Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.02.2023 20:40

Jēkabpils novada pašvaldība risina jautājumu par finansējumu plūdu seku novēršanai 8

Jēkabpils novada pašvaldība risina jautājumu par finansējumu plūdu seku novēršanai
Skatīt video

Kopš janvāra plūdu kritiskākā brīža pagājis jau viens mēnesis. Plūdu rezultātā radušies būtiski bojājumi gan Jēkabpils novada pašvaldības infrastruktūrai, gan privātpersonu un uzņēmumu īpašumiem. Pašvaldībā skaidro, ka regulāri notiek sarunas ar Finanšu ministriju par finansējumu plūdu seku novēršanai.

“Mēs izrunājām pozīcijas,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Neparedzētiem gadījumiem ir Finanšu ministrijas budžets, kas ir paredzēts krīzes situācijām. Savukārt dambja stiprināšanai varētu būt pilnīgi cits finansējums no valsts.”

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars stāsta: “Izmaksas dambja pastiprināšanas darbiem plūdu novēršanas laikā un ūdens atsūknēšanas darbiem šobrīd ir 374 tūkstoši eiro. Tas, ko mēs tagad turpinām darīt, ir dambja remonts un stiprināšana, lai uzlabotu tā noturību pret pavasara paliem. Tās izmaksas arī precizēsies, kad darbi būs pabeigti, bet tās var sasniegt aptuveni 300 tūkstošus eiro. Lielais darbs, kas jāizdara, ir jāveic stiprināšana. Dambja stiprināšanas darbi, pēc mūsu aprēķiniem, ir 12 miljoni eiro. Lai to izdarītu, mēs līdz jūnijam izstrādāsim dambja pārbūves būvprojektu.”

Vēl ir vajadzīgi līdzekļi, lai atjaunotu plūdu laikā bojātās ielas un to segumu, bojājumus lietus ūdens kanalizācijas sistēmā, kā arī lai likvidētu citas plūdu sekas. Savukārt ilgtermiņā būtu nepieciešams pagarināt dambi Jēkabpilī, kā arī veikt tīrīšanas darbus Sakas upē un Daugavā. Pašvaldībā skaidro, ka visu darbu veikšanai būs jāpiesaista finansējums no dažādiem avotiem. Līdzekļus plūdu seku novēršanai, tostarp arī dambja stiprināšanas darbiem vietvara plāno piesaistīt no valsts, savukārt finansējumu Sakas un Daugavas tīrīšanai, kā arī dambja pagarināšanai pašvaldība cer piesaistīt no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

“Plūdu risku novēršanai 2024.gada 1.ceturksnī ir paredzēts Eiropas Savienības struktūrfondu uzsaukums,” stāsta Kārlis Stars. “Kopējai Latvijas programmai paredzēti 49 miljoni eiro – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Mēs kā pašvaldība ar aktuālāko, svaigāko plūdu riska problēmu plānojam ieguldīt daļu no šī Eiropas finansējuma, lai beidzot padarītu drošāku dzīvi Jēkabpils pilsētas un Sakas salas iedzīvotājiem, kuri parasti cieš visvairāk.”

To, kāds būs valsts finansējuma un pašvaldības līdzfinansējuma procentuālais sadalījums, varēs pateikt tad, kad būs līdz galam apzinātas visas plūdu radītās sekas un būs zināms seku novēršanas darbiem nepieciešamais, precīzais izmaksu apjoms.

Sandra Paegļkalne

E
Evita 16.02.2023 07:02
Valdība lai iedod. Visiem dala pa labi pa kreisi bet savā valstī nu neko.
N
Neķītrais masāžists 14.02.2023 19:32
Ja galvu vietā čaiņiki, ir grūti risināt. :D
J
Jefiņš 14.02.2023 17:33
Tas nav vienas dienas jautājums. Jārisina !
D
Distihs 14.02.2023 12:49
Šodien, Mīlētāju dienā,
Piedzērušies gulēs sienā.
J
Jocīgie 14.02.2023 12:16
Nu vot! Noņems lauku ceļiem finansējumu un sataisīs pašu izcūkotās ieliņas!
P
Pareizaissecinājums 14.02.2023 10:59
Ir jāapdrošina visu Jēkabpili!
A
Astro 14.02.2023 09:44
No Eiropas naudiņu bīdīs,
Saku un Daugavu tīrīs.
z
zinātājs 14.02.2023 08:56
Zināms, ka nāks vēl pavasara plūdi, kas var būt vēl postošāki, un tāpēc vajadzētu pataupīt finanšu līdzekļus tam brīdim, lai nesanāk tā, ka vienu un to pašu postījumu jāmaksā divreiz.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->