Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.03.2023 15:26

SIA “Ošukalns” ražotnē uzstādīts viens no apjomīgākajiem saules paneļu parkiem Latgalē 18

SIA “Ošukalns” ražotnē uzstādīts viens no apjomīgākajiem saules paneļu parkiem Latgalē
Foto: SIA “Ošukalns”

SIA “Ošukalns” sadarbībā ar energouzņēmumu “Enefit” uz kokapstrādes ražotnes ceha jumta Jēkabpilī ir uzstādījis vienu no apjomīgākajiem un tehniski sarežģītākajiem saules paneļu parkiem Latgales reģionā. Projekta laikā uz ēkas jumta tika uzstādīti 1050 saules paneļi ar kopējo jaudu – 425 kilovati, kas ir gadu saražos gandrīz 386 megavatstundas elektroenerģijas. Gadā tie būs 25 procenti no ražotnes ceha elektroenerģijas pašpatēriņa. Vasaras mēnešos saules enerģija spēs nodrošināt pat vairāk nekā 70% no ražotnes ceha dienas patēriņa.

Zaļā elektroenerģija tiks izmantota kokapstrādes ražotnes vajadzībām – galvenokārt, lai nodrošinātu koka ēvelēšanas un termoapstrādes procesus termokaltē. Tā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 116,6 tonnas CO2 izmešu, kas ir līdzvērtīgs 12 braucieniem apkārt zemeslodei ar vieglo automašīnu.

“Saules saražotā enerģija rada drošības spilvenu, nodrošinot gan pašpatēriņam nepieciešamo elektroenerģiju, gan elektroeneatkarību brīžos, kad elektroenerģijas cenas ir īpaši augstas, kā tas bija atsevišķos mēnešos pērn. Tādējādi iespējams plānot uzņēmuma izmaksas, kas ir nozīmīga konkurences priekšrocība. Ne mazāk svarīgi ir fakts, ka, ražojot zaļo enerģiju, mēs ievērojami samazinām CO2 izmešu apjomu. Kļūstot videi draudzīgāki, mēs vienlaikus kļūstam draudzīgāki arī dažādām instancēm, tostarp, uzlabojas uzņēmuma kredītprocenti bankā,” novērtē “Ošukalns” ražošanas tehniskais direktors Mārcis Lukaševičs.

Projekts ir īpašs ne vien ar saules parka apjomu, bet arī ar to, ka saules paneļi izvietoti uz nestandarta formas jumta, kas prasīja sarežģītāku inženiertehnisko risinājumu, ko nodrošināja “Enefit”.

“Lai izvietotu saules paneļus uz kokapstrādes ražotnes velvjveida formas jumta, mēs izstrādājām īpašu stiprinājuma risinājumu, kas ļauj paneļus nostiprināt uz ieliektās jumta plaknes, tādējādi efektīvi izmantojot visu jumta platību,” stāsta “Enefit” enerģijas risinājumu daļas vadītājs Rihards Kotlers.

Saules paneļu projekta investīcijas sasniedz aptuveni 350 tūkstošus eiro. Sākotnēji plānotais atmaksāšanās laiks uzņēmuma investīcijas zaļās enerģijas ražošanā bija aptuveni septiņi gadi, bet pie pašreizējām elektroenerģijas cenām tas ir samazinājies līdz aptuveni pieciem gadiem. Pateicoties uzstādītajam saules paneļu parkam, uzņēmums gada laikā elektroenerģijas izmaksās ietaupīs aptuveni 70 tūkstošus eiro. Projekts finansēts, sadarbojoties ar SEB banku.

Saules paneļu projekts ir viens no vairākiem energoefektivitātes pasākumiem, ko uzņēmums veicis, lai samazinātu izdevumus par elektrību un būtiski uzlabotu ietekmi uz vidi. Tostarp, automatizēts un efektivizēts ražošanas process, pārbūvēti tehniskie mezgli, veikta ražošanas iekārtu maiņa, nomainīts apgaismojums. Tāpat uzstādīta ātras darbības vārtu sistēma, kas samazina siltā gaisa izplūdi no telpām, tādējādi samazinot siltuma zudumu.

Pagaidām šī ir pirmā uzņēmuma “Ošukalns” realizētā saules paneļu kārta, bet plānots uzstādīt papildu saules paneļus esošajā kokapstrādes ražotnes teritorijā, kā arī citos uzņēmuma darbības virzienos.

h
hmm 20.03.2023 19:08
Kāds sakars ar Latgali?
K
Kārlis Kastaņēdājs 28.03.2023 12:21
oškalnu pirdeļi , 3 vīri laivā (viens diedelē, otrs zog, trešais kukuļo) izzaga tieši Latgales mežus, tad Sēlijas...kā tev nav nekāda sakara baur ? Tu pats drīz locīsi kungiem mazo pirkstiņu pretējā virziena , 90 grādu lenķī pret Ziemeļpolu, lai apmierinātu tavu zinātkāri, kur īsti ierakts sazagtais..Bet, jūs sakiet, ka nav sakara un intereses...Lai dzīvo biedrs Si Dziņpins un Vispasaules Gara Evolūcija !
k
khakr-ptfū! 05.04.2023 11:02
Kārlis Kastaņēdājs: oškalnu pirdeļi , 3 vīri laivā (viens diedelē, otrs zog, trešais kukuļo) izzaga tieši Latgales mežus, tad Sēlijas...kā tev nav nekāda sakara baur ? Tu pats drīz locīsi kungiem mazo pirkstiņu pretējā virziena , 90 grādu lenķī pret Ziemeļpolu, lai apmierinātu tavu zinātkāri, kur īsti ierakts sazagtais..
Tu laikam nekad nepārtrauc dzeršanu.
K
Kārlis Kastaņēdājs 14.04.2023 14:10
khakr-ptfū!: Tu laikam nekad nepārtrauc dzeršanu.
lika pagaidīt, puiss,iemest var, bet ar mēru, ..vēlos uzzināt kas būs PĒC TAM, dēļ tam vajag veselību un tabakdozi ar Goricas kņazienes attēlu...
A
Antons 20.03.2023 16:29
Ja apskatās tūrisma karti pie Krustpils Pils, tad Zemgale stiepjas līdz Varakļāniem un Madonai.
K
Kārlis Kastaņēdājs 28.03.2023 12:27
tas tāpēc, ka tur jau gaida KF večus, tur pagaidu klasterisstiepsies no Apes līdz Aknīstei līdz aptuveni 2027. gadam,Svarīgi , baur, ir atšifrēt lielvalstu plānus jau ilgi pirms tam , pirms tie vispar radušies, tā saka Balzaks stāstelī Ņisenžena bankas nams, šodien teiktu - zaglīga žīdfašista cūkukūts...
z
zinātājs 15.03.2023 08:51
Es tiešām nezinu, kādi ir SIA Ošukalna biznesa plāni un viņu gada bilance, bet ļoti iespējams, ja JL tā raksta, ka saules paneļi uzstādīti otrpus Daugavai. Vai arī raksta autore gribējusi uzsvērt, ka tālāk uz Latgales nekas tamlīdzīgs nav ierīkots.
s
starp citu 15.03.2023 09:32
Tu gan jau zini, ka Vaivods gribēja Līvānu novadu līdz Aiviekstei, bet Ganukroga iedzīvotāji bijuši tam pret kā mūris, jo gribējuši palikt Pļaviņu novadā. Kaut kas pa kluso tikai uzkurinājis , bet līdz konfliktam nenonāca.
K
Kārlis Kastaņēdājs 28.03.2023 12:28
starp citu: Tu gan jau zini, ka Vaivods gribēja Līvānu novadu līdz Aiviekstei, bet Ganukroga iedzīvotāji bijuši tam pret kā mūris, jo gribējuši palikt Pļaviņu novadā. Kaut kas pa kluso tikai uzkurinājis , bet līdz konfliktam nenonāca.
tas t apēc ka Pļaviņās bija rpg-7 šāvņu trūkums ?
?
??????? 14.03.2023 19:06
Latgalē? Jēkabpilī? Kopš kura laika?
N
Neķītrais masāžists 14.03.2023 20:24
Toč, bļē! A moš viņi tos paneļus Krustpils pusē uzlikuši? :D
!
!!! 14.03.2023 20:35
Ražotne atrodas Mālu ielā, Krustpils pusē :)
?
?????? 15.03.2023 06:05
Neķītrais masāžists: Toč, bļē! A moš viņi tos paneļus Krustpils pusē uzlikuši? :D
Latgalē ir Krustpils?
j
15.03.2023 08:16
??????: Latgalē ir Krustpils?
Tradicionāli Latgale ir līdz Aiviekstei.
L
Lūdzu 16.03.2023 00:38
jā: Tradicionāli Latgale ir līdz Aiviekstei.
Tā Viš i!
i
ir varianti 21.03.2023 17:03
jā: Tradicionāli Latgale ir līdz Aiviekstei.
Tad jāievieš sadaļa Tradicionālās ziņas. Tur var visu - par Jēkabpili Latgalē,par budēļiem, par tradicionālajiem ēdieniem cūku bērēs,u.tml.
Ja šādu tekstu ieliek nopietnajās ziņās,tad rodas neizpratne un lieki jautājumi.
A
Astro 14.03.2023 15:37
Ošukalnam gādās baudu,
Paneļi ar lielu jaudu,
Zaļā strāva cehos nāks,
Dabu kvēpi nenomāks.
D
Distihs 14.03.2023 15:29
Ak, tu, ak tu, ak tu valns,
Latgolā jau Ošukalns!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->