Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.12.2022 19:13

Līvānu novadā reorganizēs Jersikas bibliotēku 5

Līvānu novadā reorganizēs Jersikas bibliotēku
Skatīt video

Līvānu novada dome ir lēmusi reorganizēt Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Jersikas bibliotēku, kas atrodas Jersikas pagastā, Gosporos. Līdzšinējās telpās bibliotēka vairs neatradīsies gan mazā iedzīvotāju skaita, gan ēkas stāvokļa dēļ. Līvānu novada būvvalde atzinusi ēku par neatbilstošu ugunsdrošības, darba aizsardzības un veselības aizsardzības prasībām.

Līvānu novada Centrālās bibliotēkas direktore Inta Vērdiņa skaidro: “Ēka bija avārijas stāvoklī, tajā nebija ne ūdens, ne kanalizācijas. Bija malkas apkure. Ēkai nebija sakārtotas īpašuma tiesības, lai tajā varētu ieguldīt kaut kādu finansējumu. Savukārt zeme pieder privātīpašniekam.”

Bibliotēkas apmeklējumu analīzē konstatēts, ka 2020.gadā tā apmeklēta 98 reizes – tie ir vidēji astoņi apmeklētāji mēnesī, pērn 92 reizes – vidēji septiņi apmeklētāji mēnesī, bet šogad – 76 reizes. Bibliotēkā bija reģistrēti 16 lasītāji.

“Vietā, kur bibliotēka atradās, bija ļoti maz apmeklētāju, tik maz iedzīvotāju, ka plānot tur kaut ko būvēt vai renovēt vairs nebija nepieciešamības. Tur vairs nav cilvēku, kas bibliotēku lietotu,” stāsta Inta Vērdiņa.

Jersikas bibliotēka tiks pārveidota par Rīta bibliotēkas Ārējās apkalpošanas punktu, kas atradīsies Jersikas pamatskolas telpās.

“Skola ir Jersikā, tur ir skolēni, skolotāji, apdzīvota vieta, kur dzīvo cilvēki, kuriem bibliotēka ir vajadzīga. Bibliotēka būs turpat uz vietas. Līdz Rīta bibliotēkai no Jersikas ir pieci kilometri, daudziem cilvēkiem ir sarežģīti tur nokļūt, izmantojot sabiedrisko transportu. Jersikā viņiem tiks pievests viss jaunākais no žurnāliem un grāmatām, papildus būs klientu apkalpošanas centra pakalpojumi. Tas būs risinājums ar labām beigām,” saka Inta.

Plānots, ka bibliotēkas Ārējās apkalpošanas punkts Jersikas pamatskolā strādās divas reizes nedēļā un darbību nodrošinās tā pati bibliotekāre, kura strādāja Jersikas bibliotēkā. Telpas tiks iekārtotas tuvākajā laikā.

Sandra Paegļkalne

O
Observer 30.12.2022 09:33
Paaudze, kas lasīja grāmatas, acīm redzami izmirst.
Tie, kas no smārtfona pat atejā nespēj atrauties, tie nebūs bibliotēku klienti... .
Z
Ziga 29.12.2022 22:33
Atkal samelojāties... tā pati bibliotekāre, kas strādāja Jersikas bibliotēkā, cik zinu, jau strādā citā iestādē. Kā ta viņa skolā izsniegs grāmatas?
N
Neķītrais masāžists 29.12.2022 20:52
A, moš neko pārvākt nemaz nevajag, bet jāved tikai jaunas grāmatas, jo vecās jau pa vairākām reizēm pārlasītas? :D
D
Distihs 29.12.2022 20:20
Veco, mīļo bibliotēku,
Pārvākšot uz citu ēku.
J
Jefiņš 29.12.2022 19:18
Skaidrs, ja vajag pārcelt citā vietā, lai pārceļ.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->