Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.03.2023 17:36

Par dienesta viltojumu divām kādreizējām Līvānu pašvaldības amatpersonām piespriež sabiedriskos darbus un naudas sodu 45

Par dienesta viltojumu divām kādreizējām Līvānu pašvaldības amatpersonām piespriež sabiedriskos darbus un naudas sodu

Prokuratūra informē, ka Daugavpils tiesa par dienesta viltojumu divām toreizējām Līvānu novada pašvaldības amatpersonām piespriedusi sabiedriskos darbus un naudas sodu, ziņo LETA.

LETA jau iepriekš informēja, ka lietā apsūdzēts agrākais Līvānu novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers, kuru 2022.gada aprīlī apstiprināja Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektora amatā, kā arī bijusī pašvaldības Plānošanas un attīstības daļas vadītāja Baiba Vucenlazdāne.

Tiesa vienu amatpersonu sodīja ar sabiedrisko darbu uz 80 stundām, bet otru – ar naudas sodu 7440 eiro apmērā. Tāpat abām apsūdzētajām personām ar tiesas spriedumu atņemtas tiesības vienu gadu ieņemt amatu pašvaldībās un valsts iestādēs.

Kā iepriekš prokuratūra informēja, pašvaldības amatpersona nolūkā piešķirt pašvaldības finansējumu kādas biedrības projektam, būdama pašvaldības mazo grantu projektu izvērtēšanas komisijas locekle, piekļuva pašvaldības dienesta datoram, kurā atradās izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokols, kurš saturēja patiesas ziņas, un sāka šā dokumenta falsifikāciju, veicot tajā labojumus.

Amatpersona protokolā aizstāja viena biedrības sagatavotā projekta nosaukumu ar citu šīs pašas biedrības sagatavotā projekta nosaukumu, apzinoties, ka citi izvērtēšanas komisijas locekļi par finansiālo atbalstu šim projektam nav balsojuši. 

Amatpersona veica labojumus arī projekta īstenošanai piešķiramā finansējuma apjomā. Izmantojot viltu, maldinot, ka izmaiņas tika saskaņotas, amatpersona panāca, ka komisijas sanāksmes protokolu parakstīja sanāksmes protokolētāja.

Pēc šo darbību veikšanas amatpersona saskaņā ar iepriekšējo noziedzīgo vienošanos nodeva falsificēto izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokolu parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai, pēc kā noformēja līgumu par projekta ieviešanu un nodeva to parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai.

Pēc tam līgumu parakstīja arī biedrības valdes loceklis, būdams maldināts par to, ka izvērtēšanas komisija sniedza finansiālo atbalstu konkrētajam projektam.

Daugavpils prokuratūras prokurors ir apmierināts ar tiesas piespriesto sodu un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu, savukārt apsūdzētajiem vēl būs tiesības iesniegt apelāciju.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

P
Pēdējās ziņas 07.04.2023 11:20
pērt vajadzēja...pērt kamēr apķēzās..un ielikt jūtūbē, tad būtu uzreiz vismaz 150000 ietekmēto krēslāpirdēju kas steigšus pāāraktu timpas citā vietā un tāpēc vismaz 60 % izgaismotos, jo droni mūsejie ir visur...
L
Līvāni rullē 02.04.2023 16:42
Žel, ka publiski prokuratūra nepasaka, ka runa iet par apmēram 500 eirikiem un Vaivoda pavēli visu sakārtot...un biedrība ir Vaivoda piebarotā sportista-deputāta biedrība
L
Līvāni 02.04.2023 21:55
Un nu jau arī darbinieka domē un skolā , vārdu sakot- pēc šī notikuma sēž domē uz vairākiem krēsliem. Nopelnīja. Kā var neatalgot. Ar amatiem.
T
Taleirāns 02.04.2023 09:34
Ja Francijā kāda reģiona pašvaldība būtu iecēlusi svarīgā amatā personu, pret kuru tai brīdī vēl nav pabeigta tiesvedība par kriminālu pantu, tad šādā, Jēkabpilij analoģiskā situācijā , vienīgais risinājums būtu - visu demisija un ārkārtas vēlēšanas.
Jēkabpilī tas nav iedomājams. Jēkabpiliešu prāti aizņemti ar cīņu par kapu priedēm.
t
tomēr 02.04.2023 10:21
Nekas tāds Francijā nebūtu, to Tu pats tikko izdomāji. No priedēm vismaz ir kāds taustāms labums , deputāti nāk, iet un pazūd bez pēdām.
P
Praviļno, praviļno! 02.04.2023 11:37
tomēr: Nekas tāds Francijā nebūtu, to Tu pats tikko izdomāji. No priedēm vismaz ir kāds taustāms labums , deputāti nāk, iet un pazūd bez pēdām.
Ik pēc četri gadi izsaimnieko naudu un pazūd miglā.
O
Observer 01.04.2023 10:09
Ir ļoti interesanti vērot milzīgo plaisu, kas šķir civilizēto un pusmežonīgo valstu elites rīcību situācijās, kad radušies skandāli un pat tikai aizdomas par reputācijas ievainojamību.
Vācijā , vai Anglijā visādi krapi jau sen būtu ļoti vēsi ,,politiski līķi,, , kamēr šeit var gozēties augstās pozīcijās.
Bet visādi skreiveri ne kādi nevarētu tikt vadošā amatā, kamēr pār tiem nekarātos tiesvedības ,,Damokla zobens,, .
Palūkojieties, kāda niecīga iemesla dēļ mūsu tautiete Freivalde Zviedrijā zaudēja ministres amatu! Bet mūsējiem nekas - turpina ēst!
Un tādu gadījumu ir dučiem! Salīdzināsim un mēģināsim apjēgt uz kādas attīstības pakāpes mēs atrodamies !
z
zinātājs 01.04.2023 10:49
Ja gribi zināt, tad ne Skreivers, ne Gogulis nav politiķi, bet algoti darbinieki. Kaut gan ministrs jau arī būtībā ir tikai darbinieks, kas izpilda politiķu gribu. Labi speciālisti gar ceļa malu nemētājas.
J
Jocīgie 01.04.2023 11:29
Ja Valsts kontrole uztaisītu katram novadam auditu, lai Dievs nogrābstās kas atklātos. Kamēr neesi pieķerts, tikmēr dažs labs acis kā zaglēns var šaudīt turpu šurpu un pildspalvu nervozi virpināt rokās zem deguna turpinot ņirgāties par iedzīvotājiem! Par šitādiem tipāžiem tautas liela daļa balso!
O
Observer 01.04.2023 12:39
zinātājs: Ja gribi zināt, tad ne Skreivers, ne Gogulis nav politiķi, bet algoti darbinieki. Kaut gan ministrs jau arī būtībā ir tikai darbinieks, kas izpilda politiķu gribu. Labi speciālisti gar ceļa malu nemētājas.
Zinātāj, es arī zinu, ka šie kungi formāli neskaitās politiķi pēc profesiju klasifikatora. Bet , ja Tu patiešām gribi saukties par ,,zinātāju,, , tad Tev vajadzētu zināt, ka lielākā tautas daļa to nezina un spriež apmērām tā: ,,Tā jau viena banda!

Tie, kas patiešām ir civilizēti politiķi, tie labi saprot, ka jādara viss iespējamais, lai šādu spriedzi mazinātu. Un neturētu varas gaiteņos tādus, kuri diskreditē tautas acīs pašu varu.
Bet ir ,,politiķi,, , kuri šo vienkāršo lietu nesaprot, tādi , kā Tu, kas velk ar pirkstu pa instrukciju un aizmirst, ka viņam darīšana ar dzīviem cilvēkiem.
Pie varas galdiem nedrīkst sēdēt apšaubāmas personas. Un pat paši galdi nedrīkst būt apšaubāmi.
Zinātāj, mēģini šo saprast. Vai arī - maini niku.
J
Jocīgie 01.04.2023 12:55
Observer: Zinātāj, es arī zinu, ka šie kungi formāli neskaitās politiķi pēc profesiju klasifikatora. Bet , ja Tu patiešām gribi saukties par ,,zinātāju,, , tad Tev vajadzētu zināt, ka lielākā tautas daļa to nezina un spriež apmērām tā: ,,Tā jau viena banda!<br /> <br /> Tie, kas patiešām ir civili..
Runājot par mūsu pašu deputātiem, viņu lielākā daļa tikai atsēž savu laiku. Rokas balsojumā ceļ, bet īsti nezina par ko balso. Kurš no viņiem ir palīdzējis un nokārtojis kādu iedzīvotāju problēmu? Neviens! Viss paliek runu līmenī. Ja pareizi runā, arī opozīcija var panākt daudz ko. Bet ko tur daudz pūlēties! Galvenais ir atsēdēt un saņemt deputāta aldziņu! Ja vēl bākā dome degvielu ielej, tak cenas nav, cik labi papildus ieņēmumi ģimenes budžetā! Bet jūs, iedzīvotāji, ciešaties!
z
zinātājs 01.04.2023 13:59
Observer: Zinātāj, es arī zinu, ka šie kungi formāli neskaitās politiķi pēc profesiju klasifikatora. Bet , ja Tu patiešām gribi saukties par ,,zinātāju,, , tad Tev vajadzētu zināt, ka lielākā tautas daļa to nezina un spriež apmērām tā: ,,Tā jau viena banda!<br /> <br /> Tie, kas patiešām ir civili..
Kāpēc Tu iedomājies, ka esmu politiķis? Pat polittehnologs neesmu. Tikai politikas komentētājs.
u
un Tu ? 01.04.2023 16:56
zinātājs: Ja gribi zināt, tad ne Skreivers, ne Gogulis nav politiķi, bet algoti darbinieki. Kaut gan ministrs jau arī būtībā ir tikai darbinieks, kas izpilda politiķu gribu. Labi speciālisti gar ceļa malu nemētājas.
Pa purnu gribi ?!
z
zinātājs 01.04.2023 07:30
Gogulis visu zināja un ar uzņēmību, pacietību sagaidīs savu zvaigžņu stundu - Ragaiņa rīkojumu par atjaunošanu darbā un amatā. Pie Skreivera bija jau pierasts, žēl viņa, un tikai pēc gada Uldis atkal varēs iet Goguļa vietā.
A
Aldis 01.04.2023 08:45
Kāda zvaigžņu stunda Gogulim? Ja cilvēkam būtu godaprāts, saprastu, ka darbs neies uz priekšu, ja tevi negrib savā komandā. Te jau vairāk Goguļa alkatība un varaskāre
G
Gogis 01.04.2023 08:57
Skrīvers ir glumjš un bez mugurkaula. Gogulis, ja kaut ko vajadzēja iedzīvotājiem, to vien darīja kā atrunājās. Īstenībā viņš derētu ragaina komandā. Visi tur tadi
T
Taisnība 31.03.2023 22:03
Brenci! Beidz dzēst ārā momentārus, citādi tu arī būsi suča..
G
Gauja 31.03.2023 21:44
Tu ko gribi goguli moguli redzēt pie stūres! Aizej un izguli dzērumu!
o
optimists 31.03.2023 21:42
Nav ko skumt.Ir taču pie apvāršņa jaunais vecais izpilddirektors Gogulis. Iespējams, ka pēc 6.aprīlī paziņotā tiesas sprieduma Ragainim galva vairs nebūs jālauza par kadra meklēšanu.
P
Pravietis Zenons 31.03.2023 21:23
Oda par kundzes (Kraukles) seju spogulī.

Šī kundze skatās spogulī un jautā sev:
Kā es varu staigāt pa pasauli, nemīlot nevienu?
Ik katru rītu viņa nevērīgi uzliek svētās masku
Un viņa izskatas vienalga pēc raganas
Raganas no savas iedomu pasaules.
Un kads vinu mīlēs un kaislīgi skūpstīs
Aiz vinas nekaunīgā skupsta, aizmirsis viņš sievu un ģimeni.
Un viņa teiks: tiešām ragana, tā dzive iegriezās.
Maksājiet tagad ar zvanošu varu un turies cieši.
Un šķiet, ka tajā nekā nav, bet tas viņu lēnām dara traku
Galu galā ragana ir viņas istā seja un viņa pati ir ragana.
Šī kundze skatās spogulī, ka tukšs logs.
Bet spogulim ir vienalga, tas ir redzējis tik daudz.
Un kads viņa mīlēs un kaislīgi skūpstīs
Aiz viņas nekaunīgā skūpsta, aizmirsīs viņš sievu un ģimeni.
z
zinātājs 01.04.2023 14:10
Man arī Kraukle patīk un zināms, ka no viņas skūpstiem neatteiktos.
A
ANDŽA 01.04.2023 15:14
zinātājs: Man arī Kraukle patīk un zināms, ka no viņas skūpstiem neatteiktos.
Ja vardi nobučo, tā pārvēršas par princesi. Palīdzi viņai.
K
Krā Krā 03.04.2023 18:21
ANDŽA: Ja vardi nobučo, tā pārvēršas par princesi. Palīdzi viņai.
Līvānos klīst runa, ka jābučo Kraukles sēžamvieta, tad viss būs labi.
P
Pēējās ziņas 06.04.2023 15:25
kas tu par pravieti, vecen ? tu esi karkušas konkurente, kura palikusi uz sēkļa...kamēr viens otrs večuks izšauj sēklu...
D
DAUGAVPILS PROKURORS 31.03.2023 21:15
Nauda nesmird. Tā lūk. Domājat par velti strādāju?
R
Rutks 31.03.2023 21:03
Vienas Līvānu novada domes priekšnieka un viņa vietnieces safabricētas lietas pirmais cēliens ir beidzies. Tagad gaidīsim Vaivoda kriminālpārkāpuma lietas pirmā cēliena sākumu.
S
Santa 31.03.2023 20:43
Tas Skreivers gan ir viens seksīgs vīrietis
P
Pepe 31.03.2023 21:28
Lūpu kaktiņi nošļukuši uz leju. DRŪMS KAUT KĀDS.
A
ANDŽA 31.03.2023 21:54
Pepe: Lūpu kaktiņi nošļukuši uz leju. DRŪMS KAUT KĀDS.
Toties tavas lūpas vienmēr kaujas gatavībā :)
F
Fui 03.04.2023 09:16
ANDŽA: Toties tavas lūpas vienmēr kaujas gatavībā :)
Bet tev visu laiku pusseši
A
ANDŽA 03.04.2023 09:37
Fui: Bet tev visu laiku pusseši
Nu tak nav viņa tā vērta lai būtu cita stāvoklī.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->