Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.10.2022 16:14

Jēkabpils novadā visvairāk balsu ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība 35

Jēkabpils novadā visvairāk balsu ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība
Skatīt video

Saeimas vēlēšanās iedzīvotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem, un arī Jēkabpils novadā vēlētāji bija ļoti aktīvi. Vēlēšanās piedalījās 18,6 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir gandrīz 60 procenti no Jēkabpils novada balsstiesīgajiem. Pie daudziem vēlēšanu iecirkņiem veidojās garas rindas, un bija brīži, kad balsot gribētājam bija jāstāv rindā aptuveni 30 līdz 40 minūtes. Vēlēšanu komisijā gan skaidro, ka viens no iemesliem bija kabīnēs pavadītais laiks. Daudzi vēlētāji kabīnē uzturējās ļoti ilgu laiku, iespējams, nevarot izlemt, par ko balsot.

“Grūti uzreiz pateikt, pēc kādiem kritērijiem izvēlējos. Bija savi favorīti, pēc tiem arī izvēlējos. Svarīgi bija arī tas, vai pazīstu kandidātus,” saka Iveta.

“Vērtēju pēc padarītajiem darbiem, pēc tādiem kritērijiem, kas būtu par labu mūsu nākotnei,” saka Sergejs.

“Man bija svarīgi, lai domātu par tautu, tas ir pirmais kritērijs,” saka Ina.

Mazāka iedzīvotāju plūsma bija lauku teritorijās esošajos vēlēšanu iecirkņos, bet arī tajos vēlētāju aktivitāte bija lielāka nekā pirms četriem gadiem. Vēlētājs Edgars saka: “Es nobalsoju par to partiju, kuru uzskatu par piemērotāko. Varbūt ne gluži viss ir, kā vajadzētu, bet citi saraksti bija sliktāki. Solījumiem es īpaši neticu, tāpēc skatījos uz padarītajiem darbiem, vairāk balsoju par cilvēkiem.”

“Pašlaik ir svarīga drošība – tas bija galvenais, ko ņēmu vērā. Tāpat arī smagā ziema, kas mums priekšā. Skatījos, kādi ir solījumi, tāpat ņēmu vērā darbus, kas atsevišķām partijām jau paveikti līdz šim, esot Saeimā,” stāsta Edijs.

Jēkabpils novada iedzīvotāji vislielāko atbalstu vēlēšanās izteikuši Zaļo un zemnieku savienībai – par šo politisko spēku nobalsojuši 18,3 procenti Jēkabpils novada vēlētāju. Otrajā vietā jēkabpilieši ierindojuši Jauno Vienotību, trešajā un ceturtajā vietā ar nelielu balsu starpību – Apvienoto sarakstu un Nacionālo apvienību. No Jēkabpils novada deputātu kandidātiem Saeimā ievēlēti divi – Mārtiņš Felss no Jaunās Vienotības un Līga Kļaviņa no Zaļo un zemnieku savienības. Jēkabpils novada domes deputāte Līga Kļaviņa pašvaldībā līdz šim vadīja Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteju. Tagad domē viņu nomainīs Edvīns Meņķis – lauksaimnieks, zemnieku saimniecības “Zemzari” īpašnieks un biedrības “Lauku partnerība “Sēlija”” valdes loceklis.

Sīkāk par to, kādi ir vēlēšanu rezultāti Jēkabpils novadā, var uzzināt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

 

T
Tezaurs 26.10.2022 08:39
Jēkabpils novadā visvairāk balsu saņēmusi Zaļo un zemnieku savienība
P
Pareizaisjautājums 06.10.2022 07:37
Ja ēka ir samūrēta no ķieģeļiem, kas visi šķībi... un balstās uz ļodzīgiem pamatiem ... ko būtisku var mainīt kārtējā krāsotāju brigāde?
K
Kovid-geita 05.10.2022 09:01
Tauta ir spoži pierādījusi, ka politiskā atmiņa tai nekādi netop garāka par trim mēnešiem.
Jo normāli vajadzētu būt tā, ka tauta atceras pēdējos divos gados pārciestos pazemojumus un visus šos pazemojumu autorus atstāj rēgoties aiz 5% barjeras.
S
Skolotājs 05.10.2022 18:25
Nu ja reiz būtu vairāk smadzenīšu un nevis apvainojuma, ka mana mīļākā partija nav tikusi saeimā, tad varbūt domātu loģiskāk.
Problēma un bļaušana ir tiem kurus nabagus nospiež, viss viņiem neveicās, pie visa vainīga valdība - atlaist saeimu, bet tajā pašā laikā neko negrib mainīt un darīt lietas labā...
Bet to ka šajā kovid laikā jebura valsts vadība būtu tāda pati vai pat sliktāka neviens nedomā. Ievēlētu da jebkuru citu gudrinieku, būtu tas pats, ja ne vēl sliktāk. Ir lietas kuras arī bija ok, un to arī cilvēki parādija aizejot nobalsojot par to kas tagad tika iekšā.
K
Kovid-geita 07.10.2022 10:38
Skolotājs: Nu ja reiz būtu vairāk smadzenīšu un nevis apvainojuma, ka mana mīļākā partija nav tikusi saeimā, tad varbūt domātu loģiskāk.<br /> Problēma un bļaušana ir tiem kurus nabagus nospiež, viss viņiem neveicās, pie visa vainīga valdība - atlaist saeimu, bet tajā pašā laikā neko negrib mainīt un dar..
Jebkura valdība? Skolotāj, vai Tu ar šo domā arī Zviedrijas valdību?

PS. Mana mīļotā partija ir tur, kur tai jābūt un nekādu aizvainojumu es nejūtu. Bet acīmredzamu muļķību es pamanu un runāju par to , lai Tu man pēc tam nepārmestu, ka esmu bijis vienaldzīgs.
K
Kovid-geita 09.10.2022 11:34
Skolotājs: Nu ja reiz būtu vairāk smadzenīšu un nevis apvainojuma, ka mana mīļākā partija nav tikusi saeimā, tad varbūt domātu loģiskāk.<br /> Problēma un bļaušana ir tiem kurus nabagus nospiež, viss viņiem neveicās, pie visa vainīga valdība - atlaist saeimu, bet tajā pašā laikā neko negrib mainīt un dar..
Skolotāj, nožēlojamais mikrob... ja Tev pašam reiz būtu vairāk smadzenīšu , Tu saprastu, uz kādu murgu tauta ir parakstījusies ieceldama Saeimas silē savus iepriekšējo divu gadu mocītājus.
Brīnos, kā Tu spēj atvērt muti saviem naivajiem šļupstiem?
Gatavojies šai sezonai! Lokdaunu , aizliegumu, liekulīgu lēmumu un pavēļu ziemai! Mēģini palikt dzīvs... varbūt smadzenītes pieaugs, nāksi pie vienas , otras labas atziņas...!
R
Rutks 10.10.2022 00:42
Kovid-geita: Skolotāj, nožēlojamais mikrob... ja Tev pašam reiz būtu vairāk smadzenīšu , Tu saprastu, uz kādu murgu tauta ir parakstījusies ieceldama Saeimas silē savus iepriekšējo divu gadu mocītājus. <br /> Brīnos, kā Tu spēj atvērt muti saviem naivajiem šļupstiem?<br /> Gatavojies šai sezonai! Lok..
Cik stulbam ir jābūt lai domātu ka ar citu valdību nebūtu ierobežojumu un citas sērgas.. nu ļoti īpaši stulbam :D Citur visā pasaulē lokdauni, bet pie mums nebūtu jo būtu superstār valdība... cilvēki neesiet stulbi. 100% šos komentāros raksta sēžot savos dīvānos un raudot par to ka globālisti viņus noklausās, liek čipus, iznīcina ar 5g un pirms vēlēšanām atnāca kodēts ziņojums uz čiepiem lai visi balso par JV :D aaa un zeme taču arī ir plakana.. :D Kad Jūs padomju savienības atkritumi reiz beigsiet pastāvēt?
O
Observer 12.10.2022 21:14
Rutks: Cik stulbam ir jābūt lai domātu ka ar citu valdību nebūtu ierobežojumu un citas sērgas.. nu ļoti īpaši stulbam :D Citur visā pasaulē lokdauni, bet pie mums nebūtu jo būtu superstār valdība... cilvēki neesiet stulbi. 100% šos komentāros raksta sēžot savos dīvānos un raudot par to ka globālisti viņus ..
Arī man šķiet, ka Zviedrijas valdība nerīkoja savu pilsoņu medības pusnaktī. Un negrāva savu ekonomiku ar ierobežojumiem, kurus tik dedzīgi ieviesa ES nabadzīgākā valsts.
Interesanti būtu zināt, kādi ir Zviedrijas kovid-zaudējumi attiecībā pret citām pasaules valstīm?

PS. Cien. Rutkam ir jāierosina Latvijas valdībai paātrināti atbrīvoties no PSRS laikā dzimušajiem.
z
zinātājs 04.10.2022 13:30
Nezinu, kas par iemeslu bija tam, ka Salceviča kungs no Jaunās vienotības Saeimā netika. Domāju, ka tāds vēlēšanu rezultāts ir liels zaudējums Jēkabpilij, kā arī Latvijai kopumā.
V
Viesis 04.10.2022 14:00
Ko mēs pazaudējām? Pa punktiem! Un ko mēs iegūsim no felsa un kļaviņas?
V
Vietējais 04.10.2022 14:19
Salcevičš pilsētu vadīja garus gadus. Pa šiem gadiem viņš par sevi radīja tādu tēlu, kādu radīja. Jēkabpili nevar salīdzināt ar ostas pilsētu Ventspilī. ZZS labie panākumi ir pateicoties tieši Lembergam, kurš, kādreiz nolaistu, netīru pilsētu ir pārvērtīs līdz nepazīšanai. Kādreiz uz Jēkabpili nāca visdažādākie investori, bet Salcevičam viss bija pie kājas, vai prasības..... bija nereālas. Cik gadus viņš sola otro tiltu, tā kā...
N
Niks 04.10.2022 11:20
Latvijā vēlētājiem bija liela izvēle no 19 partiju sarakstiem. Kā redzams pēc vēlēšanu rezultātiem visi 19 saraksti saņēma arī lielākas/mazākas balsis. Par lielu pārsteigumu var uzskatīt Jaunās Vienotības vēlēšanu rezultātus. Tur noskaidrojās, ka Zemgali jaunajā 14.Saeimā pārstāvēs nr.2 jau esošā deputāte Anda Čakša un nr.9 Jēkabpils novada lauksaimnieks Mārtiņš Felss. Lai gan pirms viņiem sarakstā bija daudz pazīstamāki cilvēki Latvijā un Jēkabpilī. Cerams, ka abi attaisnos Zemgales vēlētāju dāvāto uzticību!
V
Vispār 04.10.2022 11:17
Vakar Kārtības rullī uzaicinātie viesi centās prognozēt Latvijas nākotni. Nevar nepiekrist Lapsas teiktajam, ja premjers atkal būs Kariņš, valstij būs VĀKS
O
Observer 04.10.2022 12:29
Es nesaprotu, kā saujiņa indivīdu Latvijā var prognozēt Latvijas nākotni, ja reālā nākotne ir atkarīga no ASV ārpolitikas?
z
zinātājs 04.10.2022 13:33
Observer: Es nesaprotu, kā saujiņa indivīdu Latvijā var prognozēt Latvijas nākotni, ja reālā nākotne ir atkarīga no ASV ārpolitikas?
Tieši tā! Zināms, ka viņi nevarēja pat gāzes vadu Nord sream, kas ieguldīts Baltijas jūrā netālu no Kolkas raga, no krievu diversantiem aizsargāt. Ja ASV nebūtu mūsu draugi, viņi arī Ventspils ostu sabojātu.
O
Observer 04.10.2022 10:04
Visai interesanti ir tas, ka Zaļo un zemnieku savienība patiesībā neeksistē, jo šiem abiem ir pieticis veselā saprāta nesen atdalīties vienam no otra!
Patiesi - kādas var būt savienība starp zaļajiem , kas ir sektanti pēc būtības un zemniekiem ?
Tie ir divi praktiski naidīgi virzieni!
Par zemniekiem var balsot, jo uz zemniekiem turas Latvijas lauki. Ja daži no viņiem nestrādā ar lāpstu, tas nenozīmē, ka tie neko nesaprot par laukiem.

Man padoms Zemniekiem - Nosvītrojiet nosaukumā un , tā būs godīgāk!
R
Rutks 04.10.2022 12:16
nu ko tu te lej, ibio! Cik daudz zemniekus zinu un visi kā viens saka, ka balsošot par jebko, tikai ne par zzs jo tur no zemniekiem ir tik pat daudz, kā no kariņa kosmonauts, lai gan otrajam variantam ir lielākas iespējas!
Man nekas nav pret Kļaviņu, malacis ka tika, ja būtu citā partijā, iespējams arī no manis būtu plusiņš!
y
you 04.10.2022 07:15
No mūsu puses iekļuva laikam pareizākie. Apsveicu!
N
Neķītrais masāžists 03.10.2022 20:12
Labāk jau par zemniekiem nekā par Rīgas peredastiem. :D
H
Ha ha 03.10.2022 20:25
Tie tavi zemnieki lāpstu nav rokā turējuši.
N
Neķītrais masāžists 04.10.2022 20:22
Ha ha: Tie tavi zemnieki lāpstu nav rokā turējuši.
A, tie otrie ko tura..? :DDD
V
Vietējais 03.10.2022 19:15
Cilvēki savu izvēli ir izdarījuši.Mani tomēr pārsteidz vienotības panākums.Bet to laikam var arī izskaidrot.Es domāju,ka par viņiem balsoja valsts pārvaldē,valsts iestādēs,valsts uzņēmumos,no valsts stutētajās nevalst.o.strādājošie un viņu ģimenes,kā arī pašvaldībās strādājošie.Pārsvarā šiem vēlētājiem pārmaiņas un uzlabojumi valstī nav nepieciešami.Viņiem ir stabilas algas,piemaksas,neatkarīgi ne no kā,kāpēc ar visu to vēl riskēt ?
N
Neķītrais masāžists 03.10.2022 20:11
Toč, tā arī bija!
R
Rutks 03.10.2022 22:01
nu nevajag tikai, neestrādāju nedz pašvaldībā nedz iestādē kura piedalās valsts iepirkumos, bet nobalsoju par viņiem lai visādi komunisti un citi dolbajobi netiek valdībā. Un daudz zinu tādus kas to pašu izdarīja :)
O
Observer 04.10.2022 09:58
Vietējais, nebrīnies!
Lato Lapsa aicināja cilvēkus balsot par prognozējamiem neliešiem... un cilvēki to ņēma vērā.
V
Vēlētāja 03.10.2022 19:03
Tie ,kuri balsoja par zemniekiem, vienkārši izķēzija savu balsi. Skaistā Līga ,četrus gadus,varēs tikai blisināt acis un smaidīt opozīcijā . Varbūt ,lai nebūtu garlaicīgi,ar Šlesera Petrašēviču un Gloriju no Stabilitātes ,uztaisīs foto sesiju klubam.
N
Nu tad 03.10.2022 17:59
Vienīgi jācer,ka cilvēki balsoja par sarakstā esošajiem,nevis par noziedznieku,kuru bīdīja pa priekšu kā tādu mānekli.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->