Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.04.2024 18:44

Līvānu novada autoparkā – divi jauni elektroauto 0

Līvānu novada autoparkā – divi jauni elektroauto
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldība paņēmusi nomā divus jaunus elektroautomobiļus – “Volkswagen” markas spēkratus, kuri papildina jau esošo vietvaras autoparku. Tagad autoparku veido 28 automašīnas, bet lielākā daļa no vecajiem transportlīdzekļiem ir nolietoti.

“60 procenti no visa autoparka jau ir vecāki par 10 gadiem,” skaidro Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle. “Tas nozīmē, ka mašīnas un autobusi prasa arvien vairāk ieguldījumu. Mēs redzam, ka remonti ir tik nesamērīgi dārgi, ka tas vairs nav ekonomiski izdevīgi. Dažreiz cilvēki prasa, kāpēc jāpērk vai jānomā tādi elektroauto, bet šobrīd valstī ir tādas prasības. Publiskajos iepirkumos mēs nevaram iepirkt auto, ja nav zaļā komponenta, ja nav šo elektro transportlīdzekļu.”

Līvānu novada pašvaldības darba aizsardzības speciālists Andris Kundziņš ir viens no darbiniekiem, kurš jau ir izmēģinājis jaunās automašīnas. Abi elektroauto ir dienesta koplietošanas spēkrati, kurus darba pienākumu veikšanai izmantos sociālie darbinieki un bāriņtiesas speciālisti, pašvaldības kārtībnieks, informācijas tehnoloģiju darbinieki, kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes pārstāvji, pagastu pārvalžu speciālisti, kā arī citi pašvaldībā strādājošie.

“Iekāpjot mašīnā pirmo reizi un sēžoties pie stūres, drusku radās apjukums, bet tas bija uz īsu mirkli,” stāsta Andris Kundziņš. “Pēc tam ātri pieradu. Braukšana ir fantastiska un viegla. Koplietošanas auto nav problēmu rezervēt. Mums ir diezgan liels autoparks, mašīnas tiek koriģētas, tādēļ tās var dabūt, ja ir vajadzība kaut kur izbraukt.”

Līvānu novada pašvaldībā jau sen vairs nav principa, ka konkrētam darbiniekam ir konkrēta automašīna. Arī līdzšinējiem spēkratiem ir koplietošanas princips. Ir speciālists, kura pārraudzībā ir viss vietvaras autoparks, un šis cilvēks arī nodrošina, lai visiem darbiniekiem vajadzīgajā brīdī būtu pieejama kāda no dienesta automašīnām.

“Arī manu darba mašīnu izmanto speciālisti – gan IT nodaļas speciālisti, kas apkalpo skolu un visu iestāžu datortīklus, gan kārtībnieks, gan Sociālais dienests, gan bāriņtiesa,” skaidro Ginta Kraukle. “Tātad, ja vajag, mašīna tiek izmantota. Tā nestāv vienkārši dīkā, bet tiek izmantota darba vajadzībām. Visiem auto ir GPS, tā ka var izsekot, kur brauc, kas brauc, un sistēmā to visu reģistrēt. Katrs braucējs, kas izmanto šo mašīnu, vai nu manuāli, vai uzreiz sistēmā pierakstās, ka tieši viņš brauc ar šo auto, pieraksta arī savu brauciena mērķi un maršrutu.”

Nākotnē tiek plānots turpināt atjaunot autoparku, bet pagaidām divi jaunie transportlīdzekļi būs vienīgie elektroauto novadā, jo pašvaldībai jāizvērtē, cik efektīvi ir šie spēkrati arī ziemas sezonā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->