Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.03.2023 14:09

Pateicoties vērīgai iedzīvotājai, Dignājas pagastā pieķerti nelikumīgu medību īstenotāji 23

Pateicoties vērīgai iedzīvotājai, Dignājas pagastā pieķerti nelikumīgu medību īstenotāji

Pagājušās nedēļas izskaņā, 12. martā, Jēkabpils novada Dignājas pagastā ap pulksten 6.30 kādai vietējai iedzīvotājai, izdzirdot šāvienu netālu esošajā lauku apvidū, kas ir tā sauktā bezlīguma teritorija un kurā medības nav atļautas, radās aizdomas par iespējamiem malu medniekiem. Pati būdama medniece, sieviete devās aplūkot tuvumā esošo teritoriju un aizdomas apstiprinājās brīdī, kad viņa pamanīja nošautu staltbrieža govi, ko šajā laika posmā ir liegums medīt.

Par konstatēto pārkāpumu nekavējoties tika informēts Valsts mežu dienests un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas, vienlaikus izsaucēja uzkavējās tuvumā notikuma vietai līdz likumsargu ierašanās brīdim un novēroja, vai drīzumā kāds ieradīsies pēc medījuma. Aptuveni 20 minūšu laikā, neilgi pirms pulksten 7.00, notikuma vietā ieradās trīs vīrieši, kuri piebrauca ar transportlīdzekli un iecēla medījumu tajā, lai vestu sev līdzi. Pa šo laiku sievietes paziņas aizšķērsoja piebraucamo ceļu, tādējādi aizkavējot nelegālos medniekus un neļaujot pamest notikuma vietu. Valsts policijas un Valsts meža dienesta pārstāvjiem ierodoties notikuma vietā, nelikumīgo medību īstenotāji tika aizturēti.

Skaidrojot notikušā apstākļus, aizturētie vīrieši īstenojuši medības teritorijā, ko uzskatīja par medībām atļautu teritoriju, vienlaikus liecinot, ka, viņuprāt, nošāvuši staltbrieža teļu, uz ko arī norāda medību vietā uz lopa ķermeņa uzliktā medību atļauja (savilcējs). Tomēr apskatot medījumu tuvāk, redzams, ka dzīvnieks bija jau paaugusies staltbrieža govs, kura ķermenī atradās arī jauns embrijs. Tās šobrīd ir liegts medīt. Notikuma vietā medījums nodots Valsts meža dienestam, kas attiecīgi arī veiks valstij nodarītā kaitējuma aprēķinus saistībā ar nodarījumu.

Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai, ja tās izdarītas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, vai ja ar tām radīts būtisks kaitējums. Izmeklēšanas laikā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi un iesaistīto personu atbildība nodarījumā, kā arī pārbaudīts, vai notikušajā saskatāmi vēl kādi citi likumpārkāpumi saistībā ar medību norisi.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas pateicas vietējiem iedzīvotājiem, kuri ziņoja par aizdomām un aizkavēja nelikumīgo medību īstenotājus līdz likumsargu ierašanās brīdim. Kopīgas sadarbības rezultātā uzreiz pēc notikuma izdevies aizturēt iespējamās vainīgās personas, lai sauktu pie likumā noteiktās atbildības un nepieļautu šādus pārkāpumus. Tāpat Valsts policija iedrošina arī turpmāk ziņot, ja rodas jebkādas aizdomas par nelikumīgu medību īstenošanu jebkurā vietā valsts teritorijā, zvanot uz tālruņa numuru 110.

S
Skolnieciņš 18.03.2023 21:10
Dzīvību dzīvniekiem! Dzīvību dzīvniekiem! Dabas Mātes vārdā lai top!
T
Teologs Teodors 19.03.2023 10:03
Dieva Vārds, 1. Mozus grāata, 9. nodaļa :
,,1 Un Dievs svētīja Nou un viņa dēlus un sacīja: Augļojieties, vairojieties un piepildiet zemi.
2 Bailes un izbīšanās jūsu priekšā lai pārņem visus zemes zvērus, visus putnus gaisā un visus tos, kas vien kust zemes virsū, un visas zivis jūrā. Jūsu rokās tie ir nodoti.
3 Viss, kas vien kust un kam ir dzīvība, lai jums ir par barību. Es jums to visu nododu, tāpat kā zaļos augus, lai tie jums noder barībai! ,,

PS. Domājiet paši un seciniet, kam ir taisnība - Dievam, kas radījis Visumu, vai arī neprāta pārņemtiem sektantiem, kuri vēlas cilvēkiem piespiest ēst zāli.
S
Skolnieciņš 18.03.2023 21:09
Mednieki ir dzīvnieku slepkavas.
P
Pareizā piebilde 18.03.2023 22:03
Bet Tu, Skolnieciņ, esi cilvēku slepkava. Tu cilvēkiem muļķo prātus un novirzi viņus projām no Jēzus Kristus, kas ir vienīgais reālais cilvēku dvēseļu glābējs , vienīgās ,,durvis,, pa kurām mēs varam ieiet Debesīs.
S
Skolnieciņš 21.03.2023 10:40
Pareizā piebilde: Bet Tu, Skolnieciņ, esi cilvēku slepkava. Tu cilvēkiem muļķo prātus un novirzi viņus projām no Jēzus Kristus, kas ir vienīgais reālais cilvēku dvēseļu glābējs , vienīgās ,,durvis,, pa kurām mēs varam ieiet Debesīs.
Tici kam vien gribi. Bet es ticu Latvju Dieviem. Tā ir tava dzīve, tā ir tava izvēle.
commons.wikimedia.org/wiki/File:Dievs_Pērkons_31.jpg
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
#LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry
P.S. Mūsu Sentēvu Dievu un Dieviešu godāšanu var veikt brīvā dabā, tikai ja vien ir savs, nomaļš privātīpašums kādā lauku nostūrī. Pretējā gadījumā Dievu Pērkonu ir labāk godāt savās mājās. Piemēram, iedegt zilu svecīti uz galda.
s
starp citu 15.03.2023 09:37
Briežu mātes gan žēl, bet viņas mazuli vajadzēja izņemt, jo sanāk dievīgs šmoris. Tādu pasniedz tik lepnos restorānos, vai malumednieku maltītēs.
z
zinātājs 15.03.2023 08:55
Zināms, ka cilvēks ir visēdājs un neatteiksies no citu zīdītāju nogalināšanas. Jāpaiet ir gadu desmitiem, lai mainītos postpadomiskā domāšana, bet dusmas uzdzen tas, ka nošāvuši grūsnu briedeni. Cik zinu, pat komunisti reti kad iedrošinājās ko tādu darīt.
S
Skolnieciņš 14.03.2023 17:20
Medniek, Tev nebūs dzīvību zaimot! Medniek, Tev nebūs Dabas Māti zaimot! Mednieki, Tev būs senos Dievus un senās Dievietes godāt!!!
P
Pareizā atbilde 15.03.2023 09:18
Skolnieciņ, Tev nebūs uzmākties ar savu sātanisko mistiku, Tev nebūs apmiglot nezinošu cilvēku prātus ar savu garīgo indi, Tev nebūs runāt pretī Tā Kunga skaidrajam vārdam, kurš visu dzīvo dabu ir nolicis pie cilvēka kājām, lai tā viņam kalpotu!
S
Skolnieciņš 18.03.2023 21:08
Pareizā atbilde: Skolnieciņ, Tev nebūs uzmākties ar savu sātanisko mistiku, Tev nebūs apmiglot nezinošu cilvēku prātus ar savu garīgo indi, Tev nebūs runāt pretī Tā Kunga skaidrajam vārdam, kurš visu dzīvo dabu ir nolicis pie cilvēka kājām, lai tā viņam kalpotu!
Un? Cilvēks ir dabas daļa, nevis pasaules valdnieks. Godā senos Dievus un esi laimīgs!
P
Pareizā atbilde 18.03.2023 22:04
Skolnieciņš: Un? Cilvēks ir dabas daļa, nevis pasaules valdnieks. Godā senos Dievus un esi laimīgs!
Vari godāt pats savus slotaskāta dievekļus un stūrēt taisnā ceļā uz Elli!
S
Skolnieciņš 21.03.2023 10:33
Pareizā atbilde: Vari godāt pats savus slotaskāta dievekļus un stūrēt taisnā ceļā uz Elli!
Tu tici Jēzum Kristum, bet es ticu Latvju Dieviem. Man ar tevi nav par ceļam. Katrs cilvēks tic, tam kam vēlas. Tu vari neticēt Latvju Dieviem, tā ir tava izvēle.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
Dievturība vienmēr dzīva.
commons.wikimedia.org/wiki/File:Māra_–_Zemes_Māte_2.jpg
S
Skolnieciņš 14.03.2023 17:19
Es nosodu medības kā neprātīgu, asiņainu izklaidi! Es nosodu medniekus kā dzīvnieku slepkavas! Slepkavība ir dzīvības zaimošanas akts! Grēka alga ir nāve, viss ir Dievu (un arī Dieviešu) rokās!!!
P
Pareizaisjautājums 14.03.2023 17:21
No kura laika Skolnieciņš citē Bībeli?
Progress!
S
Skolnieciņš 18.03.2023 21:08
Pareizaisjautājums: No kura laika Skolnieciņš citē Bībeli? <br /> Progress!
Man Bībele nepatīk.
P
Pareizaisjautājums 18.03.2023 22:05
Skolnieciņš: Man Bībele nepatīk.
Tad kāpēc Tu citē? Psihopāts mazgadīgais!
S
Skolnieciņš 14.03.2023 17:17
Dzīvnieki arī grib dzīvot! Daži cilvēki savā egoismā un patmīlībā iedomājas, ka ir pasaules valdnieki. Bet tā nav. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dievi ir dāvājuši cilvēkam saprātu, lai cilvēks dzīvotu kā cilvēks saskaņā ar dabu. Tas kā cilvēks ir Dievu mīlulis nenozīmē, ka cilvēks var slepkavot dzīvo dabu izpriecas pēc. Būsim labi pret sevi, pret dzīvo un nedzīvo dabu, pret apkārtējo sabiedrību, tad arī Dievi (arī Dievietes) dāvās mums savu svētību un dievišķo aizsardzību.
Ar cieņu, Skolnieciņš
N
Neķītrais masāžists 14.03.2023 20:26
Ukrainā gan, jā, cilvēks dzīvo saskaņā ar dabu! :DDD
Ī
Īstenotais 14.03.2023 15:21
No kādas valodas ir tulkots virsraksts?
A
Astro 14.03.2023 14:44
Neļauj pamest grēka vietu,
Piedraudot ar sētas mietu.
D
Distihs 14.03.2023 14:42
Medniecei, kam labas ausis,
Jāpamet bij iekosts rausis.
Dzird, ka ne jau tur, kur ļauj,
Jau agri kaut kāds briežus šauj.
A
Astro 14.03.2023 14:33
Dignājā dzird šāvienu,
Dzīvnieciņa bļāvienu,
Pēc trofejas kā brāļi,
Pakaļ atnāk nelegāļi.
A
Astro 14.03.2023 14:24
Parādība nav tik bieža,
Tikt pie krietna staltbrieža.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->