Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.01.2023 18:46

Līvānos plūdu draudu šobrīd nav 8

Līvānos plūdu draudu šobrīd nav
Skatīt video

Kamēr Jēkabpilī turpinās cīņa ar plūdiem un to nodarītajiem bojājumiem, Līvānos iedzīvotāji turpina ierasto ikdienu. Vietējie seko līdzi notikumiem kaimiņpilsētā, bet uztraukumu par Līvāniem pagaidām neizjūt.

“Man nav bail par Līvāniem, es dzīvoju piektajā stāvā, mani neappludinās,” stāsta līvāniete Oktavija. “Es domāju, ka nebūs vairs nekā tāda. Es skatījos, ka Daugavā ūdens līmenis 7 metri, jau ūdens sāk kristies. Žēl jēkabpiliešu! Būtu vēl pavasaris, bet tagad – ziema. Sabojāti dzīvokļi.”

“Es atceros, ka pirms kādiem astoņiem gadiem pludoja Domes iela, amatniecības centrs. Atceros, ka brauca uz darbiņu ar laivām. Pagaidām ir tāda drošības sajūta,” saka Elga.

“Ir drošības sajūta, jā, jo šeit nav tilta, kas varētu daļēji nobloķēt ledus satiksmi,” saka līvāniete Maija.

Arī Līvānu novada pašvaldībā uzsver, ka pilsētā šobrīd nav iemesla uztraukties, jo ūdens līmenis Daugavā pie Līvāniem nav bīstami augsts, tieši otrādi – pēdējo dienu laikā ūdens līmenis pakāpeniski pazeminājās.

“Tepat, nelielā attālumā vienā pilsētā ir lieli riski, bet mums bija mierīgi,” stāsta Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle. “Šobrīd Ubaglīcī visi pagrabi ir sausi. Iedzīvotāji vērsās pašvaldībā ar lūgumu šo faktu fiksēt ar aktiem. Mūsu būvniecības nodaļa un nekustamo īpašumu nodaļa apsekoja šos īpašumus.”

Ginta Kraukle skaidro, ka viens no iemesliem, kādēļ Līvānos nav plūdu, ir hidroelektrostacijas darbība: “Līdzko sākās plūdu situācija, mazais SIA “Mežrozīte HES” atvēra savas slūžas. Daugavā un Dubnā ūdens ir vienā līmenī, HES nedarbojas. Pagrabi ir sausi, lai cik tas nebūtu dīvaini šajā plūdu periodā. Līdz ar to mēs varam secināt, ka HES ietekme ir uz mūsu iedzīvotāju īpašumiem, lai kādi būtu tie viedokļi, bet ietekme ir. To mēs šobrīd redzam un arī aktos fiksējam.”

Lai gan upes šobrīd nesagādā problēmas Līvānu pilsētas iedzīvotājiem, tomēr pašvaldība turpina uzraudzīt situāciju un regulāri sazinās ar atbildīgajiem speciālistiem, lai nepieciešamības gadījumā rīkotos operatīvi un saskaņoti.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 18.01.2023 08:57
Nezinu, kāpēc mūsu domes amatpersonas nevarētu aizbraukt uz Līvāniem un tur klātienē neiepazītos ar Līvānu situāciju un pozitīvo pieredzi plūdu novēršanā? Cik zinu, Līvānos pat dambja nav, bet tāpat prot Daugavu savaldīt. Izmantojot izdevību, vēlos ierosināt Jēkabpils Laika administrācijai noorganizēt interviju ar Ragaiņa un Vaivoda kungiem par tēmu, kas aplūkotu aspektus, kāpēc starp kaimiņu novadiem līdz šim nav nekādas sadarbības ne rūpniecībā, ne sportā, ne izklaidē un kultūras apritē kopumā. Zinu, ka sadzīves līmenī saites ir, jo citādi mums nebūtu Skreivera, nebūtu arī tā bijušā no Siltumtīkliem, aizmirsu uzvārdu, kas beigās Sirmoviča mobinga ietekmē bija spiests doties uz Daugavpili, un arī citas attiecības, bet mēs jau to nezinām., jo JL par tām oficiālā līmenī nestāsta.
d
duraks 18.01.2023 09:07
Dambja viņiem nav, tas tiesa, bet toties viņiem ir Dubna.
G
Ginta 17.01.2023 22:57
Hmmmm. Nu kāpēc Līvānos nav plūdu? Es visu izrullētu. Un labāk kā Raivis. Un mani filmētu. Un es runātu. Un runātu. Un stāstītu.
H
Hugo 17.01.2023 22:54
O, madam tagad arī spečuks plūdu jautājumos.Ko- jauns uhažors uzradies? Sākumā bija spečuks vadībā, kamēr Andžu saregulēja ievilkt šo sarakstā, tad- pa datorlietām- te datoršiks noderēja, tad pēkšņi ieinteresēja elektrības lietas. Tagad- plūdu speciāliste. Ko- domē kāds jauns spečuks uzradies? Kuram nu aci uzlika un plecu glauda?
H
Hesists 17.01.2023 21:13
Kraukle uzmetusies par baigo ekspertu plūdu jautājumos. Saprašanas galīgi nav par to kāpēc reizēm Līvāni pludo. Būtu labāk pirms intervijas pakonsultējusies ar kādu pašvaldības spečuku šajos jautājumos.
N
Neķītrais masāžists 17.01.2023 19:49
Krauklei laikam kādas pajas tajā hesā un tāpēc slavē. Laikam taču dzirdējusi, ka Kariņš taisās mazos hesus likvidēt. :D
D
Distihs 17.01.2023 19:15
Līvānos plūdus negaida,
Vaivods cilvēkus nebaida.
J
Jefiņš 17.01.2023 19:09
Ja nav tad būs, mums jau arī nebija, nebija plūdi, bet klāt gan un še tev....

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->