Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.04.2023 14:33

Līvānu Stikla un amatniecības centra kolektīvs uz darbu dodas ar laivu 11

Līvānu Stikla un amatniecības centra kolektīvs uz darbu dodas ar laivu
Skatīt video

Līvānu Stikla un amatniecības centra darbinieki gatavojas braucienam ar laivu. Centrs, kas atrodas starp divām upēm – Daugavu un tās pieteku Dubnu, jau teju divas nedēļas ir nošķirts no ārpasaules. Applūdis vienīgais piebraucamais ceļš un blakus esošā teritorija, tādēļ centrā strādājošajiem vienīgā iespēja, kā tikt uz darbu, ir izmantot peldlīdzekļus.

Nokļūšanu uz darbu un no darba nodrošina pašvaldība. Līvānu Stikla un amatniecības centra kolektīvs pārmaiņas uztver pozitīvi, jo nemaz tik bieži negadās ar laivu braukt pāri pļavām un gājēju celiņiem.

“Šeit ikdienā ir pļava,” saka centra krājuma glabātāja Agija Ivanova. “Līvānieši zina stāstīt, ka aptuveni reizi 10 gados applūst lielākas teritorijas. Doties uz darbu ar laivu – tā ir neierasta, interesanta sajūta. Ekskluzīvi.”

Tā kā laivā vieta tikai dažiem cilvēkiem, kolektīva nogādāšana darbā notiek pa daļām. Ar motorlaivu applūdušās pļavas šķērsošana neaizņem daudz laika – dažas minūtes, un laiva jau piestāj applūdušā ceļa posma otrā pusē, kur darbinieki var tālāk doties kājām. Amatniecības centrs pēdējo 20 gadu laikā bijis nošķirts no ārpasaules aptuveni piecas reizes.

“Pēdējo reizi uz darbu ar laivu braucām 2013.gadā,” stāsta Līvānu Stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne. “10 gadi ir apkārt. Jāsaka, ka ļoti dažādi plūdi ir bijuši. Jau veidojas savi novērojumi, kā tas notiek. Ir bijuši tādi, ka pa vienu nakti paceļ ūdeni, jo ir aizdambējies ledus pie Jēkabpils. Tad desmitos vakarā jau ūdens ir prom. Arī tādi plūdi ir bijuši – uz vienu dienu. Ir bijuši tādi kā šobrīd, kad ļoti lēnām ceļ to ūdeni, kad sākumā tu redzi, ka apkārt sāk applūst, tad tev paliek tikai taciņa pa vidu ceļam, lai aizietu uz darbu, tad tu vēl vari aiziet ar gumijas zābakiem, tagad jau jābrauc ar laivu.”

Daugavas un Dubnas ūdeņi appludinājuši arī dažas dzīvojamās mājas, pagalmus un dārzus. Vairākas dārza mājiņas un siltumnīcas ir ūdenī, tāpat applūduši daži autoceļu posmi Līvānos, tomēr vietējie neko traģisku nesaskata un teic, ka situācija ir normāla. Makšķernieki izmanto iespēju ķert zivis no applūdušās pļavas.

Pats Līvānu Stikla un amatniecības centrs nav applūdis, jo tas atrodas uzkalniņā. Lai gan apmeklētājiem centrs šobrīd ir slēgts, darbinieki turpina veikt citus, ar klientu apkalpošanu nesaistītus pienākumus. Darbojas arī stikla pūšanas darbnīca. Kolektīvs cer, ka drīzumā ūdens atkāpsies un centrs atkal varēs vērt durvis apmeklētājiem.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 13.04.2023 14:55
Ekskluzīva sajūta,
Laivu pļavā iepūta!
D
Distihs 13.04.2023 18:11
Pa upi atpeld kolektīvs,
Dažs no bailēm gluži stīvs.
J
Jefiņš 13.04.2023 18:18
Nekāda vaina, pārmaiņas vajag dzīvē.
N
Neķītrais masāžists 13.04.2023 19:32
Kā teikt - romanķika! :D
O
Observer 13.04.2023 19:56
Kurš projektēja ceļu? Vai atkal ,,kolektīvā atbildība,,?
A
Astro 13.04.2023 21:23
Ilzei Griezānei es ļauju,
Pa pļavu stūrēt cauru laivu.
k
kNN 14.04.2023 05:19
Tur nav jāpievērš uzmanība, tā ir viņu pašu griba raizēm braukt ar laivu uz darbu. Laivotāji ir apmierināti ar šo apstākli, ja reiz gadu no gada pārvēl savu vadību, kas šo joku necenšās risināt, lai varētu iztikt bez laivas.
L
Laivenieks uz ūdeņa 14.04.2023 06:59
Es arī gribētu tādu darbu kur tu aizbrauc ar laivu pār Daugavu un neviens tev netiek klāt. Tā ir lieta!
z
zinātājs 14.04.2023 10:08
Ja Vaivods uz 4.maiju Līvānu Stikla un amatniecības centra darbiniekus, kas par spīti draudošajām briesmām, riskējot ar savām veselībām un dzīvībām, ierodas darbā, neapbalvos ar ievērojamām naudas prēmijām, tad es nezinu... Pats vairs nebalsotu un arī citiem teiktu - priekš kam..?
k
kNN 14.04.2023 14:30
Neapbalvos :)
P
Profesors Zvigznums 14.04.2023 13:43
Fabriķi izzaga, palika 1 stikla pūšamais daikts un 4 vaigi, apauguši sirmiem sariem, un zivagoti šņābja mīlētāju zilganajām dzīsliņām...kā georgam bušam jaunākajam velns to jenķu lopu ravis..

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->