Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.03.2023 17:12

Jēkabpils seniori tikšanās laikā ar deputātiem diskutē par aktuālajām problēmām 15

Jēkabpils seniori tikšanās laikā ar deputātiem diskutē par aktuālajām problēmām
Skatīt video

Vidusdaugavas NVO centra Dienas centrs “Kopā būt” ik mēnesi organizē senioru tikšanos ar kādu no Jēkabpils novada pašvaldības amatpersonām. Martā seniori varēja tikties ar domes deputātiem – Dainu Kalvi un Edvīnu Meņķi. Domes pārstāvji pastāstīja par sevi, kā arī atbildēja uz senioru un Dienas centra pārstāvju jautājumiem. Šādu tikšanos galvenais mērķis ir dot iespēju senioriem neformālā gaisotnē parunāties ar domes pārstāvjiem, kā arī iepazīstināt domes deputātus ar centra funkcijām un klientu vajadzībām.

“Senioru centrs nav domāts tikai jēkabpiliešiem, tas domāts visam Jēkabpils novadam,” skaidro Dienas centra “Kopā būt” vadītāja Ligita Upīte. “Lai viņi brauktu uz šejieni, ir jābūt kopējiem pasākumiem. Tikšanās tiek rīkota, lai deputāti redzētu, kādiem mērķiem mēs prasām naudu, lai saprastu un izprastu mūsu būtību.”

Sarunu temati bija dažādi – gan par senioru iespējām nokļūt uz dažādiem Jēkabpils novada pasākumiem un transporta pieejamību, gan par senioru iespējamo sadarbību ar Jēkabpils novada pašvaldību. Dienas centru “Kopā būt” interesē arī iespējas pārcelties uz citām telpām. Šobrīd centra mājvieta ir Brīvības ielā 258a, telpās, kur agrāk atradās Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils komiteja.

“Šīs telpas ir patīkamas, bet mēs jūtam kādreizējā ražošanas ceha ķīmijas laboratorijas smaržu,” skaidro Ligita Upīte. “Te ir grūti strādāt. Turklāt mums nav kopējas zāles, kur varētu veidot plašākas vingrošanas nodarbības. Šajā zālē ir vieta tikai septiņiem cilvēkiem, bet pie mums nāk 12 cilvēki. Jāmeklē, kur darboties.”

Dienas centrs “Kopā būt” līdzīgas tikšanās ar domes pārstāvjiem plāno organizēt arī nākamajos mēnešos. Informācija par nākamā pasākuma norises laiku tiks publicēta Vidusdaugavas NVO centra mājaslapā un Dienas centra “Kopā būt” Facebook kontā.

Sandra Paegļkalne

J
Juris 20.03.2023 14:38
Interesanti kā no Rubeņiem pensionārs pa to bezceļu tiks līdz senioru centram...
S
Senioru dārziņš 16.03.2023 12:19
2x nedēļā pa 2h jāuzrīko danči , vislabāk KENA PARKĀ! Svaigā gaisā, lai lustējas ziemā un vasarā! Būs motivācija pucēties, nomest lieko svaru un nenoslogos ĢĀ, jo būs priecīgi un veseli, kā rutki!
O
Observer 16.03.2023 10:58
Pēc manas pieredzes - neticami liels dalībnieku skaits. Ar kādiem paņēmieniem jūs šos savācāt?
V
Vietējais 16.03.2023 09:26
Problēmas protams ir jārisina,bet vajadzētu padomāt arī par izklaidi.Jebkuram cilvēkam ir vajadzīga arī svētku izjūta,jautrība.Šodienas pensionāri,pirmspensijas vecuma cilvēki ,lielākā daļa noteikti,ir bijuši ļoti aktīvi dažādu baļļu,baļļuku un diskotēku apmeklētāji.Kādreiz ļoti populāri bija deju vakari kam 40,kam 50 un vairāk .Te kādreiz publicēja pasākumu,kur deju speciāliste māca senioriem dejot.Tas nav tas.Šīs paaudzes cilvēki dejot prot.Vajadzīgi vienkārši deju vakari-balles,ar galdiņiem,kur cilvēki varētu uzdejot,vienkārši atpūsties.Mūzika varētu būt šodienas,80-90 g.Vismaz Meņķis saprot par ko ir runa.
T
Teologs Teodors 16.03.2023 11:02
Man šķiet, ka galvenā vērība te būtu jāpievērš dvēseles glābšanai, nevis jānododas izklaidei.
V
Vietējais 16.03.2023 19:37
Teologs Teodors: Man šķiet, ka galvenā vērība te būtu jāpievērš dvēseles glābšanai, nevis jānododas izklaidei.
Pasaki vēl, ka laikus visiem vēl zārki jāuztaisa, maz kas..
O
Observer 17.03.2023 08:57
Vietējais: Pasaki vēl, ka laikus visiem vēl zārki jāuztaisa, maz kas..
Es zinu daudzus praktiskus cilvēkus, kuri zārkus jau sen tura bēniņos, mans tēvs arī tā darīja. Principā Teologs neko nepareizu nerunā.
Esmu ievērojis, ka liela hiperaktivitāte vecumdienās tikai liecina par prāta atmiekšķēšanos un izskatās brīžiem visai smieklīga.
z
zinātājs 16.03.2023 08:48
Kopā būšana ir tiešām apsveicama un zinu, ka daudzi novada seniori gribētu pačalot neformālā gaisotnē, par ko liels paldies Upītei, taču nokļūšana Brīvības ielā 258, kas atrodas pilsētas otrā galā, ļoti daudziem ir problemātiska. Tajā sakarā gribētu pajautāt, vai nevarētu organizēt Kopā pabūt Jēkabpils Centrālajā autoostā? Cik zinu, tad tā kafejnīca uz Mego pusi vairāk nestrādā, telpa tukša un tur varētu sapulcēties no pagastiem sabraukušie seniori. Kas agrāk, saskaņā ar Autotransporta direkcijas izstrādātiem maršrutiem, sabraukuši, var pastaigāt pa Rimi, Mego un Lidl, un sapirkt delikateses, ko lauku veikalos nevar iegādāties.Un arī pēc Kopā būšanas, ja laiks līdz autobusam palicis, var vēl šo to iegādāties, kas pirmajā gājienā piemirsies, bet tālajā Brīvības ielas galā to darīt ir ļoti grūti.
k
kNN 16.03.2023 08:22
Ārzemš ir arī prakse, ka senioru iestādes veido kopā ar bērnudārziem. Ir kam troksnis nepatīk, bet ir arī fakts ka vienus seniorus atstājot tie ātrāk noveco, bet kopā ar jaunatni vai bērniem, tie jūtas labāk. Un ir arī kas bērnus pieskata.
O
Observer 16.03.2023 11:01
Pieredze rāda, ka pensionāriem sveši bērni nepatīk. Jo sevišķi tad, ja savējos ir audzinājuši sev par ienaidniekiem.
D
Distihs 15.03.2023 19:51
Grib viens pie otra tuvāk kļūt,
Un tāpēc iet, kur ,,Kopā būt,,.
N
Neķītrais masāžists 15.03.2023 19:19
Super-truper! :D
A
Aaaa 15.03.2023 18:20
Tukšas runas
A
Astro 15.03.2023 17:36
,,Kopā būt,, ar Upīti,
Nenāk tie ar knupīti.
A
Astro 15.03.2023 17:28
Edvīns padod Dainai beņķi,
Seniori klausās Meņķi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->