumenerģija netiktu nelietderīgi palaista vējā, jānovērš siltuma zudumi, kas var rasties dažādu iemeslu dēļ. Bieži vien cēlonis ir atvērti logi un durvis, tādēļ SIA “JK Namu pārvalde” aicina daudzdzīvokļu māju iemītniekus pievērst uzmanību tam, lai siltums netiktu nevajadzīgi izlaists ārā pa atvērtiem logiem, lūkām un durvīm.

Jēkabpilietis Jānis stāsta: “Tagad mums uz durvīm ir liels uzraksts: “Lūdzu, aizvērt durvis! Paldies!”. Agrāk visu laiku ārdurvis stāvēja vaļā, bet tagad visu laiku ir ciet. Kaimiņi ir sākuši domāt. Mēs paši arī mēģinām ietaupīt. Šodien pārceļamies uz dzīvokli ar malkas apkuri, jo jau domājām, ka ar centrālapkuri būs ļoti dārgi, tāpēc pārceļamies, jo parādījās iespēja. Tas būs daudz izdevīgāk.”

Jēkabpiliete Anita saka: “Cilvēki tur durvis vaļā speciāli, lai vēdinātu, bet tas ir vasarā. Ziemā durvis aizver. Man liekas, ka mūsu mājā ir apzinīgi iedzīvotāji.”

Lai gan aptaujātajiem iedzīvotājiem ir pozitīva pieredze, daudzdzīvokļu māju apskate liecina, ka daudzi iemītnieki tomēr neaizdomājas par siltuma uzturēšanu savās mājās. Daudzviet var novērot atvērtus pagrabu lodziņus, tāpat arī atvērtus logus kāpņu telpās, arī bēniņu lūkas dažviet nav aiztaisītas, tādējādi siltums izplūst ārā no ēkas. Jēkabpils namu pārvalde atgādina, ka atvērtās durvis un logi drēgnajā rudens periodā rada iekštelpās mitrumu un pelējumu, turklāt iemītniekiem nākas maksāt par vējā palaistu siltumu, tādēļ katram mājas iedzīvotājam aicinājums rūpēties par to, lai ēku logi un durvis vienmēr būtu ciet.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->