Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.12.2022 18:04

Traumatologi sniedz konsultācijas pansionāta “Jaunāmuiža” iemītniekiem 23

Traumatologi sniedz konsultācijas pansionāta “Jaunāmuiža” iemītniekiem
Skatīt video

Traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris ir labdarības akcijas “Dzīvo vesels” iniciators. Vairākus gadus pēc kārtas viņa idejai atsaucās daudzi ārsti un medicīnas speciālisti, sniedzot Jēkabpils un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas un operācijas. Kovida dēļ pāris gadus akcija nenotika, un šogad rasta iespēja to organizēt citā formātā.

“Ir dažādi notikumi pasaulē, kas rada grūtības, ierobežojumus un sarežģītus momentus, tāpēc nevaram aicināt arī ārvalstu kolēģus, kā tas bija iepriekš. Nolēmām pamainīt formātu līdz brīdim, kamēr pasaulē viss stabilizēsies,” stāsta Kaspars Ūdris.

Jēkabpils novada pansionātā “Jaunāmuiža” viesojās trīs traumatologi, kuri dienas laikā sniedza bezmaksas konsultācijas aptuveni 60 pansionāta iemītniekiem. “Iestāde cilvēkus izvēlējās pēc slimības indikācijām, viņus izvērtēja mūsu feldšeris, medicīnas darbinieki,” skaido iestādes direktore Solvita Geduša.

Pansionāta iemītniece Zigrīda stāsta: “Man sāp mugura kreisajā pusē. Tā jau ir veca vaina, neko lielu es nesagaidu, ka man palīdzēs. Tas, ka dakteris atbrauc, ir ļoti labi, jo kur tad mēs te tiekam?”

Pansionāta iemītniece Anna saka: “Ļoti labi, ka par mums kāds vēl interesējas. Es sagaidu no dakterīša palīdzību, man ir slimas kājas.”

Ar kāju, roku un muguras sāpēm ikdienā mokās daudzi pansionāta iedzīvotāji. Traumatologi uzsver, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem bieži vien vairs nevar novērst sāpju cēloni, bet var vismaz uzlabot pašsajūtu. Akcijas laikā daļai pacientu tika veiktas blokādes jeb zemādas injekcijas, kas mazina sāpes.

“Iespēju robežās mēs varam uz kādu brītiņu atsāpināt ar blokādi,” skaidro traumatologs-ortopēds Aldis Šperliņš. “Pēc tam viņiem vajadzētu turpināt, atkārtot pēc kāda laika blokādes. Tad sāpes būtu mazākas, viņiem būtu vieglāk kustēties.”

Vēl akcijā savu palīdzību pacientiem sniedza Dmitrijs Kirejevs. Daļai pacientu tika izrakstīti medikamenti un norīkojumi uz rentgenu un citiem izmeklējumiem. Ikdienā pansionāta iemītniekiem arī ir pieejamas bezmaksas vizītes pie ārstiem, bet iestādei pašai jānogādā klienti uz ārstniecības iestādi, turklāt pacientiem nākas gaidīt garās rindās.

Skaidro pansionāta darbiniece Daina Bebre: “Nereti tie ir divi, trīs mēneši, reizēm pieraksta tikai uz nākamo gadu. Tāpēc šodien mēs priecājamies par to, ka dakteri ir atbraukuši pie mums uz vietas. Tas mums sniedz atvieglojumu, arī klienti ātrāk varēs saņemt terapiju un norīkojumus uz izmeklējumiem.”

Labdarības akcija noritēja ar Jēkabpils novada pašvaldības un Jēkabpils reģionālās slimnīcas atbalstu. Savu palīdzību ārstiem sniedza trīs slimnīcas medmāsas, ārstniecības iestāde nodrošināja arī medicīniskos materiālus. Savukārt pašvaldība akciju atbalstīja finansiāli.

“Pašvaldība šim mērķim jau gada sākumā bija paredzējusi finansējumu budžetā – ar domu, ka tāda iespēja būs,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Tas, kas ir iekļauts budžetā, ir gandrīz 10 tūkstoši eiro, bet summa, kas tiks iztērēta, būs mazāka – varbūt divi tūkstoši eiro. Vēl nemāku pateikt konkrēti.”

Sīkāka informācija par akcijas “Dzīvo vesels” rezultātiem būs pieejama nākamajā nedēļā.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 12.12.2022 09:07
Ja šahā palīdz rokāde,
Pret sāpēm tikai blokāde.
V
Viesis 12.12.2022 08:58
Visi uz ielām beidzot sakārtot tās !!!!
n
no LA 11.12.2022 10:15
Piemēram, viens no pazīstamākajiem amerikāņu okultistiem Edgars Keisijs, kurš iedēvēts par “gulošo pravieti”, jau pagājušā gadsimta 50. gados runāja par to, ka “Eiropa pilnībā iztukšosies, bet tās ielās atnāks pilnībā citas ticības ļaudis, Eiropas ielās sāksies slaktiņi, bagātās pilsētas pārvērtīsies graustos, un viss sāksies ar to, ka eiropieši sadūšosies uzsākt karu ar Krieviju”…
b
briesmu lietas 11.12.2022 11:23
Jā, vēl viens gaišreģis no KGB (FSB) aprindām. Visu laiku Krievijas portālos aktīvi tika stāstīti t.s. Vangas pareģojumi un visi kā viens par labu Krievijai, kas glābs pasauli no kaut kā, tikai īsti nevar saprast no kā glābs. Ukrainu jau glābj. Lasāmviela lētticīgajiem, DDDD
T
Teologs Teodors 12.12.2022 10:52
Ikviena valsts, kas savā rīcībā izrādīs necieņu Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, ikviena šāda valsts ,,pilnībā iztukšosies,, .
Tas, ka šī iztukšošanās nenotiek ātri, acu priekšā, rada ilūziju, ka Dievs guļ, vai arī ir kaut kur tālu aizgājis.

Bet Viņš ir skaidri norādījis, ka neļausies apsmieties un cilvēki pļaus , ko sējuši.
V
Vārds 12.12.2022 11:31
Teologs Teodors: Ikviena valsts, kas savā rīcībā izrādīs necieņu Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, ikviena šāda valsts ,,pilnībā iztukšosies,, .<br /> Tas, ka šī iztukšošanās nenotiek ātri, acu priekšā, rada ilūziju, ka Dievs guļ, vai arī ir kaut kur tālu aizgājis.<br /> <br /> Bet Viņš ir skaidri norād..
Zināms patiesības grauds ir Tavā stāstījumā, krustneši atnāca uz mūsu zemi ar uguni un zobenu un pretī saņēma to pašu, kaut arī pēc daudzām paaudzēm. Kur tagad ir krustnešu pēcteči? Šur tur nekoptajos baronu kapos ir iespējams izlasīt, uz šķībajiem, apdrupušajiem krustiem, kādu vārdu. Ko sēja, to pļāva.
T
Teologs Teodors 12.12.2022 12:54
Vārds: Zināms patiesības grauds ir Tavā stāstījumā, krustneši atnāca uz mūsu zemi ar uguni un zobenu un pretī saņēma to pašu, kaut arī pēc daudzām paaudzēm. Kur tagad ir krustnešu pēcteči? Šur tur nekoptajos baronu kapos ir iespējams izlasīt, uz šķībajiem, apdrupušajiem krustiem, kādu vārdu. Ko sēja, to pļ..
Vārds, tikai , lūdzu, neatgremo boļševiku iedvesmotos murgus par to, ka ar ,,uguni un zobenu,, Baltijas reģionā tika ienesta kristīgā ticība. Jo ticēt nevienu nevar piespiest ar varu, tas ir neiespējami principā.
,,Krustnešu pēcteču,, Baltijas tautu vidū ir pa pilnam, bet to varētu noteikt tikai ar ģenētikas metodēm.
Bet tie, kuri Dieva vārdu izmantoja laupīšanas attaisnošanai, tie bez pēdām ir zuduši.

Mums gan ir jāatceras, ka mūsu bezdievību neattaisno fakts, ka ar Dieva vārdu jebkad ir piesegušies nelieši.
Jo apustulis Pāvils brīdina - ,,katrs mēs atbildēsim par sevi,,.
b
bet 12.12.2022 16:06
Teologs Teodors: Vārds, tikai , lūdzu, neatgremo boļševiku iedvesmotos murgus par to, ka ar ,,uguni un zobenu,, Baltijas reģionā tika ienesta kristīgā ticība. Jo ticēt nevienu nevar piespiest ar varu, tas ir neiespējami principā.<br /> ,,Krustnešu pēcteču,, Baltijas tautu vidū ir pa pilnam, bet to varētu notei..
to pašu ko saka tavs apustulis saka arī mans piedzērušais kaimiņš būdams šmigā
J
Jefiņš 12.12.2022 18:21
Teologs Teodors: Vārds, tikai , lūdzu, neatgremo boļševiku iedvesmotos murgus par to, ka ar ,,uguni un zobenu,, Baltijas reģionā tika ienesta kristīgā ticība. Jo ticēt nevienu nevar piespiest ar varu, tas ir neiespējami principā.<br /> ,,Krustnešu pēcteču,, Baltijas tautu vidū ir pa pilnam, bet to varētu notei..
Pateikšu es arī dažus vārdus. Boļševiki nemaz tik aktīvi to nesludināja, komunistiem bija cita pieeja, ka vietējos kungus nomainīja vācu kungi. Man ir pašam ir Atskaņu Hronika un Indriķa Hronika , cik nu tās ir pilnīgas tik ir, bet izlobīt var to pašu, ka bez krusta bija arī zobens un uguns. Lasi pats , necitēšu, kā senči tika kristīti , bet otrā dienā gāja uz Daugavu un mazgāja tos pesteļus nost.
J
Jefiņš > adminim 12.12.2022 18:22
Jefiņš: Pateikšu es arī dažus vārdus. Boļševiki nemaz tik aktīvi to nesludināja, komunistiem bija cita pieeja, ka vietējos kungus nomainīja vācu kungi. Man ir pašam ir Atskaņu Hronika un Indriķa Hronika , cik nu tās ir pilnīgas tik ir, bet izlobīt var to pašu, ka bez krusta bija arī zobens un uguns. Lasi pa..
Ev, kas tā par cūcību, ka pazūd pēdiņas, vai tad tas nav novēršams?
E
Endzelīns 12.12.2022 21:36
Jefiņš > adminim: Ev, kas tā par cūcību, ka pazūd pēdiņas, vai tad tas nav novēršams?
Jefiņ, tas, ka pazūd ,,pēdiņas,, ir labi novēršams ar 4 komatiņiem. Es tā jau sen daru.
A
Astro 10.12.2022 13:23
Labi,ka var palīdzēt,
Akcijā pat ārstus redzēt.
A
Astro 10.12.2022 09:45
No maskas,kas zem šņukura,jēgas nekādas!
I
Ieva 10.12.2022 08:51

bildē tante sejasautu , ko vajag, to vajag!
z
zinātājs 10.12.2022 08:59
Cik zinu, tā ir pagājušā gada bilde un aiz maskas nemaz nav dakteris, bet pansionāta šoferis.
k
ko... ? 10.12.2022 16:30
zinātājs: Cik zinu, tā ir pagājušā gada bilde un aiz maskas nemaz nav dakteris, bet pansionāta šoferis.
uzmini, kad Tu labprātīgi un pat ar prieku pats uzliksi masku savam ģīmim.
z
zinātājs 11.12.2022 17:54
ko... ?: uzmini, kad Tu labprātīgi un pat ar prieku pats uzliksi masku savam ģīmim.
Nezinu, ar ko un par ko tu runā...
N
Neķītrais masāžists 09.12.2022 18:59
No kurienes te, bļē, veseli trīs traumatologi uzradušies, ja mūsu slimnīcā pat tādas nodaļas nav? :D
D
Distihs 09.12.2022 18:57
Jaunāmuižā daudziem mājas,
Ķirurgi tiem pēta kājas.
A
Astro - > Distiham 09.12.2022 18:32
Distihu pie Ūdra sūtu,
Uzfrišināt pašsajūtu.
J
Jefiņš 09.12.2022 18:29
Lai Dies pasno kaulu un locītavu sāpēm, redzēju kā ōpis mocījās.
A
Astro 09.12.2022 18:16
Apmeklēja ,,Jaunomuižu,, ,
Veciem ļaudīm nebij raižu,
Dakterīši konsultēja,
Pret sāpēm zāles iepotēja.
O
Observer 09.12.2022 18:09
Viens no neizskaidrojamākajiem medicīniskajiem fenomeniem ir mediķu ilg-gadējā ticība tam, ka dzēšlapas tipa lupatiņa uz sejas spēs cilvēku aizsargāt pret vīrusu, kura izmēri ir prātam neaptverami un kuri iet cauri šai lupatiņai tā, kā odi iet cauri zedeņu žogam.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->