Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.12.2022 16:49

Līvāniešus aicina pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai 5

Līvāniešus aicina pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai
Skatīt video

Līvānos noslēgumam tuvojas ūdenssaimniecības attīstības projekta trešā kārta, kuras laikā pilsētā paredzēts nodrošināt sadzīves kanalizācijas pieslēgumus vairāk nekā 1,4 tūkstošiem iedzīvotāju. Būvdarbi jau ir pabeigti.

“Ir izbūvēti 22 923 metri jaunu kanalizācijas tīklu, pārbūvēti esošie 342 metri kanalizācijas tīklu, kā arī uzstādītas 14 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas,” informē SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” projektu vadītājs Gints Hermanis.

Notiek pieslēgumu veidošana, bet vēl nav sasniegts projektā paredzētais jauno pieslēgumu skaits. Projekta iesniegumā bija norādīts, ka jauno pakalpojumu saņems 1477 iedzīvotāji, rezultātā nodrošinot sadzīves kanalizācijas pakalpojumu 97 procentiem pilsētas iedzīvotāju. Plānotais izpildīts daļēji.

“Līvānos ir samazinājies iedzīvotāju skaits kopš 2018.gada, kad iesniedzām projekta iesniegumu,” skaidro Gints Hermanis. “Iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 5,64 procentiem. Rādītāju 97 procenti mēs esam sasnieguši, bet, tā kā iedzīvotāju ir mazāk, izveidotie pieslēgumi ir tikai 1440.”

Balstoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajām vadlīnijām, Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība lūdza Centrālo finanšu un līgumu aģentūru veikt grozījumus līgumā, bet aģentūrā to atteica darīt, norādot, ka var lūgt nepiemērot finanšu korekcijas.

Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība aicina iedzīvotājus, kuri vēl nav pieslēgušies centralizētajai kanalizācijas sistēmai, to izdarīt. Tas attiecas uz Daugavas, Fabrikas, Atpūtas, Baznīcas, Dubnas, Dzirnavu un daudzu citu ielu iedzīvotājiem. Lai izveidotu pieslēgumu, iedzīvotājam vajag vērsties komunālajā saimniecībā un uzrakstīt pieteikumu. Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība piedāvā arī atbalstu pieslēguma izveidei, piemēram, dokumentu sagatavošanu bez maksas, kā arī iespēju norēķināties par būvdarbiem pakāpeniski.

Sandra Paegļkalne

J
Jefiņš 29.12.2022 18:33
Laika jau šodien arī nav sākuši pieslēgties kanalizācijai.
z
zinātājs 29.12.2022 10:31
Zināms, ka Vaivoda politiskā opozīcija kūda iedzīvotājus nepieslēgties, bet arī Vaivods pats vainīgs, ja neveic izskaidrošanas darbu katrā mājā, katrā ģimenē un ar katru cilvēku.
J
Jefiņš 28.12.2022 17:42
Ko tad nepieslēdzas !! Patīk āra ķemertiņi ?
N
Neķītrais masāžists 28.12.2022 17:06
Vēl viņi, bļe, nav pieslēgušies? Izrakstīt visus, nāhren, no mājasgrāmatas!
D
Distihs 28.12.2022 16:52
Plāns ir izpildīts pa daļai,
Ūdens nav vēl pieslēgts Gaļai.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->