Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.04.2023 16:48

Līvānu novada skolēni piedalās Vides dienas aktivitātēs 6

Līvānu novada skolēni piedalās Vides dienas aktivitātēs
Skatīt video

Līvānos norisinājusies Vides diena, kuras laikā Līvānu novada skolēniem bija iespēja izglītoties vides pētniecības, dabas aizsardzības, atkritumu šķirošanas, mežsaimniecības un citos jautājumos. Pasākumu organizēja Europe Direct Dienvidlatgales centrs sadarbībā ar Līvānu novada pašvaldību un dažādām vides organizācijām.

“Pagājušā gada maija sākumā Europe Direct Dienvidlatgales centrs sāka darboties Dienvidlatgales pašvaldībās,” skaidro Europe Direct Dienvidlatgales centra vadītājs Oskars Zuģickis. “Esam viens no jaunākajiem centriem visā Eiropā, taču esam gana aktīvi. Pagājušajā gadā aktivitātes mēs uzsākām ar Vides dienu Daugavpilī. Šogad mēs esam šo tradīciju vērsuši plašumā. Šodien esam Līvānos. Esam pulcinājuši vairāk nekā desmit dažādas vides organizācijas, kas Līvānu novada pašvaldības jauniešiem no dažādām skolām stāsta par mežu, dabas aizsardzību, zinātniskiem pētījumiem, atkritumu šķirošanas lietām un daudzām citām vērtīgām lietām.”

Līvānu novada pašvaldības teltī bērni un jaunieši varēja iepazīt aprīkojumu, ar kādu ikdienā strādā pašvaldības vides speciālisti. Dažādas aktivitātes piedāvāja arī Latgales Plānošanas reģions, Daugavpils Universitāte, kā arī “Latvijas valsts meži” (LVM).

“Mēs šeit mēģinām parādīt mežu no putna lidojuma, mežu dažādās attīstības stadijās. Bērniem ir arī iespēja pašiem modelēt, kādu viņi gribētu redzēt mežu, kādu viņi to iedomājas,” stāsta LVM Dienvidlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Daiga Ancāne.

Skolēni varēja gan uzzināt vairāk par dažādiem kokiem, skujkoku čiekuriem un sēklām, tāpat bija iespēja pašiem izmēģināt iestādīt koku, izmantojot “Latvijas valsts mežu” aprīkojumu. Par šo aktivitāti bija ļoti liela interese ne tikai bērniem, bet arī skolotājiem.

LVM Dienvidlatgales reģiona meža atjaunošanas un kopšanas speciālists Kristaps Plonis rādīja un stāstīja par stādāmo stobru: “Stādāmais stobrs daudziem asociējas ar šaujamieroci. Ko mēs tur liekam iekšā? Patrona ir stādiņš. Tas notiek ļoti ātri. Dienā cilvēks ar šādu stobru var izstādīt 1000 līdz 2000 stādiņus. Tas ir gandrīz 1 hektārs. Šī stobra priekšrocība ir tāda, ka mums nevajag pieliekties. Ja mēs stādītu ar lāpstu, mums katrs stādiņš būtu jāieliek zemē. Ja mēs dienā 2000 reižu pieliecamies, mugura noteikti liek par sevi manīt.”

Dabas aizsardzības pārvaldes mobilajā mācību klasē bērni varēja iegūt jaunas zināšanas par dažādiem augiem, izspēlējot dažādas spēles un uzdevumus. Savukārt “Latvijas Zaļais punkts” izglītoja skolēnus atkritumu šķirošanas jautājumos, kā arī piedāvāja veikt uzdevumus, lai pārbaudītu savas zināšanas par atkritumu šķirošanu.

“Man visinteresantākā likās spēle, kur bija jāšķiro atkritumi,” saka Jersikas pamatskolas skolniece Anete.

“Man patīk šādi pasākumi, jo nav jāsēž skolā,” saka Jersikas pamatskolas skolnieks Imants. “Es uzzināju, kā izskatās daudzu koku sēklas un kā pārstādīt mazus kociņus. Es vēlētos kādreiz pats iestādīt koku.”

Daugavpils Universitātes mācībspēki un biedrības “Zaļā brīvība” eksperti ar jauniešiem dalījās zināšanās vides interešu aizstāvības jautājumos. Vides dienu Līvānos apmeklēja skolēni no visām Līvānu novada skolām.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 21.04.2023 09:29
Nav pilnībā izsvērta Europe Direct Dienvidlatgales centra dalības nozīme šā pasākuma norisē, gan jau tā bija pietiekoši svarīga, bet ir skaidri zināms, ka Līvānu bērni nav tie , kas Vides dienās stāvētu malā un neko nedarītu. Pašvaldība, kā arī apzinīgākās mācību iestādes tādu anarhiju nepieļautu.
S
Skolnieciņš 20.04.2023 21:12
Forši ir stādīt eglītes. Tik diemžēl viņām ar izdzīvošanu iet tā kā iet. Bet ideja ir laba, kā apmežot kailcirtes.
N
Neķītrais masāžists 20.04.2023 21:03
Brīnums, ka Kļaužs nebija atnācis. Viņš jau kā traks uz mežiem un kokiem.
J
Jefiņš 20.04.2023 18:01
Mani arī pārņēma prieks par to.
D
Distihs 20.04.2023 17:41
Nav nekāds tur tradi-ridi,
Bērni uzlabot grib vidi.
A
Astro 20.04.2023 17:18
Iemācījos stādīt koku,
Pusnaktī ar kreiso roku!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->