Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.10.2022 17:46

Valsts prezidents ar jauniešiem debatē par sabiedrības līdzdalību valsts dzīvē 18

Valsts prezidents ar jauniešiem debatē par sabiedrības līdzdalību valsts dzīvē
Skatīt video

Valsts prezidents Egils Levits vizītes laikā Jēkabpilī piedalījās debatēs ar jauniešiem. Septiņi skolēni no Jēkabpils novada, Līvānu novada un Mārupes novada diskutēja par to, ko nozīmē Satversmē ietvertais formulējums – “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”. Katrs debašu dalībnieks aktualizēja kādu problēmu, par kuru savu viedokli pēc tam izteica gan Valsts prezidents, gan skatītāji no zāles.

Ar savu runu uzstājās arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkne Daniela Čamane: “Man vissvarīgākais bija apspriest izglītības sistēmu, kurā mācāmies, jo tas ietekmē katru skolēnu un mūsu iespējas augstskolās. Tas ir ļoti sāpīgs jautājums visiem, sevišķi 12-tajiem, kuri nokārtoja eksāmenus, saņēma sliktus rezultātus un saprata, ka tagad viņiem būs mazākas iespējas iestāties tur, kur viņi vēlējās. Paust savu viedokli Valsts prezidentam bija ļoti patīkami, liels pagodinājums. Man patika tas, ka mani atbalstīja, es redzēju, ka es domāju tāpat kā daudzi citi jaunieši, tas bija ļoti patīkami.”

Valsts prezidenta debates ar jauniešiem pozitīvi vērtē arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9.klases audzēkne Anete Gogule, kura uzstājās ar runu par sēļu identitāti: “Viņš sava termiņa sākumā teica, ka būs tautas prezidents, un viņš to arī īsteno. Mani vienmēr ir fascinējis viņa viedoklis. Dažos jautājumos mūsu viedokļi nesakrīt, bet es to pieņemu, jo Latvijā jebkuram ir tiesības izteikt savu viedokli.”

Jēkabpils nav pirmā vieta, kur Valsts prezidents aizvada debates ar jauniešiem par demokrātiju, viedokļu dažādību, tautas iespējām ietekmēt valsts nākotni, kā arī citiem jautājumiem. Atzīmējot Latvijas Republikas pamatlikuma – Satversmes – apstiprināšanas 100.jubilejas gadu, tiek organizēts debašu cikls “#Satversmei100: vērtības nākotnei”. Līdz šim debates ar jauniešiem norisinājušās Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Saldū un tagad – arī Jēkabpilī.

“Debašu galvenais mērķis ir runāt ar jaunajiem cilvēkiem, kas jau tagad veido un turpmāk veidos Latvijas nākotni, par Latvijas sabiedrību, latviešiem, Latvijas valsti,” stāsta Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. “Es guvu ļoti pozitīvu pieredzi no visām debatēm, arī Jēkabpilī. Šeit bija interesanti, ka tika runāts arī par kritiskām problēmām. Mums ar diskutētājiem bija dažādas domas par dažiem jautājumiem, bet par citiem jautājumiem mums bija līdzīgas domas. Bija ārkārtīgi interesanti. Man paliek iespaids, ka mūsu jaunieši ir aktīvi un viņi arī aktīvi veidos mūsu nākotnes sabiedrību. Es par to varu būt drošs.”

Visas diskusijas tiek ierakstītas, un saturs – apkopots, lai veidotu mācību un izziņu materiālu. Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Sandra Paegļkalne

T
Tezaurs 26.10.2022 08:37
Valsts prezidents debatē ar jauniešiem par sabiedrības līdzdalību valsts dzīvē
T
Triptihs Diterihs 21.10.2022 11:57
redzi, puika, nepietiek aizzāģet koku lai noķertu ziloni, tāpat kā nepietiek uzvilkt ancuku lai piedalītos kolektīvajā zagšanā kur CITIEM ir pieredze kopš anno 1990.
I
Ilka 21.10.2022 10:54
Nu nebija diskusija, atkal tikai propoganda un muguras locīšana augstvēlēto priekšā. Levits nevienam tā arī sakarīgi neatbildēja un visu laiku sēdēja telefonā
S
Skolnieciņš 22.10.2022 22:30
Ilka, skolēni nav dumji, lai kaut kādu mirkļa emociju dēļ nonāktu policijas uzskaitē. Tāpēc arī Levita kungam ļāva gozēties slavas saulītē, un neērtus, provokatīvus jautājumus par sasāpējušām tēmām neviens neuzdeva.
Ar cieņu, Skolnieciņš
O
Observer 21.10.2022 10:47
Intersanti, vai Valsts prezidents būs arī gatavs sniegt palīdzību un līmēt plāksterus jaunajiem ideālistiem, kas būs atdauzījuši galvas pret birokrātijas cietokšņu mūriem ?
S
Skolnieciņš 22.10.2022 22:33
Nu, es piemēram dekanātā nekad neuzdrošinos nevienam dirst virsū, jo no universitātes var arī izmest. Un es negribu sliktus ierakstus dzeltenajā mapītē, kur universitāte glabā manu personas lietu.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
m
murgs 20.10.2022 09:05
mēs piedalāmies valsts dzīvē - maksājam nodokļus un cenšamies izdzīvot, lai valsts ierauj konkrētu PVN tagad!
m
murgs 20.10.2022 09:03
tukša ļurināšana....
V
Vietējais 20.10.2022 20:07
Ja nespēj risināt nopietnas lietas,kaut kas jau ir jādara.Vesela armija svītā,gaidāmais algas pieaugums....,ļoti grūts darbs...
S
Skolnieciņš 22.10.2022 22:35
Es arī Levita kunga priekšā kaut ko pozitīvi ļurinātu, jo citādi atrauties no policijas būtu nepatīkami. Visi universitātē pavadītie gadi būtu vējā.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 20.10.2022 08:42
Neviens man tā prātīgi nav atstāstījis, kā tu viss noticis, bet daži, kas zināja, teica, ka esot bijis jautri, jo Prezidents zinājis un atcerējies dažādus smieklīgus atgadījumus no savas piedzīvojumiem bagātās dzīves.
N
Neķītrais masāžists 19.10.2022 19:08
Prezidents jau nav nemaz tik glups, lai runātos ar nopietniem cilvēkiem kā Spruksts, piemēram. :D
A
Astro 19.10.2022 18:17
Gribu prezidenta krēslā kļūt,
Rīgas pilī strēķi būt.
S
Skolnieciņš 22.10.2022 22:38
Ķīpsala man nepatīk. Pārāk piegružota. Pa ziemu ceļš tek, un it visur ir melna, sāļa pļura. Es Melnā bruņinieka pilī negribu sēdēt! Nē, paldies!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
J
Jefiņš 19.10.2022 18:11
Tā būs neaizmirstama diena skolēniem visa mūža garumā.
D
Distihs 19.10.2022 17:58
Levits runā debatēs,
Cer, ka viņu pārvēlēs.
A
Astro 19.10.2022 17:55
Levits jaunību atceras,
Jauniem iespējas paveras.
S
Skolnieciņš 22.10.2022 22:41
Iespējas ir sūds uz kociņa. RTU ir fiktīvas, budžeta studiju vietas, bet LU mudaki par RTU kredītpuktu pielīdzināšanu vel piķi ņem. Tomēr šos vārdus dekanātā es nekad neteikšu. Paldies Dieviem, ka dekanāta milfas manas domas nelasa.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->