Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.11.2022 16:51

Līvāni pošas Ziemassvētkiem 11

Līvāni pošas Ziemassvētkiem
Skatīt video

Līvānu pilsēta pamazām tiek posta Ziemassvētku un gadumijas laikam. Rotāšanas darbus veic SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”. Svētkiem tiek gatavotas abas Līvānu pilsētas egles – pie Līvānu novada Kultūras centra aug lielā egle, kas ik gadu kļūst par pilsētas galveno svētku rotu. Tai blakus pirms dažiem gadiem tika iestādīta maza eglīte, kas ar laiku aizstās lielo koku, kas būs savu laiku nokalpojis. Arī šī eglīte būs izrotāta. Līvānu novadā tiks izmantoti gan jau esošie, gan jauni rotājumi. Daudzviet svētku dekori sarūpēti ar uzņēmēju un citu iedzīvotāju palīdzību. Piemēram, pie strūklakas būs jauni elementi, kurus ziedojis viens no vietējiem uzņēmumiem.

Jauns, Līvānos līdz šim nebijis gaismas objekts priecēs iedzīvotājus arī iepretim Līvānu 1.vidusskolai esošajā skvērā. Zirgs ar karieti jau novietots, bet vēl nav pieslēgts elektrībai. Tā būs vieta, kur iedzīvotāji varēs nofotografēties un izjust svētku noskaņu. Jauni dekori būs arī pie Līvānu Stikla un amatniecības centra – tur paredzēti lotosa ziedi, bumbas un arī kāds objekts, kas taps, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai.

Līvānu novada pašvaldība padomājusi arī par rotājumiem pilsētas galvenajā – Rīgas ielā un pie domes ēkas, tāpat iecerēts noformējums pie Grīvas aktīvās atpūtas trases, lai svētku noskaņu izjustu ikviens, kas no tās puses iebrauc Līvānos.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Līvānu pilsētas galvenās Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums norisināsies Otrajā adventē. 4.decembrī no pulksten 14:00 līdz 18:00 pie Līvānu novada Kultūras centra būs Ziemassvētku tirdziņš, no 14:00 līdz 19:00 bērni varēs bez maksas vizināties karuselī – vilcieniņā, savukārt egle svētku rotā iemirdzēsies pulksten 17:00. Gan lielos, gan mazos pasākuma apmeklētājus priecēs muzikāla Ziemassvētku izrāde “Briedīša Bembija brīnumainie Ziemassvētki”. Arī visos Līvānu novada pagastos paredzēti svētku egļu iedegšanas pasākumi. Par tiem sīkāk var uzzināt Līvānu novada mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:13
Kamdēļ cirst kokus? Kamdēļ pucēt kaut kādu egli? Kamdēļ cirst egli? Lai koki aug mežā! Lai egles aug mežā! Lai koki priecē Dabas Māti! Lai egles priecē Dabas Māti! Koku vieta ir mežā. Egļu vieta ir mežā. Latvieši ir pagāni. Un nevajag sekot līdzi tiem baznīcas māņiem. Nevajag bezjēgā cirkst kokus mežā! Nevajag bezjēgā cirst egles mežā! Cienīsim, godāsim un mīlēsim Dabas Māti!!! Ar cieņu, dievturis Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš ® ™Skolnieciņš #ZiemasSaulgrieži #ZiemasSaulstāvji #ZiemasSvētki #LatvjuDievi #DabasMāte
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:12
Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca. Maskavas patriarhāts ir Sātana rezidence. Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši. Ar sentēvu viedumu, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība:-(
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:12
Manas egles aug manā mežā. Es necērtu egles. Es godāju senos Dievus un senās Dievietes. Es ticu Latvju Dieviem – Dievam Pērkonam (visvatenajam Pērkonam – Debesu Tēvam; Pērkoņtēvam), likteņa Dievietei Laimai, nāves un dzīvības Dievietei Mārai (Mārai – Veļu Mātei; Mārai – Zemes Mātei, Austras kokam (pasaules kokam, Saules kokam), Dievam Jumim, Dievam Ūsiņam un citiem Dieviem un Dievietēm. Es patiešām ticu. Es ar savu ticību lepojos. Necirtīsim mežā Ziemasvētku egles, labāk praktizēsim dievturību. Un tapsim svētīti. Ar mīļumu un labestību, dievturis Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:10
Cilvēku stulbuma dēļ gadu no gada mirst egles. Kamdēļ tās egles Ziemassvētkos cērt? Cilvēki nav bebri. Tie “garīgi apdāvinātie” grauž tās egles? Neciešu Dabas Mātes zaimotājus. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:09
Es nesvinu adventi. Es neticu rabīnam Jēzum Kristum…
z
zinātājs 01.12.2022 10:22
Zināms, ka neko jaunu izdomāt pat Līvānos nevar. Un nevajag arī, ja nemāk pušķojumos izmantot stikla lokanos starus.
A
Astro 01.12.2022 10:12
Brauc uz Līvāniem droši,
Mirdzēs eglīte koši.
N
Neķītrais masāžists 30.11.2022 20:15
To paceļamo grozu varētu līdz jaunajam gadam atstāt, lai Jēzus dzimšanas fani egles skaistumu var no apakšas un no augšas, un no augšas līdz apakšai apjūsmot. :D
J
Jefiņš 30.11.2022 18:21
Nu un ? Visi pošās.
D
Distihs 30.11.2022 18:20
Tiem, kas Līvānos brauks iekšā,
Būs izpušķota egle priekšā.
A
Astro 30.11.2022 17:00
Skvērā zirgs ar karieti,
Elektrībai pieslēgti,
Jānāk dekors skatīties,
Karietītē kratīties.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->