Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.03.2023 15:59

No aprīļa mājputnu saimniecībās būs jāievēro pastiprinātas biodrošības prasības 8

No aprīļa mājputnu saimniecībās būs jāievēro pastiprinātas biodrošības prasības

Valdība otrdien apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus, kas paredz no 1.aprīļa līdz 15.maijam noteikt pastiprinātus biodrošības pasākumus un prasības mājputnu saimniecībām. Mērķis ir pasargāt Latvijas mājputnus no inficēšanās ar augsti patogēnu putnu gripu, kas sasniegusi kaimiņvalstis. Līdz 15.maijam būs aizliegta mājputnu un nebrīvē turētu putnu piedalīšanās pasākumos, mājputnus un nebrīvē turētus putnus būs aizliegts izlaist dabīgās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpēs, kurās nevar nodrošināt biodrošības prasības.

Tāpat aizliegts barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni, nebrīvē turētus putnus izlaist medību resursu atjaunošanai, un slimus un ievainotus savvaļas ūdensputnus ievietot dzīvnieku patversmē vai savvaļas putnu rehabilitācijas centrā, kurā nevar nodrošināt biodrošības prasības.

Dzīvnieku īpašniekam vai turētājam jānodrošina darbinieki un personas, kuras nonāk kontaktā ar mājputniem un nebrīvē turētiem putniem, ar darba vai maiņas apģērbu un apaviem, mājputni un nebrīvē turēti putni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts un kuras sāni ir norobežoti un novērš savvaļas ūdensputnu piekļuvi, bet mākslīgi izveidotās ūdenstilpnes jānorobežo ar līdzekļiem, kas nepieļauj savvaļas ūdensputnu piekļuvi, un tās izmantojamas tikai mājputnu un nebrīvē turētu ūdensputnu sugām. Savukārt, ja novietnē tur skrējējputnus, kas ir nošķirti no pārējā mājputnu ganāmpulka, ir pieļaujams, ka nav papildu norobežojuma no augšas.

A
Astro 29.03.2023 15:41
Jociņš smaidam!

Kas bija pirmais - ola vai vista?
-Gailis.
z
zinātājs 29.03.2023 10:43
Zināms, ka piesardzībai jābūt, jo kara laikā diversanti izdomā nezin kādas tik cūcības, lai ieriebtu neatkarības aizstāvju atbalstītājiem.
N
Neķītrais masāžists 28.03.2023 19:32
Kaut kāda figņja. Labāk būtu, ja Zemkopības ministrija izskaidrotu, ko daždien un bieži no lidmašīnām virs Jēkabpils un novada kaisa. Kad skaidras debesis, tad var pēc tām redzēt miglas mākoņus no apvāršņa līdz apvārsnim, un krustām, šķērsam. Pat krievu laikā, kad te bija aerodroms, nekā tāda nebija. Vai petrolejas vietā tagad ar ūdeņradi lido? Ko, bļē, bez jēgas lidinās, ja te lidlauku nav, pasažierus uz Krieviju vairs neved. Bez baciļiem, baktērijām, vīrusiem nav dzīves, ko? Vai jāsauc palīgā Skolnieciņa dievi?
p
prusaks 29.03.2023 09:03
Bet vistas taču tik augstu nelido, tām pietiek no kūtsaugšas līdz zemei.
A
Astro - > Distiham 28.03.2023 17:57
Ar graudiem Distihs vistas baro,
Ar lielo gaili dažkārt karo.
D
Distihs 28.03.2023 17:44
Šaubos, vai es kādu sistu
Par laistu ganos ārā vistu.
J
Jefiņš 28.03.2023 16:48
Nabaga putniņi pat tiem nav miera.
J
Jocīgie 28.03.2023 16:40
Nekad nav dzirdēts, ka kādam dēļ gripas būtu apsprāgušas vistas. Tik ilga vistu iespundēšana kūtīs var ietekmēt gan dējību, gan veselību. Vai Zemkopības ministrijā likumu pieņēmēji vispār vistu ir redzējuši?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->