Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.06.2024 13:50

Līga Kļaviņa pauž neapmierinātību par centralizēto eksāmenu labošanas kārtību 3

Līga Kļaviņa pauž neapmierinātību par centralizēto eksāmenu labošanas kārtību

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputāte, jēkabpiliete Līga Kļaviņa ierosināja labot skolēnu centralizēto eksāmenu darbus pašvaldībās uz vietas.

Deputāte stāstīja, ka pašvaldību Izglītības pārvaldes un skolu kolektīvi pauž neapmierinātību par centralizēto eksāmenu darbu labošanas kārtību, kas aizņem ilgu laiku, jo trūkst pedagogu, kuri tos centralizēti labotu. Līgas Kļaviņas rīcībā ir informācija, ka Valsts izglītības satura centrs ir spiests nolīgt 1. kursa pedagoģijas studentus, kuri labo darbus.

"Arī samaksa par darbu labošanu ir zema – 30 centi par vienu darbu, turklāt labotāji ne vienmēr ir tie kompetentākie," pauda Līga Kļaviņa.

Viņa aicināja Izglītības un zinātnes ministriju uzticēties pedagogiem, ļaujot vismaz pamatizglītības posmā centralizētos eksāmenus labot uz vietas pašvaldībās, kā tas ir bijis iepriekš.

Tāpat paši jaunieši ir pauduši neapmierinātību, jo eksāmenu rezultātus viņi bieži vien uzzina tikai pēc izlaiduma. Gadoties arī tā, ka kāds skolēns eksāmenu nav nokārtojis. Novēloti izsniegtie sertifikāti par vidējo izglītību vidusskolu absolventiem liedz iestāties ārvalstu augstskolās.

Satura centrs un ministrija pašlaik strādā pie risinājuma, lai īpašos gadījumos vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu absolventi tomēr varētu agrāk saņemt vidējās izglītības dokumentus, ja tie nepieciešami iesniegšanai ārvalstu augstskolās.

Valsts atzītus vidējās izglītības dokumentus izsniedz, pamatojoties uz skolas direktora rīkojumu, tādēļ Valsts izglītības satura centrs aicina "steidzami vērsties" pie direktora tos 12. klases skolēnus un profesionālās izglītības iestāžu pēdējā kursa audzēkņus, kuriem ir pamatota nepieciešamība saņemt vidējās izglītības dokumentus agrāk. Šo jauniešu centralizēto eksāmenu darbus novērtēs paātrināti un sagatavos vispārējās vidējās izglītības sertifikātus.

Skolu direktoriem līdz 20. jūnijam jāiesniedz satura centrā pieteikums par nepieciešamību ātrāk saņemt centralizēto eksāmenu sertifikātus. Pēc skolēna vai audzēkņa pamatota iesnieguma saņemšanas un pieteikuma par sertifikātu ātrāku saņemšanu iesniegšanas Valsts izglītības satura centra darbiniekiem būs arī jāsagatavo izsniegšanai atestāts vai diploms par vidējo izglītību un sekmju izraksts.

Paredzēts, ka sertifikāti par aizvadītā mācību mācību gadā kārtotajiem vispārējās vidējās izglītības centralizētajiem eksāmeniem būs pieejami no 11.jūlija.


 

G
Guntra 21.06.2024 07:50
Labdien, lūdzu, neizplatiet dezinformāciju par darbu labošanas samaksu! Tie nav 30 centi par vienu darbu! Pirms teikt un publicēt šādu informācija ir jānoskaidro precīzi dati. Un arī labotāju ir pietiekami daudz, un tie ir kompetenti.
Paldies.
G
Gundega 20.06.2024 19:18
Pilnīgi piekrītu ierosinājumam, ka eksāmenu rezultāti jālabo uz vietas pašvaldībās. Kāpēc visu jādara Rīgā? Arī vietējie skolotāji ir pietiekoši kompetenti savā jomā.
S
Solvita 22.06.2024 10:16
Neviens talantīgajiem visu novadu skolotājiem netraucē iesaistīties centralizētajā vērtēšanā. Tā nenotiek Rīgā, jo digitālajā vidē visi ir vienlīdzīgi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->