Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.09.2023 14:27

Paraksta līgumu par Daugavas aizsargdambja būvdarbiem Jēkabpilī 0

Paraksta līgumu par Daugavas aizsargdambja būvdarbiem Jēkabpilī
Skatīt video

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants 28.septembrī parakstīja līgumu par Daugavas aizsargdambja stiprināšanu. Lai gan sākotnēji bija plānots būvdarbus uzsākt vasaras sākumā, projekta sarežģītības un birokrātisko šķēršļu dēļ process iekavējās. Arī darbiem nepieciešamā summa mainījās. Sākotnēji remontam bija paredzēti 12,6 miljoni eiro, bet, precizējot darbu izmaksas, tās palielinājās par vairāk nekā četriem miljoniem eiro. Galējā cena, par kādu tika parakstīts līgums, ir vairāk nekā 16,9 miljoni eiro (16 931 288,90 eiro, ieskaitot PVN).

“Šis ir vēsturē lielākais līgums, dārgākais līgums, ko paraksta šī pilsēta, šis novads, tostarp arī es,” līguma parakstīšanas brīdi teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Vismilzīgākais paldies visiem kolēģiem par ieguldīto darbu! Papīra kaudzes, ko jūs redzat šeit priekšā, – tām apakšā ir milzīgs darbs gan projekta sagatavošanā, gan finansējuma saņemšanā, gan arī iepirkumos un daudz dažādās lietās.”

Ar finansējumu, kas bija sākotnēji piešķirts provizoriski, nepietika, tādēļ bija apdraudēta projekta īstenošana, bet sarunās ar valdību un atsevišķām ministrijām, tika panākts nepieciešamais papildu finansējums. Rezultātā 14,3 miljonus eiro finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 1,8 miljonus eiro – valsts, bet 641 tūkstoti eiro – pašvaldība. SIA “Jēkabpils PMK” sola būvdarbus uzsākt tuvāko divu nedēļu laikā, izmantojot periodu, kad ir ļoti zems ūdenslīmenis Daugavā.

“Mēs sākam ar tā saucamā “zoba” betonēšanu,” skaidro SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs Māris Dimants. “Visa dambja konstrukcija balstās uz pamatni – tā saucamo “zobu”. Pamatnē tiek iebetonēts noteikts materiāls un tad tiek audzēts tas dambja ķermenis tālāk. Tur tiek bērti daudzi slāņi – hidrotehniskie materiāli, ģeotekstili, ģeorežģi, bentonītmāli, drenāžas... Tur ir tik daudz sadaļu pa tīkliem, sākot no optikas pārbūves, beidzot ar siltumtrasēm, gāzes vadiem “nelaimīgajiem”, kas tur atrodas, apgaismojumiem un daudz dažādiem tīkliem. Ļoti komplicēts, ļoti nopietns objekts.”

“Iedzīvotāji tiks labāk pasargāti arī tajā ziņā, ka pa dambja sauso nogāzi tiks izbūvētas drenāžas un lietus kanalizācijas tīkli, tātad ūdens savākšanas vietas, lai plūdu periodā samazinātu arī gruntsūdens apjomu,” piebilst Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars.

Projekts paredz ne tikai uzlabot drošību un aizsargdambja izturību pret plūdiem, bet arī nodrošināt dambja rekreācijas funkciju. Plānota augu stādījumu, atpūtas vietu, laipu un arhitektūras objektu izveide.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->