Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.01.2023 11:38

Naktī applūdusi daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Gravānos 4

Naktī applūdusi daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Gravānos
Skatīt video

Salas pagasta Gravāni atrodas divu upju satikšanās vietā – šeit Pelītes upe ietek Sakā. Naktī uz trešdienu, izkustoties ledus sastrēgumam Sakas upē un no krastiem izejot Pelītes upei, strauji sāka applūst daudzdzīvokļu māju teritorija. No rīta ūdens jau bija atkāpies, bet piekļūšana pie mājām joprojām bija apgrūtināta, arī piebraucamie ceļi joprojām ūdenī.

“Ļoti ātri plūda ūdens, līdz pat slieksnim bija,” stāsta mājas iedzīvotāja Mārīte. “Es viena pati. Sacēlu savu gultu, visu uz augšu, domāju, visu metīšu uz gultas. Bijām pārbijušies ļoti. Pagrabi pilni. Labi, ka es paspēju iznest divus velosipēdus, visas salātu burciņas ienesu istabā. Man piedāvāja evakuēties, bet es uzrakstīju atteikumu. Es nevaru, man suns ir. Man vajag palikt savā mājā.”

Ugunsdzēsēji no ēkas naktī evakuēja divus cilvēkus, bet pārējie atteicās no evakuācijas. Anda palika, jo šodien viņas kārta kurināt: “Viņi lika braukt prom, bet es teicu, ka man šodien dežūra. Katrs dzīvoklis kurina visu māju. Mēs katrs gādājam malku un katrs savu dienu kurina.”

Vairums malkas, par laimi, palikusi neskarta, tikai no apakšas skāris ūdens, bet neliela daļa malkas ar ūdens straumi ierauta upē. Ņemot vērā, ka situācija atkal var pasliktināties, Anda plāno iekurināt un arī doties prom: “Divi aizbrauca, pārējie arī taisās braukt. Es arī braukšu, man meita pilsētā dzīvo.”

Uzzinot par plūdiem, savus īpašumus atbraukuši apskatīt arī tie, kuri ikdienā dzīvo citviet.

“Man te ir garāžas, šķūņi, dzīvoklis,” stāsta Aleksejs. “Atbraucu apskatīt. Garāžā līdz pusei bija ūdens, bet nekā tāda nav. Ne jau pirmo gadu tā notiek. Es te dzīvoju no 1971.gada. Visu zinu.”

Mājas iedzīvotāji uz ēkas sienas atzīmējuši, cik augsts ūdens līmenis bijis citus gadus. Visaugstāk – gandrīz līdz pirmā stāva logiem – ūdens bijis 1981.gadā.

Plūdi ir arī citviet Jēkabpils novada Salas pagastā. Jau otrdienas vakarā ūdens sāka iet pāri pārgāznei Sakas salā, tādēļ pašvaldība nolēma ceļa posmu slēgt satiksmei. Naktī salas iedzīvotāji evakuēja lopus. Sakustoties ledus sastrēgumam Sakas salā, applūda vēl vairākas mājas un vasarnīcu rajons, kā arī netālu esošā autobusu parka teritorija. Lai nepieļautu nevajadzīgu pārvietošanos plūdu skartajās teritorijās, pašvaldības policija trešdien turpināja dežūrēt pie Sakas tilta. Iebraukšana salā atļauta tikai iedzīvotājiem un darbiniekiem. Tiem, kuri atbraukuši apskatīt plūdus intereses dēļ, iekļūšana ir aizliegta. Kopumā aizvadītajā diennaktī no plūdu skartajām teritorijām Jēkabpils novadā evakuēti pieci civiliedzīvotāji, bet 11 uzrakstījuši atteikumu evakuācijai.

Sandra Paegļkalne

J
Jefiņš 11.01.2023 18:30
Jātiecas uz atkārtot augstāko rekordu.
N
Neķītrais masāžists 11.01.2023 16:54
A, Gravānus jau administratīvās reformas laikā sen vajadzēja likvidēt. :D Nebūtu šodien nekādu problēmu.
D
Distihs 11.01.2023 15:15
Gravānu ciematā sākušies plūdi,
No atejām izplūst sakrātie sūdi.
s
savējie sapratīs 11.01.2023 12:47
Jūtu līdzi, bet nekā nespēju palīdzēt!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->