Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.01.2025 16:23

Līvānu 1. vidusskolā izdarīti pirmie secinājumi par jauno vērtēšanas sistēmu 1

Līvānu 1. vidusskolā izdarīti pirmie secinājumi par jauno vērtēšanas sistēmu
Skatīt video

2024. / 2025. mācību gads Latvijas izglītības iestādēs iesākās ar lielu izaicinājumu – jaunu vērtēšanas sistēmu. Skolēni vairs nevar pārrakstīt pārbaudes darbus. Uzlabot savu sniegumu būs iespējams tikai mācību gada beigās. Pirmais mācību semestris aizvadīts, un Līvānu 1. vidusskolas skolotājiem un skolēniem ir pirmie secinājumi.

“Jaunajā vērtēšanas kārtībā akcents ir uzlikts uz mācīšanos un atgriezenisko saiti līdz pārbaudes darbam,” skaidro Līvānu 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Inese Magdaļenoka. “Manuprāt, jaunajai vērtēšanas sistēmai vajadzētu motivēt skolēnus gatavoties uz katru pārbaudes darbu.”

“Šeit nav runa tikai par to, ka nevar pārrakstīt, bet te ir dziļāka filozofija,” teic Līvānu 1. vidusskolas direktors Gatis Pastars. “Dzīvē tās svarīgās lietas, kuras mēs darām, – viņām ir jābūt ar pirmo reizi. Un, lai tā pirmā reize būtu forša un izdevusies, tad ir jautājums – ko es esmu darījis pirms tam.”

Līvānos jaunajai kārtībai sāka gatavoties jau 2024. gada vasarā, pedagogiem strādājot pāros un izprotot, kādi varētu būt lielākie izaicinājumi.

“Protams, ka mums ir jāmācās, pašiem skolotājiem un skolēniem jāpierod, bet vispār par šo projektu “Skola 2030.” – sajauca visu, ko varēja sajaukt,” saka Līvānu 1. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sandra Kivleniece.

“Joprojām ir jārunā ar skolēniem un vecākiem, ka ir vairāk jāmācās līdz pārbaudes darbam, jo es nevarētu teikt, ka ir pieaudzis to skolēnu skaits, kas apmeklē konsultācijas,” atzīst Inese Magdaļenoka. “Un otrs – ir jāveido skolēnos stresa pārvarēšanas tehnikas.”

Jaunieši atzīst, ka jaunā kārtība nereti liek izjust satraukumu. Visvairāk tas ietekmē tos skolēnus, kuriem ir svarīgs izcils sniegums.

“Es saprotu ar kādu mērķi šie vērtēšanas kritēriji tika veidoti, bet man tas uzdzen diezgan lielu stresu,”” stāsta Līvānu 1. vidusskolas skolēnu parlamenta prezidente Ieva Birzāka. “Man ļoti grūti ir tas, ka mums neļauj kļūdīties.”

“Lielākā daļa uz kontroldarbiem gāja ar domu, ka tos var pārrakstīt, tas ir saprotams, bet tie skolēni, kuri nemācījās pirms tam, nemācīsies arī tagad,” teic Līvānu 1. vidusskolas skolēnu parlamenta izglītības ministre Samanta Veigule. “Tagad vienkārši biežāk gaiteņos var dzirdēt “Varbūt saies!””

“Manuprāt, katram ir iespēja kļūdīties, kā pieaugušajiem, tā bērniem un jauniešiem,” saka Līvānu 1. vidusskolas 11.b klases audzēkne Viktorija Nagle. “Un mums vajadzētu būt iespējai kļūdīties un izlabot šo kļūdu vēlāk.”

Lai kļūdu būtu mazāk, skolēniem ir iespēja vingrināties mācību laikā, saņemot atgriezenisko saiti un formatīvo vērtējumu, kas neietekmēs viņu gala atzīmi.

Kate Katrīna Strode

j
jā! 09.01.2025 23:27
malači, nav ko ucināties

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->