Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.06.2024 15:53

Šovasar Jēkabpils novada pašvaldība pieņēmusi darbā 172 skolēnus 0

Šovasar Jēkabpils novada pašvaldība pieņēmusi darbā 172 skolēnus
Skatīt video

Kā jau katru gadu Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības Valsts aģentūru skolēnu vasaras brīvlaikā īsteno nodarbinātības pasākumus. Šogad darbam vietvarā pieteicās vairāk nekā 500 skolēnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Diemžēl finansējuma trūkuma dēļ pašvaldība nevar pieņemt visus jauniešus. Šovasar novadā vasaras mēnešos kopumā strādās 172 skolēni – 75 Jēkabpils pilsētā un 97 – pagastos.

Darbi skolēniem tiek iedalīti atbilstoši vecumam un spējām, lielākoties tiek krāsoti soliņi, ravētas dobes, laistītas puķes un veikti citi labiekārtošanas darbi dažādās novada vietās. Tiek sakoptas arī skolu un bērnudārzu teritorijas. Jaunieši novērtē šo iespēju, jo ir patīkami apzināties, ka vari pats par sevi kaut uz brīdi parūpēties un sev kaut ko iegādāties.

“Jāpalīdz Jēkabpili sakopt, un par to var nopelnīt naudu,” stāsta Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas skolniece Līna.

“Es domāju, ka šī ir ļoti laba iespēja,” atzīst Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas skolnieks Gustavs. “Es gribēju vasarā nopelnīt naudu, lai varētu sev kaut ko nopirkt. Tāpēc izdomāju, ka vasarā strādāšu.”

“Es vēlējos nopelnīt naudu vasarai, lai būtu, tad, kad pavadu laiku ar draugiem, kā arī varētu finansiāli palīdzēt mammai,”stāsta Jēkabpils 3. vidusskolas skolniece Signe.

Tomēr ne visi bērni, ar kuriem noslēdz darba līgumus, novērtē iespēju nopelnīt. Vietvarā norāda, ka jaunieši mēdz darbu pašvaldībā uztvert vieglprātīgi un bezatbildīgi, neaizdomājoties par to, ka kāds cits jaunietis, kuram šī nauda būtu nepieciešama, paliek bez darba.

Gadījumi ir visādi – alkohols mugursomās, nepamatotas slimības lapas vai viedierīču lietošana laikā, kad jāveic darba pienākumi.

“Pēdējos gados esam kļuvuši stingrāki,” informē Jēkabpils novada pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns.“Ir arī tādi bērni, kuriem liekam rakstīt paskaidrojumu vienu vai divas reizes. Uzreiz no darba neatbrīvo, bet, ja tiek konstatēti smagāki pārkāpumi, – protams. Ir arī saukti vecāki uz pārrunām. Mēs esam runājuši gan ar vecākiem, gan ar bērniem. Protams, ir arī negodprātīgāki bērni.”

Ja kāds strādnieks tiek atbrīvots no darba, tad iespēja tiek dota kādam, kas sākotnēji bija palicis aiz strīpas, jo darbinieki tiek izvēlēti pēc principa "kas pirmais brauc, tas pirmais maļ" jeb tiek izvēlēti tie, kas pirmie pieteikušies. Jauniešu reģistrāciju uzskaita sistēma, tāpēc viss ir godīgi.

Kate Katrīna Strode

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu sižeta “Šovasar Jēkabpils novada pašvaldība pieņēmusi darbā 172 skolēnus” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2024

 

 

 

 

 

 

 

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->