Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.01.2023 13:11

Sāk applūst Sakas sala 13

Sāk applūst Sakas sala
Skatīt video

Ceļoties ūdens līmenim Daugavā un Sakas upē, sākusi applūst Sakas sala, kas atrodas pie Jēkabpils. Otrdien, 10.janvārī, no salas gala tika evakuēti trīs iedzīvotāji, kuri izmitināti viesnīcā “Vārpa”, bet viens no evakuācijas atteicās. No ārpasaules nošķirtas arī citas mājas. Pašvaldībā informē, ka ar šo māju iedzīvotājiem ir runāts, viņi ir informēti par palīdzības saņemšanas iespējām.

Draudīga situācija izveidojusies pie pārgāznes – ap vieniem dienā ūdens līmenis tur bija tik augsts, ka pietrūka vien nedaudz, lai ūdens appludinātu ceļu. Jēkabpils novada pašvaldības policija dežūrēja, brīdinot iedzīvotājus, ka tuvāko stundu laikā pārgāznei pāri var iet ūdens. Ņemot vērā, ka tas ir vienīgais piekļuves ceļš uz salu, iedzīvotāji steidza piegādāt mājām pārtiku, kamēr vēl ūdens nav appludinājis transporta infrastruktūru.

Jānis veda pārtiku savam brālim: “Es ievedīšu pārtiku un braukšu atpakaļ. Man policisti neļāva ilgi, neielaida uz ilgu laiku, tikai pārtiku ievest. Nekas briesmīgs nebūs, kad te ies pāri ūdens, tad izraus Zeļķos. Brālis neevakuēsies.”

Uz Sakas salas ir ne tikai privātmājas, bet arī uzņēmumi, kuru pārstāvjiem jābūt darbā. Juris stāsta: “Mums tur ir jāpaliek, mums tur ir iekārtas, katlu māja. Ja applūdīs, tad jāmēģina savākt visu, ko var savākt, bet tagad mēs to nedarām, jo nav jau tik kritiski. Lai būtu problēmas, ūdens līmenim jāpaceļas vēl par diviem metriem.”

Sakas salas applūšanu izraisījusi ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā. Vižņi sastājušies lejpus Jēkabpils, veidojot aizsprostojumu, turklāt no Jēkabpils visu laiku nāk klāt jauni ledus gabali. Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils diennakts laikā palielinājies par vairāk nekā metru, ap trijiem pēcpusdienā tas jau bija pietuvojies sešu metru atzīmei. Kritiskā robeža ir septiņi metri. Atbildīgie speciālisti nemitīgi seko līdzi situācijai un ir gatavi nepieciešamības gadījumā evakuēt cilvēkus.

Dārzkopības sabiedrībā “Veselība” otrdien pa dienu ūdens vēl nebija skāris vasarnīcas, bet ūdens līmenis Daugavā turpina paaugstināties, tādēļ iedzīvotāji aicināti jau laicīgi parūpēties par svarīgākajām mantām, lai tās neskartu plūdi. Tikmēr pie Zeļķu tilta un lejpus Zeļķiem ūdens līmenis kopš pirmdienas ir pazeminājies.

Plūdu draudu gadījumā, iedzīvotāji aicināti zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Nepieciešamības gadījumā iespējams sazināties ar Jēkabpils novada pašvaldības speciālistiem:

  • Izpilddirektoru Uldi Skreiveri - 25416435;
  • Civilās aizsardzības inženieri Tāli Zalvu - 25780667;
  • Krustpils pag. saimniecības vadītāju Andru Munci – 26602676
  • SIA “Vīgants” vadītāju Ritu Audriņu – 29169675 (Salas, Sēlpils pag.)

Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 11.01.2023 11:09
Viens šorīt zināja teikt, ka Sakas sala jau pilnībā applūdusi, bet man kaut kā negribas viņam ticēt.
V
Vietējais 10.01.2023 21:07
Mani personīgi plūdi neskar nekādā veidā.Tajā pašā laikā tiem cilvēkiem,kuri dzīvo šajā rajonā,pat izveidojuši uzņēmumus ar to bija un ir jārēķinās.Viena lieta vecās lauku mājas,kad plūdi iespējams sākās pēc Pļaviņu HESa izbūves,Pļaviņu dolomīta pārstrādes uzņēmuma darbības rezultātā.Ja cilvēki šeit sabūvējuši jaunas vasarnīcas,izveidojuši uzņēmumus,tad jau viņi ir rēķinājušies ar iespējamo situāciju.Pad.laikos,pēc Daugavpils HESa izbūves,kaut kur virs Jēkabpils,bija paredzēta Jēkabpils HESa izbūve.Jau toreiz tika runāts,ka tāds objekts pilnīgi izslēgtu plūdu draudus pilsētai un tās apkaimei.Varbūt tagad,izmantojot situāciju energoresursu tirgū,var ko tādu dabūt gatavu?
P
Pārmetums 10.01.2023 19:35
Kāpēc turat cilvēkus neziņā.
Z
Ziñojiet 10.01.2023 19:32
Ūdens līmeni ik pēc stundas, ja nevarat uzstādit kameru ūdens līmenim.
K
Kriksis 10.01.2023 18:26
Un jau atkal web kamera nav pieejama.
Interesanti ko tur var slēpt ?
N
Neķītrais masāžists 10.01.2023 18:17
Tas ir jptvjmķ, kas notiek! :(
n
nu bet 10.01.2023 20:57
Kas tad notiek ?
J
Ja kas 10.01.2023 18:00
Mani plūdi nebaida, bet APKURES RĒĶINS gan! Tikko saņēmu, iedzēru zāles, lai sirds iztur!
k
kā ir 11.01.2023 11:51
Tu vēl dzīvs ? Tad jau dzīvosi.
J
Jefiņš 10.01.2023 16:46
Baigā neziņā rit stundas. Kas vēl notiks?!
D
Distihs 10.01.2023 17:34
Paliec dzīvot neziņā
Tā, ka mana maziņā!
J
Jocīgie 10.01.2023 15:34
Ko mēs te varam līdzēt?
D
Distihs 10.01.2023 14:59
Ūdens cēlies līdz pat malai,
Sāk jau plūst pat pāri salai.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->