Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.07.2024 07:00

Tiks ieviesti jauni Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekti 0

Tiks ieviesti jauni Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekti

Zemgales plānošanas reģions jaunajā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2021. – 2027. gadam uzsācis septiņu projektu īstenošanu, kas aptver tādas tēmas kā tūrisms, klimats, izglītība, uzņēmējdarbība un veselība. Divi no projektiem tiks īstenoti Jēkabpils novadā.

Viens no tiem ir "Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā". Tā mērķis ir palielināt zudušā un vairs neredzamā kultūrvēsturiskā mantojuma lomu, attīstot interaktīvus un digitāli pieejamus tūrisma produktus un kopīgu maršrutu. Projekta laikā tiks atbalstīti 20 objekti, tostarp Gārsenes pils. Tur tiks izveidots detalizēts 3D spoka "Zilā lēdija" telpisks objekts, interaktīvais stends, spēles, audio gidi un apmeklētāju skaitītāji Gārsenes muižas apkārtnē. Tāpat šī projekta laikā Jēkabpilī notiks praktiskās apmācības digitālo prasmju uzlabošanai tūrisma objektu un produktu popularizēšanai.

Vairāk par šo projektu var lasīt ŠEIT.

Tāpat Jēkabpils novada pašvaldībā tiks realizēts projekts "Ilgtspējīga ūdens tūrisma veicināšana Lietuvas – Latvijas pārrobežu reģionā, iesaistot vietējos uzņēmējus un kopienas". Tā mērķis ir veicināt ūdens tūrismu, ierīkojot nepieciešamo infrastruktūru vismaz 12 ūdens tūrisma vietās, veicinot ilgtspējīga ūdens tūrisma principus un sagatavojot tūrisma maršrutu, iesaistot vietējās kopienas un uzņēmējus. Projekta laikā tiks uzlabota ūdens tūrisma infrastruktūras pieejamība Jēkabpils novadā un organizēti divi vietējie tūrisma produktu attīstības semināri. Tāpat tiks izstrādātas ūdens un piekrastes tūrisma stratēģijas un rīkots vasaras laivošanas maratons Daugavā.

Vairāk par šo projektu var lasīt ŠEIT.

Ar pārējiem projektiem, kas tiks īstenoti Zemgalē, var iepazīties ŠEIT.


 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->