Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.02.2023 18:55

Līvānu bērni apgūst robotikas pamatus 9

Līvānu bērni apgūst robotikas pamatus
Skatīt video

Latvijā arvien populārākas kļūst robotikas nodarbības bērniem. Robotika palīdz trenēt loģisko un radošo domāšanu un sniedz pirmās zināšanas par tehniku un programmēšanu. Ņemot vērā pieprasījumu, arī Līvānos tiek organizētas robotikas nodarbības. Tās organizē biedrība “Atbalsts Līvānu novada bērniem”, un nodarbības pieejamas bez maksas.

Robotikas dienā piedalījās 39 bērni vecumā no četriem līdz 12 gadiem, un tās laikā Eduarda Gavara vadībā dalībnieki apguva robotikas pamatprasmes.

“Tas ir visiem zināmais lego,” par nodarbību norisi sīkāk stāsta biedrības “Atbalsts Līvānu novada bērniem” vadītāja Madara Gavare. “No lego uzbūvē robotu – to prot visi, bet tas, ko mēs mācām, ir programmēšanas daļa. Bērni uzbūvē robotu, pēc tam paši sastāda programmu, ieprogrammē, ko tam robotam vajag darīt. Kāpēc tas nepieciešams? Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā. Bērni ļoti patērē tehnoloģijas. Mēs uzskatām, ka bērniem ir jāiemācās tehnoloģijas izmantot savā labā un vēlāk arī citu labā. Šeit tiek ielikti paši pamati tieši programmēšanā.”

Bērniem pasākums ļoti patika, lai gan viņi atzīst, ka programmēšanas daļa nemaz nav tik viegla.

“Man visvairāk patika programmēt planšetēs,” saka Valērija. “Tas aizņem nelielu laiku, un man tas vairāk patīk. Bija diezgan sarežģīti.”

“Man visvairāk patika likt lego un jaunus mehānismus,” saka Ričards.

Biedrība “Atbalsts Līvānu novada bērniem” robotikas nodarbības sāka organizēt pērn, kad no dalībniekiem maksas vietā tika lūgti ziedojumi biedrības darbībai. Šīs nodarbības tiek organizētas, pateicoties projektam, ko finansē NVO fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, tādēļ dalībniekiem tās ir bez maksas. Projektā paredzētas vēl divas Robotikas dienas, par norises datumiem biedrība informēs sociālajos tīklos. Nodarbības atbalsta arī Līvānu uzņēmums SIA “Light Guide Optics International”, kas palīdzēja biedrībai sagādāt nodarbībām nepieciešamās planšetes. Biedrībā uzsver, ka pēc projekta beigām robotikas nodarbības noteikti tiks turpinātas.

“Padomā mums ir pēc tam turpināt atkal pret ziedojumiem, jo paši vecāki izsaka šādu vēlmi, lai turpinās robotikas nodarbības arī pēc šī projekta. Tas viss atkarīgs no pieprasījuma un no tā, cik brīvā laika mēs varam atrast, lai brīvdienās nodarbības novadītu,” skaidro Madara Gavare.

Biedrība plāno pēc Robotikas dienu cikla beigām organizēt robotikas sacensības.

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 22.02.2023 20:28
Vaivodam pašam arī derētu iet tajos kursos.
D
Distihs 22.02.2023 16:58
Aizņemta ir Valērija,
Robotikā iekšā bija.
J
Jefiņš 22.02.2023 16:45
Re, beidzot būs programmētāji un sakārtos JL.
A
Astro 22.02.2023 15:41
Robotika man patika,
Bez smaidiņa neiztika.
A
Astro - > Distiham 22.02.2023 10:56
Distihs guļ,bet robots strādā,
Jaunus komentārus gādā.
A
Astro 22.02.2023 10:50
Eduards pie bērniem nāca,
Būvēt robotus no lego māca.
A
Astro 22.02.2023 10:42
Visiem bērniem patika,
Aizraujošā robotika.
A
Astro 22.02.2023 10:39
Programmēja planšetēs,
Gan jau dzīvē noderēs.
z
zinātājs 22.02.2023 10:35
Zināms, ka robotika jāmāca no mazotnes, lai cilvēki jau bērnībā izprastu robotu psiholoģiju un varētu rast pareizās cīņas metodes ar viņiem robotu sacelšanās laikā, kas, kā zināms no fantastikas literārajiem sacerējumiem, notiks pavisam netālā nākotnē. Tikai nav zināms, kur dumpis izpaudīsies. Tikpat labi tas var notikt arī Jēkabpilī vai tās novadā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->