Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.01.2023 17:50

Kokneses pagastā apturēts autovadītājs stiprā alkohola reibumā 11

Kokneses pagastā apturēts autovadītājs stiprā alkohola reibumā

Aizkraukles novada Kokneses pagastā, uz autoceļa Rīga – Daugavpils, policija apturējusi automašīnu “Ford Transit”, ko vadīja vīrietis stiprā alkohola reibumā. Alkohola pārbaudē fiksētas 3,04 promiles. Šoferis sākumā arī neapturēja transportlīdzekli pēc likumsargu pieprasījuma. Tāpat konstatēts, ka viņš nebija piesprādzējies, kā arī nevarēja uzrādīt vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 1.1 daļas - par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tāpat saistībā ar notikušo uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi:

  • Ceļu satiksmes likums, 51.1.2. Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav klāt kāda no šādiem transportlīdzekļa vadītājam nepieciešamajiem dokumentiem: transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentu, izņemot šā likuma 25. panta pirmās daļas 2. punktā minēto gadījumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divu naudas soda vienību apmērā;
  • Ceļu satiksmes likums, 51.1.1. Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav klāt kāda no šādiem transportlīdzekļa vadītājam nepieciešamajiem dokumentiem: vadītāja apliecības vai personu apliecinoša dokumenta atbilstoši šā likuma 25. panta pirmās daļas 1. punktam, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divu naudas soda vienību apmērā;
  • Ceļu satiksmes likums, 52.4. Par nepakļaušanos tādas personas prasībai apturēt transportlīdzekli, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā;
  • Ceļu satiksmes likums, 51.2. Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.
z
zinātājs 10.01.2023 10:01
Viens man pazīstams policists zināja teikt, ka iereibušus autovadītājus pie Ford Transit stūrēm gadoties noķert ārkārtīgi reti un tā esot neticama veiksme. Vismaz viņa praksē ne reizi tā neesot bijis..
N
Neķītrais masāžists 09.01.2023 19:48
Piesprādzēties gan, bļē, ja pillā brauc, vajag, lai nenokristu no beņķa.
D
Distihs 09.01.2023 18:16
Reibumā pie stūres ticis,
Auto gandrīz stabā licis.
K
Katru gad no jauna 09.01.2023 18:00
Alkoholiķis katru dienu lieto alkoholu.
Alkoholiķis nevar nelietot alkoholu.
Mediķi nespēj atšķirt alkoholiķi no normāla cilvēka.
Un pieļauj, ka tāds iegūst autovadītāja tiesības.
Ja alkoholiķiem arī turpmāk atļaus iegūt autovadītāja tiesības... nekas nemainīsies!
d
duraks 09.01.2023 18:09
Alkoholiķis ir katrs kurš lieto alkoholu neatkarīgi no lietošanas biežuma un izdzertā daudzuma. Tu gribi ieviest kaut kādu robežu; no - līdz, neizdosies. Ja kāds dzer kaut reizi piecos gados, tad nav garantija, ka tieši tajā reizē viņš neuztaisīs smagu avāriju. Ko nu ?
P
Pareizā atbilde 09.01.2023 18:59
duraks: Alkoholiķis ir katrs kurš lieto alkoholu neatkarīgi no lietošanas biežuma un izdzertā daudzuma. Tu gribi ieviest kaut kādu robežu; no - līdz, neizdosies. Ja kāds dzer kaut reizi piecos gados, tad nav garantija, ka tieši tajā reizē viņš neuztaisīs smagu avāriju. Ko nu ?
Duraks ir katrs, kurš nezina atšķirību starp ,,alkohola lietošanu reizi piecos gados,, un slimīgu ATKARĪBU no alkohola, kura jāapmierina praktiski katru dienu.
Atkarīgie (patiesībā - apsēstie) savu problēmu būtībā neapzinās, un mēru arī nezina. Tie vienmēr būs autoinspektoru klienti.
Valsts galvgalī ir naivi iecerējuši, ka mašīnu konfiskācija atturēs no braukšanas dzērumā.
Atturēs, ja alkoholiķis pazaudēs aizdedzes atslēgas, citādi ne.
d
duraks 09.01.2023 19:59
Pareizā atbilde: Duraks ir katrs, kurš nezina atšķirību starp ,,alkohola lietošanu reizi piecos gados,, un slimīgu ATKARĪBU no alkohola, kura jāapmierina praktiski katru dienu.<br /> Atkarīgie (patiesībā - apsēstie) savu problēmu būtībā neapzinās, un mēru arī nezina. Tie vienmēr būs autoinspektoru klienti.<..
Tas ir tas ko teicu iepriekš. Vienam alkoholiķim šī slimīgā atkarība uznāk ik pēc pieciem gadiem un tad iztaisa smagu avāriju, citam ik pārdienās un nodzīvo līdz mūža galam bez avārijām. Ja es ēdu gaļu kaut reizi gadā, tad es tomēr esmu gaļas ēdājs un būtu muļķīgi apgalvot, ka esmu veģetārietis.
P
Pareizā atbilde 09.01.2023 23:41
duraks: Tas ir tas ko teicu iepriekš. Vienam alkoholiķim šī slimīgā atkarība uznāk ik pēc pieciem gadiem un tad iztaisa smagu avāriju, citam ik pārdienās un nodzīvo līdz mūža galam bez avārijām. Ja es ēdu gaļu kaut reizi gadā, tad es tomēr esmu gaļas ēdājs un būtu muļķīgi apgalvot, ka esmu veģetārietis.
Slikta teorija noved pie sliktas prakses. Ja Tu, Durak, būtu sava gara radinieka Gorbačova vietā, var gadīties, ka arī dotu rīkojumu izcirst vīnogulājus.
d
duraks 10.01.2023 09:11
Pareizā atbilde: Slikta teorija noved pie sliktas prakses. Ja Tu, Durak, būtu sava gara radinieka Gorbačova vietā, var gadīties, ka arī dotu rīkojumu izcirst vīnogulājus.
:DDD Ir zināms, ka daļa retāk dzerošie alkoholiķu cenšas uzurpēt tiesības apgalvot, ka viņi taču nelieto alkoholu, bet lieto tie tur..., lai gan faktiski starpība nav pilnīgi nekāda. Labi, par to pietiks. Kas attiecas uz Gorbačovu, tad viņš ieteica samazināt vīna ražošanu, bet palielināt sulu ražošanu. Gorbačova teikto viņa pretinieki ierēdņu korpusā to veikli izmantoja un deva rīkojumu iznīcināt vīnogulāju plantācijas, lai samazinātu vīna ražošanu. Rezultātu zinām, jo sulas nācās iepirkt Spānijā u.c.
P
Pareizā atbilde 10.01.2023 09:43
duraks: :DDD Ir zināms, ka daļa retāk dzerošie alkoholiķu cenšas uzurpēt tiesības apgalvot, ka viņi taču nelieto alkoholu, bet lieto tie tur..., lai gan faktiski starpība nav pilnīgi nekāda. Labi, par to pietiks. Kas attiecas uz Gorbačovu, tad viņš ieteica samazināt vīna ražošanu, bet palielināt sulu ražoša..
Duraks ir un paliek duraks.
J
Jefiņš 09.01.2023 17:58
Trīs promiles - tas jau ir profesionālais līmenis. Neko uzrādīt gan nevarēja , izņemot mašīnu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->