Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.10.2022 17:07

Līvānu novadā graustiem piemēros paaugstinātu nodokli 10

Līvānu novadā graustiem piemēros paaugstinātu nodokli
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldība pieņēmusi saistošos noteikumus, kas nosaka vienotu nekustamā īpašuma nodokļa normu piemērošanu novada teritorijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem. Daļai īpašnieku būs izmaiņas no nākamā gada 1.janvāra.

“Izmaiņas skars tos īpašniekus, kuru teritorijā atrodas grausti, tos, kuriem nav pagarināta būvatļauja, kuriem ir beidzies ēkas būvniecības termiņš, un nekoptai lauksaimniecības zemei,” stāsta  Līvānu novada domes Nekustamo īpašumu un vides pārvaldības nodaļas galvenā ekonomiste Līga Ancāne.

Lai motivētu īpašniekus nojaukt graustus, noteikts, ka par būvēm, kas klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēka drošību apdraudošas, tiks piemērots paaugstināts nodoklis – 3 procentu apmērā. Tas tiks piemērots, sākot ar nākamo mēnesi pēc būves klasificēšanas attiecīgajā būvju kategorijā līdz grausta statusa atcelšanas brīdim.

“Mums bija šis nodoklis, tikai līdz šim nebija piemērots, jo tur likumdošana ir daudz sarežģītāka," skaidro Līga Ancāne. "Vispirms jāreģistrē ēka kā grausts. Mums netika reģistrēts, līdz ar to šo nodokli mēs netikām piemērojuši. Ar nākamo gadu mēs sāksim to praktizēt, piemērot.”

Tāpat paaugstināts nodoklis 3 procentu apmērā tiks piemērots būvēm, kurām pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums. Visām būvdarbu stadijā esošajām ēkām, tostarp ēku pārbūvēm, noteikts vienots maksimālais termiņš, kad objekts ir jānodod ekspluatācijā, – ne vēlāk kā astoņu gadu laikā, skaitot no atzīmes saņemšanas būvatļaujā par būvdarbu sākšanu. Savukārt būvēm, kurām veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, noteikts īsāks termiņš – pieci gadi.

“Mums ir iesniegti tie objekti, kuriem ir beidzies būvniecības derīguma termiņš. Tie katru dienu papildinās. Pašlaik mums ir vairāk nekā 80 tādi atzinumi par objektiem, kuriem ir jāpiemēro paaugstinātais nodoklis, bet darbs turpinās,” stāsta Līga Ancāne.

Savukārt nekoptas, lauksaimniecībā izmantojamas zemes tiks apliktas ar nekustamā īpašuma nodokli kopumā 4,5 procentu apmērā. Šādas izmaiņas noteiktas, lai veicinātu nesakoptu lauksaimniecības zemju sakopšanu, jo aizaugušās teritorijas ne tikai rada nepievilcīgu vidi, bet arī ir ugunsnedrošas. 

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 22.10.2022 09:40
Zināms, ka savā laikā cilvēki pēc neatkarības atgūšanas bija optimisma un nākotnes cerību pilni, apņēmīgi strādāt, sakopt un celt skaistu Latvijas nākotni, taču, saduroties ar kapitālisma patieso seju un realitātē ar finanšu trūkumu, objektīvi zaudēja spēju darboties tādā apjomā, kā bija ieplānots. Ja kāds domā, ka tās nepabeigtās padomju jaunceltnes šodien nebūtu, ja savā laikā tās būtu nonākušas citu personu rokās, rūgti maldās. Es vispār nezinu nevienu tādu pozitīvu piemēru, un ir kaut kā pavisam necilvēcīgi šo graustu īpašniekiem piemērot paaugstinātu nodokli, ja viņi nav spējīgi samaksāt. Un, ja arī būtu spējīgi, tas grausts tāpat stāvētu, bojātu pilsētas kopainu un garāmgājēju dzīvību, jo novākšanai paaugstinātā nodokļa naudas tāpat nepietiktu. Zināms, ka izeja no šāda stāvokļa ir tikai valsts finansēta un izstrādāta graustu novākšanas programma.
V
Viesis 21.10.2022 21:20
Ka tikai vairāku iekasēt! Grausti stāvēja un stāvēs!
O
Observer 21.10.2022 20:08
Ja pašos neatkarības pirmajos brīžos valsti būtu vadījuši gudri cilvēki, viņi šos nepabeigtos objektus būtu pārdevuši pirmajam, kas vēlas par vienu rubli. Un graustu būtu piecreiz mazāk.
Kad par šādu variantu toreiz ierunājos, uz mani palūkojās kā uz prātā jukušu un nosēca - Bet vai tu zini, kāda ir tā objekta bilances vērtība!?
Es atbildēju - Paies neilgs laiks un tam būs nulles vērtība!
Nu, lūk - šodien šiem objektiem ir jau ar seš-ciparu skaitļiem mērāma mīnus-vērtība.
N
Neķītrais masāžists 21.10.2022 19:50
Līvāni un šis raksts ir, bļē, kā mūsu valsts birokrātijas spogulis! Moš tas grausta īpašnieks slims vai kļuvis nabags. Tā vietā, lai palīdzētu viņam, uzliek, ibio, lielāku nodokli! Tas tāpat kā slīcējam glābēji nemestu glābšanas riņķi, bet ar ugunsdzēsēju ķeksi grūstu dziļāk zem ūdens. :DDD
P
Pareizā atbilde 21.10.2022 20:12
Nav ko sakampt īpašumus, ko nespēj apsaimniekot! Tu dziedātu citu dziesmiņu, ja Tavs bērns tajā objektā lauztu sprandu un paliktu invalīds uz mūžu!
Turpini labāk neķītri masēt un neiejaucies ar saviem murgiem!
n
noteikti 22.10.2022 14:42
Pareizā atbilde rakstija: Nav ko sakampt īpašumus, ko nespēj apsaimniekot! Tu dziedātu citu dziesmiņu, ja Tavs bērns tajā objektā lauztu sprandu un paliktu invalīds uz mūžu! Turpini labāk neķītri masēt un neiejaucies ar saviem murgiem!
Pareizi saki, gan jau masāžists ir sagrābies īpašumus un tagad bezdēdams lūdz palīdzību ,jo netiek galā. Ar koku pa muguru tādam.
J
Jautājums 22.10.2022 21:02
Pareizā atbilde rakstija: Nav ko sakampt īpašumus, ko nespēj apsaimniekot! Tu dziedātu citu dziesmiņu, ja Tavs bērns tajā objektā lauztu sprandu un paliktu invalīds uz mūžu! Turpini labāk neķītri masēt un neiejaucies ar saviem murgiem!
Ko tavs bērns dara svešā īpašumā?
J
Jefiņš 21.10.2022 19:29
Tas jau ir tikai izredzēto nodoklis.
A
Astro 21.10.2022 18:12
Zirnekļtīklus saulē austus,
Neredzēsi,nojauks graustus.
D
Distihs 21.10.2022 18:02
Kad ziņkāres pēc eju Līvānu graustos,
No katra mazāka troksnīša raustos.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->