Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.05.2023 18:10

Sākas Jēkabpils dambja būvprojekta saskaņošanas process ar zemju īpašniekiem 22

Sākas Jēkabpils dambja būvprojekta saskaņošanas process ar zemju īpašniekiem
Skatīt video

Lai novērstu tik postošus plūdus, kādi bija janvārī, Jēkabpilī jau tuvākajā laikā paredzēts pārbūvēt Daugavas kreisā krasta aizsargdambi, kā arī uzlabot pretplūdu sistēmu. Būvprojekts šobrīd ir izstrādes stadijā, un tam ir trīs galvenie uzdevumi.

Stāsta projektētāju apakšuzņēmēja – SIA “Zvidze” pārstāvis, hidrotehniķis Haralds Gailums: “Pirmais ir novērst dambja filtrācijas problēmas – tas ir pats prioritārākais. Otrais ir nodrošināt dambim mehānisko noturību pret Daugavas ūdeņiem, ledu un citām fizikālajām ietekmēm, kas uz to var rasties. Un trešais ir nodrošināt tādu pretplūdu sistēmu, lai otrreiz neatkārtotos tas, kas notika janvārī, lai ūdenim nebūtu iespējams caur dambja cauruļvadiem ieplūst atpakaļ pilsētā.”

Lai gan lielākā daļa būvdarbu ir plānota dambja slapjajā nogāzē, pretplūdu sistēmas izveidei būs nepieciešama arī kontroldrenāžas izbūve, un tā skars daļu blakus esošo zemju. Tādēļ projektētāji aicināja uz tikšanos zemju īpašniekus, kuru īpašumos plānoti būvdarbi. Galvenais mērķis – prezentēt iedzīvotājiem būvniecības ieceri un vienoties par darbu veikšanu viņu privātīpašumos.

Jēkabpiliete Līga stāsta: “Es piekrītu darbiem, jo būs labāk, sliktāk par to, kā bija janvārī, vairs nevar būt. Man bija traģiski. Viss pirmais stāvs noplūda. Ūdens nāca no zemes laukā – kā strūklaka. Tagad sola, ka tā nebūs.”

Jēkabpilietei Ilzei ir cits viedoklis: “Ja saliks tās drenāžas, kas tās apkalpos? Tagad ir sanācis, ka nav, kas apkalpo. Galvenais ir sarakt un salikt, bet kādas sekas būs īpašumam pēc tam? Kas pēc tam garantēs, kas notiks ar manu īpašumu? Tā ir sāpe. Es vēl padomāšu, vai piekrist.”

Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka darbu veikšanai nepieciešama visu iesaistīto zemju īpašnieku rakstiska piekrišana. Ņemot vērā, ka sanāksmē nepiedalījās visi, ir paredzēts individuāli doties pie katra iesaistītā iedzīvotāja un runāt par viņa īpašumā nepieciešamajiem darbiem.

“Atbildes sniegšanas laiks nav ierobežots, bet mūsu laiks gan ir ierobežots, jo mums šis projekts ir jāpabeidz maksimāli ātri, lai šogad paspētu sākt būvdarbus,” skaidro Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes vadītājs Ilmārs Luksts. “Šobrīd ir grūti atbildēt uz jautājumu, kas notiks, ja kāds atteiksies. Ir jāskatās katrs gadījums individuāli. Jebkurā gadījumā, ja kādu īpašnieku neapmierinās tehniskie risinājumi, tad mēs mēģināsim rast citus.”

Jāpiebilst, ka aizsargdambja pārbūvei nepieciešamais finansējums – 12 miljoni eiro – Jēkabpils novada pašvaldībai vēl nav pieejams. Vietvarā skaidro, ka šobrīd notiekot sarunas ar iesaistītajām ministrijām par finansējuma iegūšanu, bet jau šobrīd ir zināms, ka lielāko daļu būvdarbu varēs veikt tikai nākamajā gadā.

Sandra Paegļkalne

m
murgs 16.05.2023 09:25
sākas naudas grābšana savās kabatās!
C
Cunaminegaidītais 15.05.2023 11:07
Interesanti... ja kādā meža īpašumā atrod melnā stārķa ligzdu, tad neviens neprasa meža īpašnieka viedokli, bet tūdaļ pasludina liegumu un meža īpašnieks vairs nekad nevar rīkoties ar savu īpašumu.
Bet situācijā, kad jānodrošina cilvēku dzīvības aizsardzība, attieksme ir ļoti liberāla.

Man šķiet, ka Jēkab-miesta iedzīvotāji vienkārši neapjēdz, kādā nāves ēnā ir šoziem bijuši. Jo ja dambis būtu reāli pārrauts, pilsētai nebūtu darīšana ar ,,sūci,, bet tai būtu darīšana ar reālu, ledus aukstu ,,niagāru,, . Būtu simtiem līķu!
Vai šo esam apjēguši?
M
Mansvērojums 15.05.2023 07:34
Ir tāds jēdziens - ,,proves akmens,, ar kura palīdzību nosaka , vai zelts ir labs, vai arī tas ir galīgs draņķis.
Mana pieredze liecina, ka attieksme pret nekustamo īpašumu un darbība ar šo īpašumu arī ir sava veida ,,proves akmens,, , kas skaidri parāda cilvēka būtību un prāta stāvokli.
Ja neticat, pamēģiniet komunicēt ar īpašniekiem, kuri vēlas ko pārdot. Nebūs garlaicīgi... .
A
Aizsajūsmasaizrāvāselpa 14.05.2023 14:47
Kena parka dīķi, svētī visus, kas met tevī stiprā alus pudeļu korķus, svētī ar vēl lielāku apstulbumu!
S
Skolnieciņš 14.05.2023 13:44
Daugaviņa–māmuliņa, svētī tos, kas tev tic! Svētī visus Latvijas dievturus!
S
Skolnieciņš 14.05.2023 21:40
Skolnieciņš 14.05.2023 13:44 nezodz manu segvārdu, kremļa aģent !
V
Vovočka 15.05.2023 07:30
Skolnieciņš rakstija: Skolnieciņš 14.05.2023 13:44 nezodz manu segvārdu, kremļa aģent !
Ja kādi zog Tavu segvārdu... varbūt nevajag segties ar segvārdu? Lieto pats savu uzvārdu, jo Tu taču esi tik drosmīgs. Mēs ticam, Tev izdosies!
S
Skolnieciņš 15.05.2023 11:01
Vovočka rakstija: Ja kādi zog Tavu segvārdu... varbūt nevajag segties ar segvārdu? Lieto pats savu uzvārdu, jo Tu taču esi tik drosmīgs. Mēs ticam, Tev izdosies!
Jā, esmu īsts leo intrepidus, tad lūk, sava vārda es nekaunos mani sauc ...bungu rīboņa...aklie sāk piemiegt acis, kurlie spicē ausis , bet mēmie sāk satraukti sačukstēties..un lūk...mani sauc ...Rotmistrs Lemke ! a votre service, kā saka pie mums, Pola de Koka romānu lasītāju starpā, starp mums, gaisakuģotājiem runājot ...
P
Pareizaissecinājums 14.05.2023 10:24
Lai kāda augsta līmeņa terminoloģijas grabuļus arī nežvadzinātu, tomēr dambja upes pusē būs vien jāatgriežas pie vecā , labā, pārbaudītā dzelzsbetona. Jo nekas cits enerģijas pārpilnajiem ledus blāķiem pretī turēties nespēs.
p
prusaks 13.05.2023 21:13
Jā taisa dambja svētki ar visu kas svētkos pienākas, es arī būšu klāt, kaut pie dambja nedzīvoju.
K
Kalvīšam čoms 13.05.2023 16:25
Pret to māju, kas negrib saskaņot, lai dambi neremontē, un viss tur!
P
Pareizaisjautājums 13.05.2023 10:28
Interesanti, kāpēc neviens ar mani nesaskaņo LV ārpolitikas aktivitātes, vai , vismaz , t.s. ,,atļauto braukšanas ātrumu,, uz šosejām un milzīgo skaitu dārgo ceļazīmju uzstādīšanu?
A
Astro - > Distiham 13.05.2023 01:56
Skanēs bez saskaņošanas!
D
Distiha skolnieks 14.05.2023 11:02
Tikai tad ja skanēs glāzes,
Kam tās pietrūks dzers no vāzes.
V
Vietējais 13.05.2023 00:26
Nevar nepiekrist Observeram.Kāda vēl saskaņošana ? Visi saprot,ka dambis un BRĪNUMS glāba pilsētu no lielas katastrofas.Ir divi varianti.Dambis ir jāpilnveido vai arī pilnīgi jānorok,jo pakāpeniska applūššana nav tik bīstama kā dambja pārrāvuma gadījumā
z
zinātājs 13.05.2023 09:13
Lielākais ieguldījums pilsētas glābšanā ir Nitišam un Ošukalnam. Ja dambja tuvumā nebūtu mazā Nitiša māja, nezinu, vai plūdu dambis tiktu tik ļoti stiprināts un arī nav zināms, vai tagad būtu notikusi tik steidzīga saskaņošana dambja pārbūvei. Slava dambja aizstāvjiem!
U
Uldis M 12.05.2023 22:57
kas tur ko saskaņot, maksā tik naudu un šad tad sniedz orālo baudu !

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->